Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Това лято в Франция по Ebay си поръчах лявата полуоска с каретата за 180 190лв не помня точно, дясно вътрешно каре за 68лв, до България е с 4 до 10 паунда повече

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      За полуоската Аз ви говоря за втора употрба, а от Бултрако ми ревнаха 1500 за лява която е по дългата. Така, че тези 150лв. за нова са си смешна цена.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Нещо бях объркал темите, та ето какво смених тия дни.

        Смених всички биалетки без задна лява, преден ляв носач, десен габарит, всички видове ремъци и ролки покрай тях, маслото (сложих 5w30 както пише в мануала).
        И като я взех от сервиза изненада. Паркирам си на задна, за малко да я угася, че и подадох по малко газ и ми светна лампата на двигателчето.
        Вързах ме я по късно на компа и грешката беше нещо от сорта на пре-обогатена смес при първата сонда.
        Honda CR-V B20Z 2001

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Не днес,ама завчера в петъка,след дълги разсъждения над проблема защо при изчистен стъпков мотор и дросел е при пормални смеси бензин и газ пак иска още въздух ей така на майтап реших да проверя какво ще прави ако и отворя капака на въздушния филтър,макар в него въобще да не се съмнявах,чисто нов е само на около 500 км.може и по -малко и О!Чудо колата заработи по леко и-и-и-и я проба.Бум в първия магазин за 9 лв. един нов въздушен филтър за проба и чудо,колата работи по леко.С малко по високи обороти.С разтреперена ръка и с другата на очите да не гледам.Не дишам,връщам винта на дросела на старата му позиция И.....!Двигателя смени звука,замърка,като мачка пред камина и всичко заспа.Е,днес се прибрах и от Хисаря и оборотите спят и двигателя мърка.Та смених и новия филтър с нов за 9 лева и върнах болтчето на дросела,но не днес а завчера!Сега отивам у другата тема да светна колегите за какво иде реч у БГ.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Здравейте,
            Днес сложих аларма (120). На предното стъкло имаш люспа от камъче за 35 кинта ми я залепиха да не се спука стъклото и сега едвам се вижда.
            Honda CR-V B20Z 2001

