Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    HONDAEKSPLORER, по принцип нямам проблеми нито при потегляне, нито при натискане...няма никакви вибрации,притрисания,придърпвания....само като работи колата на място/работи си перфектно и оборотите спят/ и като започна да подавам леко газ, в диапазона от 1000 до 1500 оборота се усеща тази неравномерна работа.Иначе като потеглям-ускурявам, нищо не се усеща,защото този диапазон го минава много бързо.
    Иначе за цените,да сериозни са, ама "който го е страх от мечки, не ходи в гората", а и аз не съм скочил веднага да се доверявам,ремонтирам....!
    Ckon,да щях да го усетя веднага, ама не съм го сменявал аз, а предишния собственик/и 100% е сменяван/.
    Rivan, няма кой да ти даде подобна гаранция,иначе за всичко останало си прав.Знам че на компа показва едно ,а на стенда да има разлика и понеже проблема и на мен ми се струва най-бизък до дюзите,затова и тръгнах от там да проверявам.Иначе преди да свалям-ремонтирам каквото и да било,ще сложа на един два резервоара, някаква добавка да прочисти-ако стане де, пък после ще мисля за друго.На Егера също съм му хвърлил око да го чистя.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Emicha, сипи му една добавка за дюзи и карай!Или ще се оправи , или не. Ако да - добре, ако не - чакай да усили ида се прояви по-добре.А междувременно качи две балерини в колата да танцуват и да гасят вибрациите!!!
      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        от днес съм с нов ангренаж, ролка и регулирани клапани за скромната сума от 195 лева.
        Honda HR-V 4WD D16W1

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Ами честито тогава и дано това да са ти разходите до следващата им смяна ...
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Здравейте колеги..,както бях споменал в другия(червения)форум,проблема с постоянно играещите обороти..,го реших със смяна на стъпковото моторче(срещу 100 лв., втора употреба)..! От "прозвъняването" на всички авто-морги...,установих,че явно проблема със стъпковото моторче при CR-V..,както и при други модели на Хонда,си е наистина хроничен..,защото от 15.. (петнадесет) обаждания..,само на 2(две) места намерих моторче..,на 100лв. и на 150лв...!
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Момци помагайте!
              За да не отварям отделна тема само за тая дреболия, реших да наместя въпроса си тука.
              Реших да си купя през нета горивен филтър за Хондето, модел CR-V, 2,2, R2 Diesel CDTi, 2006г (като на emicha1 на картинката).
              Хубаво де, ама като дам в сайтовете номера по талон да ми намери кой точно горивен филтър е за мен и ми изкарва да кажем 8-9 вида, дето са все различни по форма и размер. А пише, че сите ставали за моя модел. Е как става тая работа, не би трябвало да е възможно или?
              А сега де??

              Ето примери:

              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Значи виж твоя какъв е по форма и закрепване и избери съответно такъв.
                Обаче, да те предупредя нещо:
                В началото на лятото сменявах този горивен филтър, в един сервиз само за Ходна.Там ми предложиха 2-вариянта, единия за 40лв. /заместител/който бил добър и един оргинален за 90лв.
                Съответно ме убедиха , че няма смисъл да се набутвам с оргиналния и за да икономисам 50лв. сложих заместителя.
                Обаче след смяната веднага усетих как колата се спъна, стана по-тромава някак си, звукът на двигателя се промени, абе вместо да има положителен ефект, стана точно обратното.И това не е внушение, а реалност.После четох за подобен проблем на колега в друг форум /със същия двигател, но на Акорд/,и след смяната на филтъра с оргинален,всичко му се оправило. И в същия сервиз му казали ,че нашите двигатели били много чувствителни откъм филтъра за гориво.Трябвало да се слага само Хондов-оргинален /а на мен ми предложиха друго/.
                Та, ти прецени какъв ще купиш и сложиш.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Емич, благодарско за мнението, ще си поръчам оригинален.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Смених филтър купе, че не бях го сменял от 3 години. Сложих HERTH+BUSS за 11лв. от интернет.
                    Намалих разхода на ток с още около 1 ампер, като подмених и лампичките за регистрационния номер с SMD диоди.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Смених термостата, че нещо не май отворен беше позаседнал, та се разделих с 10лв за труд и ... 20-тина лв за термостата, че отдавна го бях взимал и не помня, Вернет като марка.

                      А майсторчето търкаля една алфичка и той за термостат ама само термостата е към 100 лв .
                      Аз така преди на алфата се чудех дали да го сменям че нещо държеше една идея под средата, ама като видях каква му е цената , италианска му работа.

                      Ама ще трябва и крушката на единия габарит да сменя, че снощи забелязах, че е изгоряла .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Смених един маншон на предно каре, и закърпих една дупчица на прага. Иначе нямаше да мина ГТП
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение

                          Ама ще трябва и крушката на единия габарит да сменя, че снощи забелязах, че е изгоряла .
                          айде честито,свалясе подкалника.
                          преди 1 седмица го играх тоя театър. Добре че беше топло(сравнително)
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                            айде честито,свалясе подкалника.
                            преди 1 седмица го играх тоя театър. Добре че беше топло(сравнително)
                            Хм, аз съм със HR-V .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                              айде честито,свалясе подкалника.
                              преди 1 седмица го играх тоя театър. Добре че беше топло(сравнително)
                              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                              Хм, аз съм със HR-V .
                              Днес за 5 минути с ходенето до магазина (на 50 метра ми е) смених и двата габарита, че имаха само сини. Крушките без пари ми ги дадоха
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                                Смених един маншон на предно каре
                                И аз смених днес външен маншон.Махнах един,който беше от пвц и сложих гумен японски.Дано да изкара 2 години.
                                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                                Disco 1 бекъп
                                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X