Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Според мен, колегата е по-добре да си сложи по бавни инжектори макар и да трябва да пренастрои. Доста по-евтини са и непретенциозни. Ето аз например вече 40000км карам с тези най-обикновени Рейл мисля че версията на 3ома, а дори не съм сменял филтри на газта. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5560798 Доста по тихи са от на колегата PRANGATA, имах възможност да чуя неговите на срещата.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
      За Валтека на 300к нищо не казваш
      Нищо няма да им пращаме на Валтек. Ще вземат да се възгордеят, ще вдигнат цените и ще занижат качеството

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Ако има финанси в повече е лесно,ама лоши времена настанаха,пък искам и аз да го свърша....Как да разбера дали електрически е здрав?

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          По 2 начина,с омметър,ще измериш съпротивлението на бобинката на електромагнита.Омметър има всеки мултицет.Ще измериш стоиност 2-3 ома.2-ри начин с 2 кабелчета от акомулатора,но има опасност да ги окъсиш и да стане беля с акомулатора.Трябва да се откачи буксата и да се подаде 12 волта за кратко време.Дюзата няма да изчатка ако е блокирала,но кабелчето ще преискри от консумацията,което значи ,че е здрава и имаме проблем с нагар на котвата.АКо докажем ,че бобинката е здрава,инжектора се разглобява и се накисва в квото се сетиш разтворител,до меглио,докато се раздвижи.Аз още не съм открил с какво се разтваря графита от газта,но механично пада лесно.

          Едит:Валтек 34 е проектиран цел да се сменя рейка на 40-50к км.Леглата са несменяеми както на Рейл ИГ1 и сдават багажа от хубавата ни газ.Тартарини и Бигас са подобни,но със сменяеми легла и на практика са вечни.Всичко е компромис.И не се заяждам,просто не може да изкара 300к Валтека....
          Последно редактирано от Markony_RS; 04-02-14, 22:42. Причина: Заяждане с колега
          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
          Disco 1 бекъп
          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Маркони , може бре, ако е карано на бензин и 500 ще изкарат
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Рейла,Мимгаз и производните им боклуци,са по 50 кинта,ако изкарат 50к километра хоро играя.....то малко метал да сложат вътре ,ама тц
              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
              Disco 1 бекъп
              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Я кажи тогава така за протокола, хубава и не скъпа реика, де се вика компромис цена-качество
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Още щом прочетох на колегата Markony мнението и в гаража.Дюзата чатка и другата до нея за проба.Когато чаткат се чува фъссс,добре ,но не работи колата.В темата,,Странно поведение,,го споделих това,че понякога прекъсва , направо спира ,но не прехвърля на бензин, после пък е самолет,сега вече спря на цяло на газ.Единствено се форсира на празен ход,но глъхнещо,и тракането на дюзите е по слабо и синхрона го няма.Преди да ви пиша,дюзата е бях свалил и е държах в един буркан с бензин около 10 мин..Сега в краина сметка трябва да почистя дюзите ,,но КАК? Това с ултразвука скъпо ли е.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Не знам,някъде 20-лв взимат за чистене в ултразвукова вана.Ама щом чатка и фъска,има надежда.Филтър сменя ли?На редуктора също има филтър или кече.

                    Офф:Кво му става на тоя форум,не ми дава да пиша бързо?
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Не съм сменял скоро,но ако е филтър ще върви все пак а аз стискам маркуча след дюзата с клещи , и от там разбрах за нея.Ще проверя и двата ,те май им е време.Какво имаш предвид ,,редуктор,Клапана преди изпарителя ли?Знаете ли в Бургас къде чистят?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Да около клапана има филтър.
                        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                        Disco 1 бекъп
                        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Да за този малкия филтър.Смятах тази неделя да се занимавам с нея , но реших друго,ще коля прасето.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            днес вече не можах да изтрая и разглобих дръжката на задната трета врата, тъй като не искаше всеки път да отваря вратата. При стискане не искаше да се върне в първоначално положение и оставаше в някакво средно и вратата не се отваря и трябва да заключа с дистанционното и за отключа пак за да се отвори багажника. Днес разглобих всичко, изкарах дръжката и я пръсках със спрей докато падне всичката мизерия и се раздвижи както трябва. Следва смазване и поставяне, доволен съм.
                            Honda HR-V 4WD D16W1

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Здрасти градски, аз имах същия проблем, но моята като блокираше натисната дръжката и не искаше да затваря багажника. Все не ми се занимаваше докато не оставих колата в Хонда Бургас за смяна на съединител и лагер на скоростна и после с радост открих че пичовете са се занимавали и с тази врата без дори да ги моля и са я направили перфектна. Вероятно щото ги помолих да ми съберат старите части в багажника и като са го отворили са видели проблема.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Днеска смених малката полуоска, вече не тресе
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X