Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитурата на главата май се сдуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Щом стрелката не минава средата, хич нищо и не пипай. Електровентилатор не може да даде това, което виското, а слагането на такъв пред радиатора не е сигурно дали ще пречи или помага.

    Направи една хубава промивка на охледителната система (2-3 пъти пълнене и празнене с вода, с междувременно палане, загряване и изстиване) и после сипи хубав розов антифриз.
    Важно е антифриза да е хубав, и да се сменя на толкова време, колкото сочи спецификацията. Тогава и няма гнус и корозия в системата, а всичко работи както трябва, стига да е механично изправно.

    Само за информация - последния път като гледах, антифриза си ми беше бистър, а вече май стана на 3-4 години. Важно е да е бистър и да няма боклуци. Това значи добра работа на системата.

    ПП: Нищо му няма на двигателя. Просто всяко нещо си има проектен ресурс. Никой не е мислил ферозата да оцелява при зверска експлоатация, 300-400000км и 20 години. Руските нивови двигатели, дето уж не се трошат (щото нямат сила да се строшат), няма да издържат и половината от това без ремонт.

    ППП: И оборотите не са високи. Съвсем са си нормални за бензинов двигател с тая кубатура.
    Спарки,това с водата го мислих ама като се затопли времето...иначе антифриза е само розов и всичко е идеално чисто(скоро го гледах мотора отвътре).За проектния ресурс-точно това говоря...124-ката ми защо пали с поглед?Защо не гори масло?Произведена е 1988 год,дизел е,...просто не знам дали има двигател.Има елперка,която съм я чувал да включва 1-2 пъти за 3 години при 40 гр. лятото в голям град на светофар .Значи пак опира работата до конструкции и смятане.Според мен е недомислица и недоизчисления-не случайно като кусур за Фероза се посочва склонност към прегряване ,респ. гарнитура и ангренажно ремъче...друга недомислица сигурно,която не ме е налягала.П.С.Нивовия двигател ,според мен ,е много по-малко проблемен или не толкова необяснимо неремонтируем,да не говорим и скъп за поддръжка.Как може термостат 41лева,гумички 2-3 лева едната...кви са тия цени и то за тая барака.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #92
      От: Гарнитурата на главата май се сдуха

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      124-ката...
      124-ката e дизел дърт като света. И съвсем друга филосфия всъщност. С такива параметри, съответно. Ако качиш тоя двигател на ферозата, ще стане с 200 кила по-тежка. Щом те кефи тая философия, значи G класата е твойта джипка. Хем май я има и с любимия ти двигател. Вярно че се кара максимум с 80км/ч, ама пък и след 20 години пак ще си се кара така.

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      ...не случайно като кусур за Фероза се посочва склонност към прегряванеш
      Ела да прегрееш мойта! Глупости са това. Ако всичко е изправно, стрелката не минава средата, независимо от тормоза. Перката ми впрочем съм чувал 2 пъти в гората насред лято в жегите, пъплейки по баирите преко сили с 20км/ч. Никога друг път. По тая джипка освен в началото (нормалното обслужване + съединител), не съм пипнал нищичко.

      За великите руски техники, не мръднали ни на йота за последните 60 години сме чували и друг път. Карал съм и жигули няколко, и най отговорно твърдя че тоя прословут двигател няма да изкара и половината километри на ферозовия, при еднаква експлоатация, без ремонт. Относно евтината поддържка, отново не хваща дикиш. Кво като нещо струва 10 стотинки, щом трябва да вися 10 пъти под колата да го сменям - висял съм достатъчно и под жигула, и под самара.

      А какво пък за ангренажния ремък? Съвсем нормален ремък. Сменяш с качествен на 40-50000км, и проблем с него никога няма да имаш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Гарнитурата на главата май се сдуха

        Не са ли му малко 40-50 000 на ангренажния, или говориш за свръхпредпазливост.
        Не че моя е за смяма, де. На 7-8 000 е ...
        Според мен, поне 70-75 трябва да кара нормално, ако не е ментак.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #94
          От: Гарнитурата на главата май се сдуха

          Аз още не съм видял фероза да не ври.Много зависи как и къде се кара.Като се шибнеш в некое дере и за един час минеш 100 метра главицата е готова.Аз проблема съм го решил с ел перка от фиат пунто сложена пред радиатора.Сложил съм датчик от ауди на металната тръба която отива към дч на радиатора .Изпробвано е 5 год. няма ядове никаде.

