Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

    За качеството на новите алтернативни марки части те подкрепям напълно /за нови оригинални Хонда нямам наблюдения/. За това питам как мога да я повдигна ефективно до еднакво положение с предницата без да сменям пружини. Амортисьорите защо да ги сменям, каква роля играят спрямо височината? Към този момент нямам никакви проблеми с тях, пък и с каквото и да е по окачването отзад, освен височината
    Ама какво да се прави много вода по язовирите не може да се ходи за риба и мисля глупости по цял ден в гаража

    Коментар


    • #32
      От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

      колеги писал съм в тази тема как съм повдигнал колата и размерите на втулките 4 см отзад и 2 см отпред, така колата се изравнява отпред и отзад.
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=171435&p=2622296#post2622296


      Коментар


      • #33
        От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

        Добре де, как го разбирате това, че са клекнали задниците? Сега ме здухахте и почнах да заглеждам моята, ама нищо нередно не виждам. Не че, го изключвам като проблем, ама не знам как да го забележа. Нещо като да не сме се виждали от дълго време с приятел и като се видим след 2 години той ми казва, че съм надебелял. Ама аз за тея две години не съм забелязaл дали и кога съм надебелял. Има ли някви параметри (растояния или мерки) по които да се види дали тея пружини/амортесьори са за смяна. Най-лаишкия метод е ако разклатя колата да почне да се манда като пружина на горе-надолу и значи положението е куцо. Ако не придрусва и върне без мандане, значи е ОК.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #34
          От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Добре де, как го разбирате това, че са клекнали задниците? Сега ме здухахте и почнах да заглеждам моята, ама нищо нередно не виждам.Най-лаишкия метод е ако разклатя колата да почне да се манда като пружина на горе-надолу и значи положението е куцо. Ако не придрусва и върне без мандане, значи е ОК.
          Ако се манда като изпразнен х...й значи амортисьорите са за смяна.За пружините това не е критерии.За да не пиша пак,тук ще кажа защо след като се сменят прожините с нови,малко след това ще се сменят и амортисьори за колегата "Лохххли"-Като клекнат и умекнат прожините,всичкото тежест и неравност се поема от амортисьора-той се свива и лашка много повече от нужното.Отделно буталото му стои в едно никакво положение ни горе ,ни долу.Така и самия амортисьор при вибрация не може достатъчно надежно и силно да компресира и започва да изпуска.Като се сложат новите пружини и той се изопне и застане както трябва-вече е направило буталото му легло там където е стояло при смачканите пружини и естествено пак се разхлопва и изпуска-това накратко.
          п.п.Просто практиката го е показала,може да не е точно това дето описвам проблема,но на 5 сменени пружини на Хонди,малко след това всичките ми приятели смениха и амортисьори.Друг е въпроса,че при три от колите и при смяна на пружините задницата не се коригира кой знае колко,по скоро внушението е голяма работа.Може техните пружини да са били ментета.Знам ли?
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #35
            От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

            Да поизтупам малко тази тема от прахта
            Първоначално публикуван от K.Iliev Преглед на мнение
            Има ли някакъв начин да се повдигнат чашките, на които лежат пружините отзад? Мисля, че не са споени за тръбата и могат да се повдигнат .
            Може!Чашките се свалят и се подлагат втулки, при мен около 2,5 - 3 см.(майстора подложи черупки от стари лагери)Заедно със смяната на всички тампончета ефекта е поразителен.При това за нищо пари! Ще кача и снимки!Прави се и реглаж на стенд, може да се коригира наклона , макар и в тесни граници.
            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

            Коментар


            • #36
              От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

              Ето и няколко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150325_130028.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5650488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150325_164359.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5650489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150325_164345.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5650490
              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

              Коментар


              • #37
                От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                Това не разтяга ли амортисьора повече, или неговия край ляга там дето се слага пръстенчето? Много добър ефект се получава!
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #38
                  От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                  Подложихме както писах не повече от 3 см, колкото да компенсира слягането, предизвикано от омекването на пружините, както и тежестта на газовата бутилка. Амортесьорът работи там, където би работил с нови пружини.
                  Последно редактирано от rivan; 28-03-15, 09:00. Причина: допълване
                  Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                  Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                  Коментар


                  • #39
                    От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                    Ето и моето решение от горната страна - амортисьорите бяха нови с гаранция, затова не исках да режа и избивам долната чашка на пружината. Най-горе се вижда оригиналната чашка на пружината, в нея е легнала втулка, а отдолу във втулката е легнала пружината Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120611_171436.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5650589

                    Коментар


                    • #40
                      От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                      Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
                      Ето и моето решение от горната страна - амортисьорите бяха нови с гаранция, затова не исках да режа и избивам долната чашка на пружината.

                      Ами то нищо не се реже, а чашката излиза съвсем леко
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #41
                        От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                        Каябата тогава имаше 1 година гаранция и ясно си личаха капковите заварки под боята. На предишните амортисьори (бяха хидравлични) наистина нямаше заварка и се избиваха леко с чукчето.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                          Хартисаха ми 4 подложки по 0,8мм за повдигане - ако някой ги иска, негови са От транспортна лента са, могат да се комбинират 2х2 - т.е. да се сложат 4-те отзад и да се вдигне с 1,6см, или на всяко колело по една и да се вдигне общо колата с 0,8мм. Ако се комбинират обаче оригиналните болтове закрепващи комплекта амортисьор + пружина май ще дойдат къси...
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                            Подложките са обещани Нещо не можах да си едитна предния пост, явно е изтекло някакво време.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X