Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    ...Станали са като лади-за секунди ги гепат ...
    Точно така Павле, ... с помощта на лаптоп през OBDII буксата елиминират защитата на транспордера и са на ход. Относно техническта част вече не ги спра никаква защита, а ако проучванията им са да не могат да я подкарат на самоход .... идват с репатрака и ... до най-близкия гараж, а такива имат наети в почти всеки квартал. После вече е лесно ...
    В схемата са навързани джамбази, автокрадци, полицаи, митничари ... застрахователите реват за ефективни присъди ... вместо това законотворците върнаха полицайте с кочаните и обичйното - "к'о щъ прайм ся?" ... абе няма оправия!
    Остава ни да разчитаме само на голия си късмет ... д'еба и държавата!

    P.S. Решил съм да прилагам най-простото и евтино решение та някой да е мерил или да знае колко е ампеража на бензиновата помпа?
    Последно редактирано от tzocho; 19-03-14, 16:02. Причина: допълнителна информация
    Honda CR-V 1-st Generation

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Смених радиатора със нов, произведен в Полша. Оказа се че новия радиатор е със 5-6 мм. по-нисък.Трябваше на едната перка да зарежа малко долните крачета, а на другата със тампона подложих разпробити 6 мм. гайки за да паснат.Наложи се да подложа и гума под горните планки които фиксират радиатора. Смених и капачката със нова, старата не можа да стане.На новия радиатор ,прорезите за капачката са по-малки. Сипах и нов антифриз марка HEPU. На новия радиатор питата за охлаждане е еднаква със стария. Разликата идва от горното пластмасово казанче. Връщах се във магазина откъдето го взех и налагах перката на още 3 различни като производство радиатора, но на всички имаше разлика. Или моят е бил нестандартен, или нарочно ги произвеждат със някаква разлика ,за да не ги съдят за патент.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Здравейте,
        Вчера смених маслото на дифа и вече имам 4х4 - 1час
        Оправих си километража и вече цифрите се търкалят. - 1час
        Смених всички крушки по таблото които не светят - 20 мин
        Оправих часовника (както пише по темите позапоих го малко) - 20 мин
        Смених крушката на копчето за аварийни светлини - 2 часа и 2 минути (след двата часа отрих, че свети заедно с таблото а не като го натиснеш )
        Светна ми лампата за резервоара ще трябва да сипвам
        Honda CR-V B20Z 2001

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
          Здравейте,
          Вчера смених маслото на дифа и вече имам 4х4 - 1час
          Оправих си километража и вече цифрите се търкалят. - 1час
          Смених всички крушки по таблото които не светят - 20 мин
          Оправих часовника (както пише по темите позапоих го малко) - 20 мин
          Смених крушката на копчето за аварийни светлини - 2 часа и 2 минути (след двата часа отрих, че свети заедно с таблото а не като го натиснеш )
          Светна ми лампата за резервоара ще трябва да сипвам
          А аз продължавам да не мога да обърна километража от мили в км като таблото си е JDM в км

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Нектарче какво се оказа с километража ?
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здравейте,
              @Zero - някои които неграмотен го беше разглобял защото щипките бяха напъвани с с отверка а принципно като ги натиснеш едновременно с пръсти и се разглобя. Бяха разместили зъбните колелца, но цифрите май не са успали да ги променят. Лошото е, че докато намествах зъбните колелца се счупиха едни държачи които после залепих(преди това бяха здрави и ако бяха размествали цифрите предполагам, че и джамбазите щяха да ги счупят.)
              Ако на някой му се наложи да си оправя цифрите на километража, просто трябва да е много внимателен и спокоен (и да са му малки прътите може би)
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Здравейте,

                Днес и махнах оригиналното радио-цд и сложих друго. (Ако на някои му трябва оригинално да ми пише)
                Смених и крушката на пепелника (не 1е го ползвам амааа ), купих си и щипка за бушони за да мога да вадя този на backup/radio.
                Honda CR-V B20Z 2001

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Смених всички накладки на каляската, и я олекотих отзад. Диференциала и полуоските заминаха в скрапа.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    ... Диференциала и полуоските заминаха в скрапа.
                    Е сега остава да кажеш има ли достоверна разлика в разхода ...
                    Honda CR-V 1-st Generation

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Казвал съм го ... многократно - НЕМА.

                      Две CR-V-та, почти 4 години на пътя, със кардан, без кардан, 'се си горят 10/100 км комбинирано.
                      Това, откакто го купих (2г.), го карам без кардан. Сега, вече и без диференциал, видимата разлика е, че се повдигна задницата, вече нямам стойка "немска овчарка". Не знам, колко тежи дифа, и грешката ми е, че не премерих височината, преди и след махането му. Откъм вървене не усещам разлика, само започна да друса повече. За разхода - не очаквам някакви подобрения, но ще пробвам все пак.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Смених предните амортисьори с Bilstein. Старите изпуснаха(десния). Новите имат значително по добро поведение но предницата се вдигна.
                        Honda CRV II

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          При нас не са ли макферсони? Пък по спомен,/дано да греша/, май само пълнителя не можеше да се смени, а върви с основата.
                          Какво точно смени и за колко финикиеца, ако не е тайна?

                          Иначе, след година и половина, вчера изгоря крушката на единия фар и я смених пак с Хела за 3,60лв.!
                          Доволен съм от тази марка, като светлина цена и издържливост, защото преди това, през месец сменявах като луд, ту на левия ту на десния, от тези скъпарските по около 15лв. за 1бр. "Осрани", с уж повече светлина.
                          Последно редактирано от emicha1; 29-03-14, 00:46.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Целия амортисьор се сменя, смениха ми ги и двата предни. Алтернативите бяха: OEM-около 400лв бройката, KYB -300лв бройката(търговска отстъпка е на 220 ако се уредиш), но ме посъвтваха за Bilstein а и в чуждите форуми ги похвалиха доста цена 240бройката но имам приятелче със сервиз и ми ги взе с търговска отсъпка за около190 бр. или с реглажа 430лв.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Вчера за 5мин. смених отново предни тампони стабелизираща щанга и веднага млъкна тропането в предницата Жапан-партс(да видим тез колко ще изкарат) по 7.60лв бр.Предните изкараха 1 година RBI по 4лв бр.
                              CRV 1998г 128кс

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Може би 1 глупав въпрос - защо е махнат диференциала и кардана? Проблем в самия диференциал - това със скърцането или нещо друго? Нали принципно тази система е доста здрава и безпроблемна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 25 потребители онлайн. 0 потребители и 25 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X