Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
    Аз на моята го махнах преди няколко месеца - с него, без него ... все тая
    Да ти кажа честно...,и аз съм решил да го махам този "израстък".. Щом ти си го махнал..,колегата krasi-mir и той го е махнал...,а както каза и emicha1 в ХОНДА-сервиза,също го махали...,не виждам смисъл да се разправям със силикони и т.н..
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Моята си я взех без този демпфер.
      Обаче веднага махнах кардана, така че не знам, дали има вибрации като го няма демпфера.
      Иначе все още съм без кардан, и няма вибрации.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
        Моята си я взех без този демпфер.
        Обаче веднага махнах кардана, така че не знам, дали има вибрации като го няма демпфера.
        Иначе все още съм без кардан, и няма вибрации.
        Как така... си махнал кардана..,та нали тука някъде във форума,някой обясняваше,че не могло да се кара без кардан..,понеже помпите ... нещо .. работели постоянно и се "шашкали" като "изгубят" връзка с предното предаване..(кардана). Явно аз не съм разбрал нещо...Нека някой внесе яснота по въпроса...
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Не , правилно си разбрал колега , само , че разликата е там, че при колегата "emicha1" говорим за втора генерация на ЦР-В , а при нас е първа генерация - няма помпи , няма хидравлична система на двата диф-а ... има само един "многодисков съеденител" потопен в масло , който е разположен в кутията на задния диф. Няма проблем да откачиш кардана , въпреки ,че според мен е безсмислено- това все пак не е УАЗ.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Карданът е долу по принуда - счупено каре, не за икономия, и не за по-високи скорости.
            Нямам идея, какво се случва с помпите и съединителя при свален кардан.

            п.п. И моята, и на Емича, и следващата, и последната генерации, всичкото CR-V са с RT AWD (Real Time All Wheel Drive), DPS (Dual Pump System) - двойна помпа и многодисков съединител, в маслена баня.
            Последно редактирано от krasi-mir; 07-11-12, 00:22.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здравейте колеги,днес се позанимавах малко с прословутия "демпфер".След като смятах да го отстраня напълно, "той" ми оказа съпротива,като здраво се държеше на останалите две връзки в двете "легла"..., и... естествено аз размислих и го оставих да "живее". Просто вкарах насила едно около 20 сантиметрово парче от гумена транспортна лента в свободното място срещу здравите ушета и демпфера заспа(няма мърдане,потропване и т.н.)..!
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Така...,днес направих още една "уж" полезна интервенция за Хондето..,регулирахме(с майстора) клапаните. Казвам "уж"...,понеже след реглажа...,колата ми се стори малко по-мудна от преди... Преди да регулираме.. всмукателните клапани за наше учудване бяха малко по-хлабави от 0,10...,а изпускателните бяха около 0,19..(естествено направихме ги на 0,10 и на 0,20 съгласно препоръките на колеги от форума).Една от версиите на майстора(който наистина е много-добър..) е ,че трябва да ида на нова настройка на газовия инжекцион...,понеже сега..., като луфтовете на клапаните са други..,трябвало и друга настройка на газовата... Според вас,защо се получи тази разлика във вървежа(макар и малка)...,приемам идеи всякакви....
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Не знам защо..,никой не взима отношение по въпроса...,но аз наистина си "развалих колата" с това регулиране на клапани... Преди малко ходих до отсечката на околовръстното...,където обикновено си тествам Хондата..., и за мое разочарование с 300-та зора вдигна 130-140км/h..,а преди регулирането с лекота правеше 160-170км/h. Кажете къде е "заровено кучето"..!
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Никога не съм имал кола на газ, но ...
                    като начало, вслушай се във версията на Майстора (с главно "М", както казваш).
                    Звучи ми логично да направиш една пренастройка на ГИ-то.

