Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

    Здравейте,колеги.Забелязвам,че във руски сайтове за авточасти се намират усилени пружини за CR-V,които ще са много полезни в предвид монтажа на АГУ+теглич,вследствие на което задницата клеква.Предполагам,че има и други колеги със същия проблем.

    Стандартните пружини са с размери 417х108х11,75 и каталожен номер c4h-10112 (OBK) в Euro07 .В руските сайтове се предлагат пружини с каталожен номер c4h-10112h,които се водят усилени. (има също и c4h 10112hd,които не знам каква разновидност са).

    Проблема е дали ги има в България усилените пружини и ако не - как може да се доставят?

  • #2
    От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

    Не мисля, че пълна с газ бутилка плюс теглич ще накара пружините да омекнат, че да се наложи замяна - за сметка на това возията ще стане значително по-неприятна, пък тя и така не блести с кой знае какви качества. Ако разсъдим трезво - 30-40 литрова бутилка с газ надали тежи повече от 40-50 килограма с цялата галимация по тръбите и закрепването. Към това добавяме теглич, тежащ около 20-30 кг (имам на моето CR-V и съм разглеждал закрепването с цел да го разкарам) и получаваме нещо от типа на 80-90 кг. максимум. То по тази логика излиза, че пълен резервоар с бензин, чувалче с пясък през зимата и комплект вериги плюс тубичка антифриз ще накарат пружините да омекнат и колата да клекне. Няма логика

    И все пак на твоя въпрос - разгледа ли в ebay? Има търговци които доставят до България без някакви особености.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

      Проверил съм преди да пусна темата.Интересно е,че излизат само в руски сайтове.

      Работя в сервиз,колегата ми също притежава CR-V и имаме наблюдения върху други.

      Коментар


      • #4
        От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

        И аз не намирам особено логика в това Както казаха по-горе, нали като напълниш резервоара ще тежи повече от това да напълниш 30-тина литра газ + тежестта на самата бутилка, или да речем еднакво.
        Най-вероятно старите пружини са уморени и затова е така. Предполагам като се сменят, нещата ще си дойдат на място. На дали има смисъл от усилени, пък и вероятно возията ще стане по-лоша.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

          Ако е метанова уредбата може и да има нужда от яки пружини,а иначе съм чел,че слагат гумени подложки на пружините за да повдигат примерно Форестър-ите...

          Коментар


          • #6
            От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

            Ами някъде четох, но не помня тук или в другия форум за подложки на ЦРВ-то. На мен все ми струва клекнала задницата, ама на няколко пъти спирам до други ЦРВ-та и те като мене. Сега на пролет ще разпитвам да видя, подложки ли, нови пружини ли и аз не знам.
            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
            Citroen C4, 1.4 vti

            Коментар


            • #7
              От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
              за сметка на това возията ще стане значително по-неприятна, пък тя и така не блести с кой знае какви качества.
              Малиий,някои ако те слуша ще каже,че нямаш CR-V и въобще не си му фен,ако и от возията на CR-V-то се оплачеш??? Баси!!!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                Преди това имах ксантия (всъщност сега я кара баща ми), а по-преди това - ситроен ВХ, за който са измислили описателният лаф - "возия като на вълшебно килимче". Еми да си кажа правичката - вярно си е. Но все пак не ме разбирайте погрешно - возията не е всичко
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #9
                  От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                  Колеги не успях да намеря приемливо решение за доставка от Русия ,и купих пружини от Тех-ко шведски lesjofors . Ефектът е повдигане с 3см.За сравнение съм гледал CR-V нов внос без теглич и газ които са минали през сервиза, а те са доста,и още 3 които на приятели които подържаме.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Преди това имах ксантия (всъщност сега я кара баща ми), а по-преди това - ситроен ВХ, за който са измислили описателният лаф - "возия като на вълшебно килимче". Еми да си кажа правичката - вярно си е. Но все пак не ме разбирайте погрешно - возията не е всичко
                    Приема се,ама не сравнявай сува CR-V сос лекия хавтомобил,ели със сутриена.Все пак на Хондата предназначението е и и да забягва леко извън пътя и найстина е нито джип нито лека кола и за това разликата от возията и с лекия автомобил е забелижима.Но-о-о найстина това не е най-важното.
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #11
                      От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                      Е не, като за окачване от нормалния тип (пружини + амортисьори) црв-то вози просто разкошно, няма спор

                      Г.Нешев - стандартни пружини ли сложи или усилени? Колко струваха? Три сантиметра си е сериозно повдигане, ако е със стандартни за модела пружини си заслужава замислянето...
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                        Пружините са стандартни, вариантите на които се спрях бяха ОВК японски от Евро07 и Lesioforce от Тех-ко. Цената и на двата варианта е около 100лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                          Малко подир дъжд качулка, но по-добре късно от колкото никога:
                          http://www.boondoxmotorsports.com/honda.html
                          Доста солено излиза, но май е единственият вариант за приличен лифт.
                          http://www.rocky-road.com/hondasus.html
                          И тук има подобен, или абсолютно същия.
                          Или оригинални пружини + от тия колелата за ръчни колички от строителните хипермаркети за подложка. Но ми се струва прекалено вандалско като вариант :Д

                          Коментар


                          • #14
                            От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                            Има ли някакъв начин да се повдигнат чашките, на които лежат пружините отзад? Мисля, че не са споени за тръбата и могат да се повдигнат .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Усилени пружини за CR-V 1-ва генерация?

                              Колеги аз проблема с "клякането на задницата" го реших с подлагане на втулки над задните пружини - между горната чашка и калника


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120611_171436.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5463950


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120323_130346.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5463951

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120323_130301.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5463952

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X