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              .Та смених и новия филтър с нов за 9 лева и върнах болтчето на дросела,но не днес а завчера!Сега отивам у другата тема да светна колегите за какво иде реч у БГ.
              Че къв проблем си имал Павле ?
              п.п. Намерих къде си писла , разбрах, баси и тва от филтър? аз за тва си ползвам обикновени филтри от по 10 тина лева, ма ти хонда си сложил да я глезиш
              Последно редактирано от zero; 18-03-14, 07:51.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                Че къв проблем си имал Павле ?
                п.п. Намерих къде си писла , разбрах, баси и тва от филтър? аз за тва си ползвам обикновени филтри от по 10 тина лева, ма ти хонда си сложил да я глезиш
                Е-е-е нали е убавица ,като Ферхонде-глезя я,ама вече аз ще и сменям филтъра!При дебати с други колеги се оказа,че и при тях имало такива проблеми-конкретно на колеги с опел и форд и причината била-лоша партида!Абе ментета е причината-а-а-а!Ментета!Така че внимавайте до колкото можете!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  В дългосрочен план и въздушния и масления филтър са от значение за износването на мотора.Не бих заложил на филтър от 5 лв.,може би 20-на лв е нормална цена за възд.филтър.Масления филтър има специфика,която не знаете..не сме го обсъждали.Става въпрос за количество събрани метални частици/стандартен филтър събира 17 грама стружки.Втория фактор е налягане на отваряне на байпас-клапана.Този клапан се отваря при гъсто масло и при запушен филтър.За съжаление няма как да разберем кога отваря клапана в дневна експлоатация.Както масово се кара с 10W40,сутрин маслото е на грес и клапана е отворен до като стопли мотора.Това значи пълно отсъствие на филтриране.Погледнете на страницата на Бош/които мразя като марка/Колко вида филтри има и как работят.Засега те произвеждат най-качествените маслени филтри .Ман е добра марка,но и там цените са х3.
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Това за клапана на масления филтър го знаех, ама за количеството метални частици - не. А и то, по подразбиране, филтъра затова е там - да събира частици ... всякакви, не само метални.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Знаех ,че стандарта е 17г.После след проучване се оказа ,че не е така.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DPGraph.jpg
Прегледи:1
Размер:15.1 КБ
ID:5571931
                      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                      Disco 1 бекъп
                      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравейте,
                        Днес си направих каско платих ~6% от стойността на колата. На въпроса ми защо е толкова скъпо, отговора беше защото от тази година марката Honda CR-V независимо от годината влиза в списъка на най-често крадени коли?!?
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Днес си направих каско платих ~6% от стойността на колата. На въпроса ми защо е толкова скъпо, отговора беше защото от тази година марката Honda CR-V независимо от годината влиза в списъка на най-често крадени коли?!?
                          За КРАДЕНЕТО НА Honda CR-V е абсолютно вярно.По някаква причина имам достъп до тази информация и данни и мога да ви кажа и първопричината-колкото и невероятно да звучи заради бежанците от Си-я,масово ги купуват,както и изнасят за изтока,но най вече ІІ генерация.За нея и за ІІІ такава вече има разработен специален софтуер за отваряне и паленето.Станали са като лади-за секунди ги гепат,дори и мойта старица опитаха два пъти вече малко преди Нова година,но не знаеха каква изненада има в мойта.
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Ми да, кои щи краде 1 ва ген, та тои до де я закара до Сирия главата ще му стане компот трябва ние с шумоизолираните да внимаваме и да не се издаваме по форумите
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Ха-ха, Павка ся като смени филтъра, каква друга защита си им приготвил, да не би във филтъра на климатика да си сложил капсула сълзлив газ? . Десния волан да се надявам, че няма да ги пипат, но за всеки случай ще сложа табела на таблото с недъзите и надпис " Направете тест-драйв до Карнобат, и само ми пратете SMS къде я зарязвате да си я прибера. "
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                                Ми да, кои щи краде 1 ва ген, та тои до де я закара до Сирия главата ще му стане компот трябва ние с шумоизолираните да внимаваме и да не се издаваме по форумите
                                Зеро баце,верно със шумоизолацията трябва да внимаваш,фак е че наистина ІІ генерация най вече барат и то яко.Оказва,се че таз ІІ-та генерейшън била много ,много по добра от първа и по добра и от ІІІ.Не знам какво им харесват арабелите,ама са луднали точно по ІІ-ра генерация.Информацията ми е ,че автомобила имал всичко необходимо като екстри на лека кола и в същото време не се развалял и малко ремонти се правили по него.Бил достъпен като цена и качество и затова наблягали на ферхондето.Израза им за Тойотата е точно "хмар ха хмар" или "магаре,като магаре".Низзнам защо,ама го закинааме.Ама поне имаме и повод за гордост-по признати сме и от мерцедесите и BMW-тата.И-и-и-и!Чак са напъчих!

                                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                                Ха-ха, Павка ся като смени филтъра, каква друга защита си им приготвил, да не би във филтъра на климатика да си сложил капсула сълзлив газ? . Десния волан да се надявам, че няма да ги пипат, но за всеки случай ще сложа табела на таблото с недъзите и надпис " Направете тест-драйв до Карнобат, и само ми пратете SMS къде я зарязвате да си я прибера. "
                                Топло,топло, но не е във въздушния филтър и други хитринки има -примерно като натиснеш спирачка и бам у гъзо 150 000 волта ток.Дано го не забравя някои ден като съм пиян,че...?
                                А!Сетих се,затова го редакткирам-сериозно и десняци барат и то без да се замислят!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 24 потребители онлайн. 0 потребители и 24 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X