Обява

Свий
Няма добавени обяви.

омазняване преден кардан при раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • омазняване преден кардан при раздатката

    Добро утро момци, снощи видях че ,предния кардан от страна на раздатката е доста омазнен.Лесно ли сваля кардана и има ли некакви тънкости при смяна на въпросния семеринг на раздатката.Благодарен съм за всеки един съвет.А ако знае некой и размера на този семеринг..Гледах мануала и видях само принципните неща .Спорен ден на всички

  • #2
    Привет, ако ни осведомиш на каква техника е пък и проблема, ще ни спестиш гадаенето

    Коментар


    • #3
      Я по добре виж дали не се е запушил отдушника... кат се запуши, от загряването на раздатката вътре става налягане и избива от където може... та ако е това причината - ще си спестиш бая работа...

      П.П. Ако раздатка и скорости са ти заедно - отдушника може и да е само на скоростите...
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        Опа, за фероза става дума F300 95 к с Раздатката е заедно със ск . кут. Но маслата са отделно.

        Коментар


        • #5
          Не е проблема в семеринга, ако камбаната е омазана отвън. Не си разбазиквай качествения семеринг. проблема е друг:
          Под камбаната е кух вал с вътрешни шлици, който за да се изработи отвора е проходен. След това този проходен отвор се затапва от към карето с една кръгла тапа от ламарина. Поставена е тази ламарина в предварително струговано зъбче и е запресована на четири места диаметрално през 90 градуса. После е залята с някакво лепило или течен уплътнител, който е изкарал 25-30 години и се е предал. Има много начини това да го оправиш. Аз извървях следният път: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D1%82%D0%B0
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            Здравейте,историята има развитие.В неделя източих старото масло- излезна 200 гр.изправи ми се косата дето я няма.Карал съм почти без масло ,не знам колко време.Сипах ново квото трябва.Леко прикапа и спря.СлеД това карах и кога спрях - отдолу локва.Омазнена горе и долу яко.Маркучето не е запушено.тия дни ще се гледа от майсторчето ми - кадърно е.Ще се има в предвид и тези тапички.Благодаря за съветите.Спорен ден

            Коментар


            • #7
              Е, не ти ли шуми веригата? На мен започва да ми жужи като намалее маслото и доливам.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                Не съм чул жужене, може би щото гумите са малко шумнички.Има малък шум в предния диф щото съм с капачки.Все не стига за ръчни хъбове.Тая седмица след вторник е при майсторчето.Ще погледне и за капачките които споменахте ,че затварят отвора на шлиците

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X