Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от don_dimitrii Преглед на мнение
    Газов инжекцион Landi Renzo 1150 лв. + омаслител Flashlube 150 лв.
    моят е същия, само че без мазилото, вече 25 000км и никакви ядове
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Сложих си ново задно "гърне" ... старото го загубих миналия понеделник, и се правих на бой-рейсър тия дни
      И половината от средното "гърне" смених с ново.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Щях да си сменя филтъра на газта ама се оказа учудващо нов, пусто забравил съм кога е сменян а уж си пиша, но е поне на 6-7к явно. и оак изглеждаше по добре от новия дето мислех да сложа, е гати боклука са ми продали, маи ще ида от брц да си купя за 10 кинта орджинал.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Здравейте някой може ли да ми каже каде в Бургас продават масло за смазване на клапаните имам омаслител на газовото и трябва да долея.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Масло флаш люб се продава на бул. М.Луйза(бившата Москва),кадето беше дискотека Сто патрона под блока има магазин за газои уредби и части за тях вътре продават и масло каквото ти трябва.Поздрави!

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              благодаря много утре отивам.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Колега не искам да те отчайвам, ама парите дето ще дадеш за това масло по-добре си ги заделяй за смяна на глава . Аз също имах такъв омаслител (вече го изхвърлих) и простата сметка която излезе е 150 лв. за омаслител и 6Х40 лв. за масло за 70000 км. След това смених глава която взех за 300 лв. Това масло никаква работа не ми свърши.
                Просто съвет !
                п.п. И в тая връзка ако някой все пак иска мога да му подаря моя омаслител да си го ползва със здраве !!!
                Последно редактирано от lamercheto; 23-06-14, 10:01.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Че що да му го даваш, те омаслители продават във всяка аптека и са далеч по евтини от 150 лева
                  Колега вземи заведи гаджето или жената с децата с тея пари на един ресторант да омаслите червата пък главата не я мисли, колкото и е писано толкова ще изкара
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Нямам газ, не съм имал газ, и (можеби) няма да имам газ, обаче, понеже "чукча (т.е. аз) читател ..." съм прочел тук-там нещо ...
                    А именно:
                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    ... През годините наблюдавам, че много по често изгарят седлата на коли с газови инжекциони отколкото на такива с обикновени газови уредби. Ключа за палатката е в това, че газовия инжекцион позволява да го настройш така, че да работи с бедна смес, която води до по висока температура в горивната камера.

                    В стандартния случай човек си купува кочината на "реални" 130к км, които са по две или по три в действителност (погледнете всички Хонди или Тойоти нов внос от определен модел в нашите сайтове). След това сменя агренаж и масло, почти никой не регулира клапани. После веднага при газаджиите и се търси ефтинкото газово което уж било същото. Колата вече е засечена на бензин и от достоверната информация от корифея на пейката пред блока се знае, че "газовият инжекцион дава същия разход като на бензин" и това се изисква и от газаджията, който изпилява (разбирай обеднява) сместа до колкото може да крета колата. То хубаво, ама на горивната камера и се спира тока и се опича. Механизма на вкопаване на леглата е както наклепа при коване на желязото, само, че на микро ниво. Представете си последните няколко слоя молекули метал от седлото на клапана здраво нажежени и клапана ги треска като с чук средно 2000-4000 пъти в минута, като нагряването е постоянно. Това е на бедна смес. Сега си представете как същите тези няколко слоя молекули не са нагрети до стапяне, ами клапана може да си ги треска колкото си иска, дреме им.

                    Другия голям смях е, че се слага омаслител за спокойна съвест, чиито ефект е същия все едно си си увил космодиск около всмукателния колектор.

                    Правилния ЗА МЕН начин е да се работи в посока намаляване на температурата в горивната камера.
                    Отдавна мисля по този въпрос и понеже обичам да говоря от първо лице, преди повече от две години поставих газов инжекцион на нов на 120/дванадесет/ километра Ярис с 1000 кубиков двигател, сместа е настроена като богата, върви като на бензин, НО гори с 20-30% повече газ отколкото бензин. НЯМА да му регулирам клапани 60к км за да мога да си проведа експеримента. Сега е на 22к км, до момента без никакъв проблем. Кара се на бургия постоянно. Дотогава теорията ми е на база много наблюдения върху много кочини, и малко мислене с моя прегрят мозък.

                    ... точно 3 теми ( http://www.offroad-bulgaria.com/show...21#post2527721 ) под тази.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      На 64200 км. първи ремонт - смяна на изгоряла крушка на фара.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Това на чисто нова хонда ли , или 64к от както е при тебе ?
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Купена като нова от мен 2009 г.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Аз днес най-сетне приключих одисеята с направата на удължение за теглича на хондата, към който ще монтирам велосипеден багажник за теглич. Стана бомба, скоро и снимки ако някой има интерес
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от torbarov Преглед на мнение
                              Купена като нова от мен 2009 г.
                              Ашколсун!!!
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                                Аз днес най-сетне приключих одисеята с направата на удължение за теглича на хондата, към който ще монтирам велосипеден багажник за теглич. Стана бомба, скоро и снимки ако някой има интерес
                                Все забравям да ви снимам моя багажник да ми завидите
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X