Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    И моя прави същите проблеми, ама нали не разбирам ще търся майстор.Лесно ли се сваля стартера?
    Да не ме лъжат "специалистите".

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Здравейте,

      лесно се сваля, махаш кутията на филтъра, два болта за да имаш достъп до стартера. и после махаш стартера, който се държи на два болта. Разглабянето му и зглабянето е по трудната част но wd40 става лесно. Има и е една гадна скоба и една гадна шайба но в риското ръководство е дадено с картинки как лесно се свалят, В ръководството на англйски пише че се сменят но моите си бяха ок.

      Успех.
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Здравейте,

        Масло, филтри смяна гуми с зимни.

        Поздрави.
        Honda CR-V B20Z 2001

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Днес смених ламбда сондата понеже моята отказа.Колата беше мудна и при ускорение първо леко забиваше и после тръгваше нормално.Също така при поддържане на скорост 80-90км имаше придърпване.Сега след смяната всичко е 6.
          Honda CR-V B20Z1

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
            Здравейте,

            От една година се каня да си почистя стартера, че понякога бендикса се прибираше малко след запалване.
            Оня ден обаче обикалях насма натам и на слвдващия ден стартера не искаше да завърти изобщо, и акумолатора се беше поизхабил.
            Отворих стартера и с еди парцал, ено руло тоалена хартия и 5 часа го изчистих и гресирах на ново.
            Изпозвах литиева грес но не знам дали е подходяща, ако някой е наясно да ми пише ако трябва да я сменя с друга.
            ето и малко снимки, преди, повреме на и след.
            [ATTACH=CONFIG]889455[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]889456[/ATTACH]
            [ATTACH=CONFIG]889457[/ATTACH]

            Почистих и филтъра с прахосмукачката че беше прашен.
            Поздрави.
            Браво Майсторе,Браво майсторе !Леле,леле разцепиго майсторе! поздравявам те с тази песен на сърбина Неско Кедс,а песента се казва "Водка и джин"
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от swakke Преглед на мнение
              Днес смених ламбда сондата понеже моята отказа.Колата беше мудна и при ускорение първо леко забиваше и после тръгваше нормално.Също така при поддържане на скорост 80-90км имаше придърпване.Сега след смяната всичко е 6.
              Чакай,че ми е любопитно,коя ламбда сонда смени,с универсална ли я смени,ряза ли изчислява ли дължината на кабелите й!Любопитно ми е?
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                Чакай,че ми е любопитно,коя ламбда сонда смени,с универсална ли я смени,ряза ли изчислява ли дължината на кабелите й!Любопитно ми е?
                Моята е само 1 -преди катализатора.Купих Denso DOX-1409 направо с букса,сложих я и това е.
                http://carauto.bg/ламбда-сонда-за-ho...0-1694273.html
                Само че я взех доста по евтино от тази цена -110лв с отстъпка.
                Honda CR-V B20Z1

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Здравейте,
                  @pavle благодаря но не слушам таката музика.
                  По темата, нови чистачки, намазах всички гумени уплътнения с някакакво руско мазило прорив замръзване залепване, напръсках всички ключалки с течена силиконова смазка и полирах фаровете с накаква руска полирпаста. Полирането беше точно за 5 минути.
                  След:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_093103.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5734128
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_093157.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5734129
                  Преди:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_093224.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5734130
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161108_093254.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5734131
                  Honda CR-V B20Z 2001

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    @pavle благодаря но не слушам таката музика.
                    По темата, нови чистачки, намазах всички гумени уплътнения с някакакво руско мазило прорив замръзване залепване, напръсках всички ключалки с течена силиконова смазка и полирах фаровете с накаква руска полирпаста. Полирането беше точно за 5 минути.
                    След:
                    [ATTACH=CONFIG]890043[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890044[/ATTACH]
                    Преди:
                    [ATTACH=CONFIG]890045[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]890046[/ATTACH]
                    Би ли споделил марката на пастата.Имаше ли драскотини по стъклото.Защото моите и двата имат драскотини като от шкурка.Това от преди да я купя.
                    CR-V 2.0i RVSi 147PS

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Миналата седмица минах МОТ (английското ГТП) ... от втория опит. На първия се оказа, че имам изтекъл преден амортисьор, счупена предна биалетка, 2-3 накладки износени почти на лимита и скъсан маншон на кормилен накрайник.

                      Значи, по Хондата направих - 2 амортисьора, всички накладки (без ръчната), биалетка (другата я бях сменил вече) и маншони на кормилните накрайници.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравейте,

                        @gacata1059 писъл съм ти налично.

                        Зареждане на акумолатора че беше паднал малко. Една биалетка ми смениха оня ден.

                        По-здрави.
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Миналата седмица минах МОТ (английското ГТП) ... от втория опит. На първия се оказа, че имам изтекъл преден амортисьор, счупена предна биалетка, 2-3 накладки износени почти на лимита и скъсан маншон на кормилен накрайник.

                          Значи, по Хондата направих - 2 амортисьора, всички накладки (без ръчната), биалетка (другата я бях сменил вече) и маншони на кормилните накрайници.
                          И това за колко пара в Енгланд!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            @pavle благодаря но не слушам таката музика.
                            И аз не слушам,но ме заболя главата от майсторите в къщи,само нея дрънкат и се бъзикат,та и яз покрай тях започнах.Драсни ми на лични и на мене за пастата, и с какво ги търка,дунапренена кръгла гъба или на ръка,един път ,два напиши два реда,че може да реша да продам старата да и светна малко пенжурите
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              В сервиза, в който я преглеждаха ми обявиха цена 600 паунда за ремонт - 240 за работа, останалото за частите. Направо бих D на автомата и отидох при приятел, българин, собственик на сервиз. Той купува части на преференциални цени и ми ги продава на същата цена. Излезе ми 290 паунда - 50 за работа (колко да не е без ич) и 240 за частите
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Здравйте,

                                нов акумолатор, никога не е палила толкова лесно.
                                намазах си стъклата с нещо против изпотяване тия ди ще видя дали има ефект.
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X