                    А какви са другите версии на майстора?!
                    Случайно да сте "разбутали" "делкото"?!
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                      Не знам защо..,никой не взима отношение по въпроса...,но аз наистина си "развалих колата" с това регулиране на клапани... Преди малко ходих до отсечката на околовръстното...,където обикновено си тествам Хондата..., и за мое разочарование с 300-та зора вдигна 130-140км/h..,а преди регулирането с лекота правеше 160-170км/h. Кажете къде е "заровено кучето"..!
                      Защо,не я тества на бензин да видиш как е,ако и тогава прави проблем,значи нещо по реглажа не сте направили,корекцията е незначителна,но на газ би се отразила,на бензин не би трябвало!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                        След като всичко се оказа в насипен вид в багажника се наложи нова подредба и вече изглежда така [ATTACH=CONFIG]509921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]509923[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]509924[/ATTACH]
                        Колега,това подреждане изглежда много добре,от къде си се снабдил с тези джобове /органайзер/.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Никога не съм имал кола на газ, но ...
                          като начало, вслушай се във версията на Майстора (с главно "М", както казваш).
                          Звучи ми логично да направиш една пренастройка на ГИ-то.

                          А какви са другите версии на майстора?!
                          Случайно да сте "разбутали" "делкото"?!
                          Делкото не е пипано...,нали като се сваля капака на клапаните,то не пречи... Не знам при въртенето за самата регулация на луфтовете,дали нещо не се е разместило.. отвътре от към валовете но едва ли... Майстора няма друга версия...,каза да хода на настройка на газовата..! Да ви кажа честно...,аз имам една версия,но не знам дали е възможна..., както казах всмукателните клапани бяха повече от 0,10(някъде около 0,12) и преди при всмукателния такт е влизало повече гориво в цилиндрите...,а сега като ги намалихме на 0,10 влиза по-малко гориво и от там по слабия вървеж..(дали не изказах някоя глупост)... П.П. Утре отивам първо на "трасето" да я тествам на бензин(както казва Павката)...,и ако няма разлика отивам на настройка на газовата уредба... и след това ще докладвам... Също така съм решил, още утре да намаля разстоянието на свещите на 0,9... .
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от mar_651 Преглед на мнение
                            Колега,това подреждане изглежда много добре,от къде си се снабдил с тези джобове /органайзер/.
                            Влязох в Бриколаж и там имаше два вида органайзери за багажник, другия е един такъв като мокетен и се слага лепка, а този е с копчета тик-так, които навих с видийки към гърба на облекалката, до сега нищо не е падало дори и през дупките. Органайзера, който купих е от лъскав плат, промазан някакъв беше 10-на лв.
                            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                            Citroen C4, 1.4 vti

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Аз,вчера й направих DRL благодарение на точните и изпитани инструкций на колегата MIMO74,за което поднасям искренни благодарности.Взех си по елементарния модул,само да свети на определени проценти за 29 лв.Та, така и аз вече светя мързеливата и по закон на късите!
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                                Делкото не е пипано...,нали като се сваля капака на клапаните,то не пречи... Не знам при въртенето за самата регулация на луфтовете,дали нещо не се е разместило.. отвътре от към валовете но едва ли... Майстора няма друга версия...,каза да хода на настройка на газовата..! Да ви кажа честно...,аз имам една версия,но не знам дали е възможна..., както казах всмукателните клапани бяха повече от 0,10(някъде около 0,12) и преди при всмукателния такт е влизало повече гориво в цилиндрите...,а сега като ги намалихме на 0,10 влиза по-малко гориво и от там по слабия вървеж..(дали не изказах някоя глупост)... П.П. Утре отивам първо на "трасето" да я тествам на бензин(както казва Павката)...,и ако няма разлика отивам на настройка на газовата уредба... и след това ще докладвам... Също така съм решил, още утре да намаля разстоянието на свещите на 0,9... .
                                Мъка..мъка..мамк...,пробвах ускорението и на бензин...,еми...,нещо не е както преди...,направи много трудно(бавно) -150km/h и свърши пътя...,а преди реглажа както ви казах...,с лекота развиваше 160km/h на същата отсечка и на газ и на бензин.. Газаджията е отпуска до понеделник ,а на колегите му нямам много доверие(понеже казват ..,че клапаните не играели роля при настройките...). С една дума ще изчакам до понеделник да говоря с баш-майстора(газаджия)...,пък да видим.. П.П. Но наистина...,защо пък е по-мудна и на бензин..,дали не трябва да се коригира нещо по делкото(ъгъла на запалване...)
                                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X