Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Абе той си отделяше високо /от 3 години е така/ но много ме дразнеше, че е много твърд педала.
    Според стария собственик /вярвам му/, съединителя е сменяван преди 45 х.км., ама какъв са сложили и той не знае, а също и дали са сменявали целия комплект, също не знаеше, закарал я в сервиза че е била за съединител и са му го сменили, доколкото си спомням е платил около 500-600 лв.
    На мен ми прилича на притискателен диск,или нещо по вилката и лагера, обаче все ме мъчи мисълта дали евентуално не е от някоя помпа? Миналата година сменявах спирачната течност и до сега не е мръднала грам, обаче пак почерня много бъзо.
    Че сработват помпите е ясно /вилката си се движи при натискане на педала/ обаче ако някоя гумичка е заминала и изпуска малко - колкото да не може да направи налягане и да не може да натисне както трябва, само ще разглобяват и това ме притеснява.
    Според сервиза /Юбико/ разбират и правят само Хонда, нещо е станало със самия съединител, ама???
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      И накрая след доста мислене и предположения,дойде часът на истината.

      Проблемите бяха няколко:
      1.Заминал демпферен маховик.
      2.Заминал притискателен диск /изпаднал един голям нит/ откъдето се е получил и другия проблем.
      3.Счупено едното ухо на лагера.

      Сменено всичко ново:
      демпферен маховик, притискателен диск,феродов диск и лагер.

      Резултата:
      Всичко се оправи, най-накрая педала стана нормално мек /а беше доста твърд/,дори леко като е натиснат, не се усещат никакви вибрации, или подритване на крака /преди макар и слабо се усещаше/, при каране на голяма предавка,с малка скорост и минимална газ, вече не придърпва-претриса и не те кара да превключваш на по-ниска скорост.

      И най-важното:
      Преди месец, в тази тема в постове #368 и #372 , бях споделил за една неравномерна работа на двигателя между 1000 и 1500 оборота, при работа на място.
      Сега признавам,/ макар че не вярвах/ - от Бултрако познаха, че това де дължи на демпфера, а не е от дюзите, както си мислех аз.Това също се оправи и изчезна - просто разбития демпфер, е предавал вибрациите и се получавал някакъв резонанс.

      Макар скъп и непредвиден ремонт, съм доволен от резултата.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Скъп..скъп..,колко да е скъп..,важното е че си решил проблема и си доволен..!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Смяната на съединител освен че е скъпо струващ ремонт, но и трудно подлежи на проверка ... ето защо само на доверие не трябва да се залага
          Емич, здраве да е пари се изкарват ... по-важното е този път ремонта да е както трябва!
          Карай и се кефи!
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Мразя дизели...не мога ги трая.Чак ми жал за Емича.Тва са 10 свине майки на грил....
            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
            Disco 1 бекъп
            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
              Смяната на съединител освен че е скъпо струващ ремонт, но и трудно подлежи на проверка ... ето защо само на доверие не трябва да се залага
              Емич, здраве да е пари се изкарват ... по-важното е този път ремонта да е както трябва!
              Карай и се кефи!
              Да съгласен съм, обаче според мен /в предвид състоянието на свалените притискателен и феродов диск/ си мисля, че те наистина са били сменени.Много нови изглеждат и все едно не са работили.
              Демпферния маховик не беше сменяван /знаех/, а и се оказа доста разбит, но не даваше никакви признаци, че толкова много е заминал.
              И сега като помисля реално, най-вероятно той е причината за скъсването на нита на притискателния диск, / или просто късмет - дефектен нит/, което пък е довело до усукване и скъсването на едното ухо на лагера. То точно и така се усети на педала като стана -изщрака 2 пъти и педала пропадна малко между изщракванията.
              То и обратния вариянт може да е,първо ухото на лагера -щтрак, усукване и натискане с по-голяма сила върху лъчите където се е паднал в този момент нита и пак щрак.
              Абе дреме ти, както казваш здраве да е, пък и мен не ме е страх от мечки - направил съм си сметката, дали да ходя в гората!

