Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Не са ли много 80-100лв.за реглаж на клапани?

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от sploty Преглед на мнение
      Не са ли много 80-100лв.за реглаж на клапани?
      ..не много ,ами това си е пладнешки обир направо! Че кой взима толкова не стана ясно? Ей ,има 2,4,6,8 болта и капака долу,16 винтила врът-врът и капака на мястото и затова се дават 100 лв....безумие
      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        От: Какво направих по Хондата днес

        Нищо!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          От: Какво направих по Хондата днес

          Нищо! Карах я!
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Здравейте,
            профилактика на газовата(филтри), изчистих си иридиевите свещи във ваничка с ултра звук, че бяха мръсни ( 50 хиляди км) и съответно разхода се вдигна постепенно с 1.5л.
            Поздрави.
            Honda CR-V B20Z 2001

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Сложих и багажник за колело!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                Сложих и багажник за колело!
                Здравей,
                качи снимка и напиши цена, че и аз си търся нещо такова.
                Honda CR-V B20Z 2001

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                  Здравей,
                  качи снимка и напиши цена, че и аз си търся нещо такова.
                  Нищо,особено,купих ги от магазин за багажници в жк.Студентски град,блока точно срещу входа на НСА.Разтегателна лайсна с опора в средата да държи велосипеда за рамката.Монтирах ги на двете напречни лайсни монтирани върху страничните на покрива,идиния напред,другия назад.Така се събират два велосипеда единия с кормилото назад,другия напред.В комплекта си има всичко.Нямам време за снимки,почти всяка втора кола има такъв.Колелото седи право отгоре.В магазина има и такива за резервата гума,но 3-та генерация вече няма резервна гума отзад.Общо двата без малко 90 кинта.
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                    Здравей,
                    качи снимка и напиши цена, че и аз си търся нещо такова.
                    В началото на лятото и аз си купих багажник / втора употреба- но добър/ за 2 колела, който се монтира на резервната гума.
                    Идеята беше, да го използвам през отпуската и да си натоваря колелата за морето, но в последния момент се провалиха нещата. Сигурно и за в бъдеще надали ще го използвам, та ако проявяваш желание може да го видиш и да го купиш на цената на която аз го взех. Намира се в София и при интерес пиши на лични.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Регулирах клапаните. На 19000 км. се наложи от последния реглаж, тъй като започнаха да ми играят оборотите на празен ход. Всмукателните бяха ОК, но изпускателните както вече се досещате нямаше един с друг да имат еднаква стойност Причината може би е, че само около 500 от тези километри са на бензин . Смених и тампоните на задната стабилизираща щанга. Голям "филм" и с нея. Преди време купих оригинални и чаках две седмици. Дойдоха и се оказа, че не са за Японско CR-V /с две думи Европейските са с 13 мм. задна щанга, а JDM със 17 мм/. Взе осезаемо да се чува шум отзад и се наложи смяна - все пак 20 години са "търкаляни" . От магазинчето от където пазарувам се оказа, че не предлагат ОЕМ за 17мм, а единствените такива които се предлагат са на "световно известната марка" YAMATO по 6 лв. бройката. Взех такива и сега тракане няма. Ще видим колко ще изкарат. Между другото държах да са оригинални тъй като отпред съм с такива вече 3 години и нямат никакви наченки на износване Оригинални предлагат по някакви руски сайтове, но не съм на "ти" с онлайн търговията и нямаше как да поръчам, съответно да чакам, а и непознати сайтове - знае ли човек. Размених също така гумите предни със задни, за равномерно износване. За мое учудване за 15000 км. имаха по-малко от 1мм износване разлика. Проверих и свещите - ОК са
                      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Дръпнах чертата. Имам значи едно тефтерче, дето си записвам когато и ако се сетя какво съм правил по колата (црв-1, 99г., 147 к.с.) с дати и км. Взех я от Горубляне пролетта на 2013г. и по километраж беше на 94 000, знам че няма как да е, но по общото и състояние едва ли е била на повече от 200 000. Първо обслужване при Омбре - масла, в т.ч. на дифа, ангр. ремък + ролка, филтри, тампони, воден радиатор, реглаж клапани и още в София ГИ Фобос. До днес е на 158 600 и като чледам тефтерчето - биалетки, тампони стаб. щанга, гарнитура картер, гарнитура капак на клапани, свещи, дистр. капачка, палец, кабели на свещите, клеморед (втора ръка), филтри и рем. комплекти за рейката на газовия инжекцион, предни и задни сп. накладки (предните съм сменявал два пъти), профилактика на климатика, смяна термостат и антифриз, чистене на IACV клапан и дросел, регулиране на хлабините на клапаните. Най-скъпите манипулации са били монтажа на ГИ и двата комплекта гуми зимни и летни. Все още си я карам с акумулатора с който я взех - Fiam, ако изкара и тая зима - берекет. Дисковете отпред не съм сменял, а и няма нужда. Има да се прави следното: пак взе да потропва отпред - я биалетка, я тампон - ще се прави; няколко сутрини като я запаля лампата за включена ръчна остава да свети - знам от какво е (нивото на сп. течност в разш. казанче) - ще се сменя течността тия дни; като ми обърне на газ малко след това има едно много леко придръпване - я филтри, я нещо друго по газовата, не е болка, но ще се види. В Шумен каквото се е наложило по газовата, демек филтри и рем. комплекти по рейката съм я карал при Даниел, който е от Шумен може би го знае, че май в града май само той бачка с Фобос. НЕ съм сменял другите ремъци освен ангренажния, водна помпа, течност на спирачките и течност на помпата на съединителя - т.