Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Щом си имал възможност е трябвало да си поиграете малко повече , че не се знае следващия път при какви условия може да се наложи да се свалят тези скоби - без ток или пък без CO ... а проблема се решава като отрежеш главата на един 8 мм-ов болт и го прекапеш за купето като шпилка на мястото на старата.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      За болт като шпилка , не се сетих , но като се завари на купето , ми се струва че планката няма да може да прилепне плътно.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Смених десен външен кормилен накрайник.Накрайника е марка Сидем. На първа проба изчезна тропането на предницата. Утре евентуално на реглаж , ако има свободен час. По моите мерки има 1милиметър разлика.
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Заварихме задното гърне, беше се полуоткъснало от фланеца с пружината. Отрязахме свързващия елемент с пружината с флекса и заварихме гърнето директно за тръбата. Спря да скърца и тропа. 12лв. за удоволствието и обещание за още дълги години служба!
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
            ... и заварихме гърнето директно за тръбата. ... още дълги години служба!
            Дали?!

            Тоя фланец, с пружините, дето сте го махнали, е сложен там с цел Обира вибрациите и усукването на "гърнетата"!
            Имаш същия фланец и отпред, при катализатора.

            Направих същата грешка, когато сменявах цялата система на Ровър 416 SLi Auto, двигател Хонда. Системите са на същия принцип, като CRV-то. След няколко месеца се откъсна тръбата в задния край на средното гърне. Заварих я солидно, и на другия месец се откъсна в предния край.

            От това си извадих поука, и като сменявах на предишното ми CR-V, при катализатора заварих гъвкава връзка, от ония с мрежичките отвън. Еее , не изкара дълги години служба, защото тотализирах колата на магистралата

            Приготвил съм гъвкава тръба и за сегашното ми CR-V, ама няма време
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              А така, давай в същия дух! Съсипи на човека и малкото щастие което което имаше! Обещавам, че вече откъдето се откъсне ще слагам гъвкави връзки.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Днес си поиграх малко да обслужа двигателя:
                1-Почистих клапанчето за картерните газове, че свиреше като чайник. Вече е тихо като в пещера
                2-Почистих стъпковото моторче. До сега като сменям скоростите като натисна съединителя и стрелката падаше стремглаво почти до 0 и се връщаше малко. сега като натисна съединителя стрелката пада плавно и малко преди 1000 леко се забавя и на 800 някъде залепва.
                3-Регулирах клапаните, стойности всмукател. 0,10 изпускв.-0,17..0,18 (по съвет на колега от форума). До сега не знам дали са регулирани някога но на всмукателните бяха около 0,12..0,13, а на изпусквателните 0,21..0,22.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Смених акумулатора с нов Варта блу динамик 45Ah, с отстъпката и върнат стар акумулатор излезе 108 лв. Сега вече върти по съвсем различен начин. Преди угасваха всички лампи и радиото си губеше настройките.
                  Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                  Citroen C4, 1.4 vti

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    След като засега си реших проблема с контактния ключ се хванах и смених течността на хидравликата на волана. Загледах течността на съединителя и е бая черничка ще я сменям и нея, както и спирачната. Долната помпа на която има щуцер за обезвъздушяване, тази отпред до вентилатора и за двете течности ли е и за спирачките и за съединителя. Мисля да пробвам метода на Zero описан по-напред в темата.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      След 15 000 на газ реших да погледна свещите след като ги бях регулирал на 0,8мм. Оказа се, че луфтът е нарастнал над 1мм. Регулирах ги отново. Като цвят изглеждаха добре светла керемида само на 3-ти цилиндър беше по-беличка, сигурно е по бедна сместа там. Като цяло само аз съм минал около 27 000 с тия свещи и цепнатината по централния електрод е едва забележима. Май ще трябва да сменям обаче се чудя дали да слагам ZFR6/ френски/ или ZFR5 /японски/ и двата на NGK. За моя двигател дават вторите ама се притеснявам от това Made in France и отделно зимата с по високото топлинно число да не се влоши работата иначе пък за газ дават по високо топлинно число. Някой с моя двигател B20Z пробвал ли е и двата варианта и откривал ли е разлика?
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Смених семерингата на рейката, че капеше. Вече не капе.
                        Цена: Семеринга - 0,69 лв.
                        Труд- 50 лв.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Днес, намерих малко време и смених всички 6-бр. малки гадни крушчици с диоди , на уредите където осветяват, врътките и копчетата на вентилатора за парното и климатика, за настроиване на градусите,за посоката на струята и т.н. че ми писна постоянно една по една да горът и само, да разглобявам и сменявам!
                          Сега светят, със същата светлината /бяла/ като на таблото, а не като преди едно такова жълтеникаво!
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Аз преди седмица смених спирачната течност на съединителя и на спирачките. Сега вече усещам заминалите гумички на помпата на спирачките и се чудя дали да търся ремонтен комплект или направо да сменям помпата.
                            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                            Citroen C4, 1.4 vti

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Сменяи помпата, ако ти се занимава смени и ремонтен комплект но скоро ще се убедиш че е било напразно наи вероятно. Или наи добре свали помпата разглоби я и прецени колко е изноцен цилиндъра, ако е Ок ще минеш с ремонтен комплект, но ако има износване решението ще е временно. Аз такива неща сменям целите. Кво стана с помпата като смени течноста, разтече ли се ? на кво дереже беше старата течност ?
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Ами не е протекла, но като загрее колата и спра на сфетофар усещам как педала омеква и потъва надолу, не губи течност и не прави така като е студена. Старата течност беше леко мътна. Тази в казанчето на съединителя беше много зле (от казанчето извадих почти само утайка) и очаквах там да възникне проблем, но засега там е спокойно.
                                Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                                Citroen C4, 1.4 vti

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X