              МАРКОНИ стига бе, аз много си обичам дизелите и под секрет, не обичам бензина, а газ мразя !
              Преди се разбрахме от кой ще е уискито и от кой леда, /като дойда за тунингования фреон /, сега е момента за свинското което споменаваш - айде от мене да е , от теб обаче скарата.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Не е виновен нита.А някой заспал китаец.Всъщност демпфера е екстра,може и без него.Но на там вървят нещата....
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Демфера е най-виновен /много беше разбит-оригиналния си беше/, а че и нита си изигра ролята е ясно, ама защо пък китаеца обвиняваме, като всичко беше немско, само лагера японски?
                  Ето ги , без демпфера,защото няма какво да му се види /изплакнах ги само на мивката, че имаха прахоляк/:

                  Феродовия диск/вижда се къде е жулил нита/:



                  Иначе като феродо е като нов:



                  Счупения лагер:



                  Притискателния диск:



                  Скъсания нит:

                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    А ушето на лагера следствие или причина?Диска е нов и перфектен.В Германия само совалки се правят...и се брандират разни работи
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Е ако бях вътре при съединителя, щях да ти кажа дали е следствие или причина.
                      Ни най-малко споря, дали първо е било ушето на лагера или нита, но факт е че на педала усетих два пъти прищракване, което ме навежда на мисълта, че и двете са се счупили в този момент.И двата вариянта са възможни, но клоня повече към следствие /все пак лагера е японски/?
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Няма да е лагера първи, ти казваш че си бил натиснал съединителя когато се е случило всичко, и колата е опитала да тръгне, при тва положение вилката натиска лагера напред, върху ухото няма никво усилие, то служи само за да се води лагера заедно с вилката, дори връщането му на зад се извършва от демферните пластини, сигурен съм че лагера може да работи така и дори да не разбереш че има проблем с него, освен някви претраквания на празен ход. Според мен всичко ти е от нита (абе къде липсва тоя нит на снимкките? ) Натиснал си съединителя нита е изтървал, притискателя се е килнал и няма отделяне вече, може това килване да е усукало лагера и да е отчупило парчето от него, но едва ли, по скоро падаики нита може да се е зачекнал там и да е откъртил ухото, ако огледаш много внимателно претискателя в тая му област дето е траекторията на ухото съм сигурен че ще намериш белег къде се е зачекнал нита когато е ударил ухото
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Славчо, не виждаш ли на последната снимка най-отдолу - няма го .
                          Трябва да са 6 бр. а те са 5 бр.
                          Иначе на 4-та снимка, се вижда леко износване на лъчите на притискателя -там където контактува с лагера, обаче на живо е почти никакво, абе минимално /снимката малко лъже/.Огледалото е без абсолютно никакви следи от работа, феродовия е като нов, та затова се чудех дали да не му направя един нит и да стои като резерва.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Киорсон табелата баси тва голямото ли е паднало е бати? хубуу де то седи като все едно отсякано, задната част на нита си е в дупката, тва като е паднало там знаеш ли де са го намерили? то предполагам е останало там вътре, не виждам как ще излезе на зад през лагера че да му счупи ухото. Да знаиш тоя лагер си е бил чупен от по одавна, а нита би трябвало да е останал там зад феродовия диск под демферните пластини и знаиш кво...... ся разбирам що чат пат е бачкал чат пат не, може и да греша но по пътя на логиката, когато се е закеркенечеил неиде ти и да си натискал съединителя нита е въртял феродовия диск, чат пат като се случи да изпадне на място дето не пречи си имал съединител, като я загасиш пак си сменя мястото и при палене пак се забива неиде и пречи на феродовия да се освободи, общо взето се е мандахерцал там като гламав Двете чукания предполагам......, първото е от скъсването на нита второто е от заклинването му веднага някъде в покраи пружините на феродовия и зацепване пак на кутията
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Прав си....то един чарк като падне в тоя мелник става салата.Китаеца е виновен...
                              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                              Disco 1 бекъп
                              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                И аз малко се позабавлявах с колата почивните дни. Инсталирах допълнителна електрическа помпа на малкия кръг на парното. Помпата е от мерцедес, с голям дебит- ползват я за т.н "REST" - функция. Стана много добре. Парното направо се завърна и прехвърлянето на газ става три пъти по бързо. (След инсталиране на газовата парното доста отслабва както знаете). За хора като мен които пътуват сутрин до работа 5-6 км. е идеално - парното идва почти веднага, превключва доста по-рано на газ и следователно по-малко бензин харчи зимните месеци. Ето ви и няколко снимчици :

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1.JPG
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:5554015

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p2.JPG
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5554016

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p3.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5554017

                                Като пак ми доскучае ще сложа едно реле за време да пуска и вентилатора на парното след като е изгасен двигателя и ще имам и аз REST - на колата .
                                Последно редактирано от lamercheto; 13-01-14, 09:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X