е. скоро може и да се наложи. Тъй като гледам и смятам километри, на другото сваляне на капака на клапаните за регулиране ще се сменя и ангренажния ремък. Малко след като я взех смених предните сп. накладки с кашияма. Бяха ОК. Скоро ги сменях с Текстар, уж оригинални, обаче при спиране, и то на малка скорост свистят. На ментета ли попаднах - не знам, пък минах вече над хиляда км. и ако е имало нещо за нагаждане между диска и накладката трябва да се е напаснало вече. Притеснява ме да не се прецакат дисковете, че явно са оригиналните и не знам на какви ментета ще попадна евентуално, май пак ще сменям предни накладки - тук приемам съвети за марка и доставчик. Друго - само първия път и сипах масло 10W40, след това само 5W40, даже следващата смяна мисля да е 5W30. От смяна до смяна губи между половин и един литър, като смянатя е на около 7 - 8 хил. км, че и по-рано. Oще нещо се сетих - с Фобоса ми монтираха и мазачка на клапаните, че била влизала в цената. Оказа се напълно безполезна - и с нея и без нея все има някой и друг клапан за регулиране. След като и свърши течността за "мазане" на клапаните повече не съм сипвал и си стои като паметник под капака.
                        Това е равносметката - нищо сериозно като ремонти, само консумативи. Имам още една кола, т.е. има я баща ми, но обикновено аз е обгрижвам - голф 3 1,8 ABS двигател, макар и по-стара, разходите за консумативи са повече. То не беше казанче на парното, разни тройници по водните съединения, изгнили гърнета, лагери на главините, стъпково моторче и вс. това само за една година. Като сравня - излиза че поддръжката на хондата е по- евтина.
                        Последно редактирано от stamantonov; 15-10-16, 19:42.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Вчера сложих 4 нови гуми Hankook Dynapro ATM RF10.Заедно с монтажа около 610лв.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            stamantonov С текстара си се прецакал, то само името му остана, аз го ядох същия още през 2009 година, сложих ги уж като доказано хубави и при ниска скорост се разсвириха, така и я продадох. На хондата смених предните преди около 2000 окм, старите можеха да карат още доста бяха оригинални но бяха и твърди и това не ми се харесваше та ги махнах по на време с цел щадяне на диска. Сложих ТРВ не съм се чудил и за миг за тях, меки са, никога не са свирили, цапат доволно джантата, а диска ми свети като тиган на месечина. За маслата на прав път си и аз карах с 10-40 преди, последната ми смяна е с 5/40, но за следващата смяна съм и приготвил 5/30 квото си пише в книгата пък нека да си е на 250 000 км . Нямам проблем с горене, максимум ми е горляа около 700 грама на 10 000, така че си е заслужила хубавото масло Заканил съм се да мина през БРЦ да видят газовата че вече 8 години от как е сложена не е пипната, гачили ми се чини леко бедна смес та да я набузят малко
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Здравейте,

                              От една година се каня да си почистя стартера, че понякога бендикса се прибираше малко след запалване.
                              Оня ден обаче обикалях насма натам и на слвдващия ден стартера не искаше да завърти изобщо, и акумолатора се беше поизхабил.
                              Отворих стартера и с еди парцал, ено руло тоалена хартия и 5 часа го изчистих и гресирах на ново.
                              Изпозвах литиева грес но не знам дали е подходяща, ако някой е наясно да ми пише ако трябва да я сменя с друга.
                              ето и малко снимки, преди, повреме на и след.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161101_161910.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5733078
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161102_004710.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5733079
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161102_022840.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5733080

                              Почистих и филтъра с прахосмукачката че беше прашен.
                              Поздрави.
                              Последно редактирано от NEKTAR; 03-11-16, 14:08.
                              Honda CR-V B20Z 2001

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Хубава идея за свободното ми време! Моя и той го прави този номер чат-пат ,но аз няма да го чакам да спре хептен. Нямах идея,че е с редуктор
                                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X