          Коментар


          • #95
            От: Гарнитурата на главата май се сдуха

            E,мойта не е вряла никога!!! Първия път,когато видях стрелката малко над средата,се притесних.Оказа се,че това и е мястото,и грижи нямаше никакви.Застава си там,и колкото и зор да е виждала(а е виждала),грижи с температурата на мотора не съм имал.Та,не всички Ферози са с този проблем.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #96
              От: Гарнитурата на главата май се сдуха

              Аз пък мойта Фероза не съм я виждал да ври!!!! Не ми е и кривила блок, глава, духала гарнитура, пърдяла през ауспуха или каквото и да било там. Само дето всичко по охлаждането и е наред па и без допълнителни перки, ел. мотори, по-големи радиатори, повече литри антифриз и какво ли още не!!! Странно ... сигурно японеца по погрешка е направил точно моя мотор .. а ... и мотора на Спарки! Колкото до зор, дерета, метри и километри за час .. някои знаят вижда ли го този зор, други не знаят, което всъщност е без значение. Важното е, че аз знам .....

              П.С. С Крум сме писъли заедно. Благодаря!
              Последно редактирано от Жоро Танев; 22-02-11, 21:39. Причина: допълване
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #97
                От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                E,мойта не е вряла никога!!! Първия път,когато видях стрелката малко над средата,се притесних.Оказа се,че това и е мястото,и грижи нямаше никакви.Застава си там,и колкото и зор да е виждала(а е виждала),грижи с температурата на мотора не съм имал.Та,не всички Ферози са с този проблем.
                Възможно е аз казах че аз не съм видял а не , че няма.
                Последно редактирано от ВЕНЦИ КЛЮЧ; 22-02-11, 21:41. Причина: грешка

                Коментар


                • #98
                  От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                  И дерета, и сокаци, и магистрали, зиме и лете. Няма загряване. Единствено на първото ми по-дълго пътуване точно като я бах купил, при скорост 130 стрелката мина с милиметър-два след средата и там си остана. По-късно след двукратна промивка и смяна на антифриза, и с това се приключи.

                  ...друг е въпроса ако например се кара с АГУ, сложено от неизвестен "майстор", или с дюзи, ламбда или датчици в неизвестно състояние. При мен всичко това беше надлежно премерено и в норма. Капачка, палец, кабели, свещи, ремъци, реглаж на клапани и каквото още се сетих.

                  Ако една фероза загрява, има си причина за това. А те причините за това са краен брой, а не безкраен. И ако няма нещо цепнато (блок, глава), са поправими.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                    Сложих южен термостат 78-80,стрелката ходи до началото на вълните на прибора,парното е една импресия,маслото се закова на щеката(преди беше маслояд),антифриза не мърда и жаборинки в казанчето няма.Ще......чакам.Да добавя съединителя е много добре,педала чувствително омекна.Ще притягам след 500-1000 км.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                      Дрогари, ПРОБЛЕМ!!!
                      Започнах ремонта на шасито!
                      За съжаление повредих тръбопрпвпда на бензина! Реших да го източа за да ремонтирам и тръбопровода. Развих щуцера от рейката на инжекцията, запалих колата на газ и започнах да наливам в тубички. При напълването на туба 1.5л се налагаше да гася мотора за да я сменя без да оливам бензин в коша. Примерно на дсетото палене започнаха странно да падат оборотите. На края мотора отказа да запали на газ. Реших, че газта е свършила. Доизточих резервоара давайки контакт през няколко секунди за да може помпата да работи.
                      Дойде приятел, дръпна ме до бензинджийницата да заредя, за да има колата гориво за предвижване.
                      След зареждането мотора запали и работи нормално 500 метра, точно колкото да се върна до работилницата си.
                      Забелязах капане на антифриз, не много интензивно, но видимо. Примерно по капка на 5 сек. Веднага се наврях под мотора за да видя от къде е. Много странно теча се виждаше из под испускателния колектор. Тогава погледнах нивото на антифриза. Оказа се, че е малко. Забелязах, че изпарителя за газта е обледенен. Долях течност с идеята, че нещата ще се оправят, но уви! Изпарителя си остана обледенен.
                      Изводите, които си направих са, че гарнитурата ми се е сдухала! Ще направя още малко тестове, да не би изпарителя да ми прави някой фокус, но теча из под колектора няма от какво да е друго.
                      Помагайте!
                      След толкова дискусии може ли да се направи обобщение
                      1. Гарнитура - по-хубава/по-лоша, по-скъпа/по ефтина и т.н.
                      2. Гумички на клапаните ------------------------
                      3. Комплект сегменти --------------------
                      4. Комплект бутала и сегменти ------------


                      10. Мотор втора ръка -------------------
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                        Сложи някъде в списъка проверка на блок, и шлайф, ако трябва.

                        Цилиндри, клапани, сегменти, бутала и прочие - като махнеш главата ще се види в какво състояние са.

                        Ама, ако не ти е правила мизерии до сега, може да минеш и само с гарнитура. Просто провери всичко, дето може да се провери по отношение на кривини на глава и блок.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                          И аз имах намерение да си правя подобен ремонт на мотора. Ето какви цени ми обадиха от магазина:

                          - сегменти; 180
                          - биелни лагери; 65
                          - комплект гарнитури за двигателя и гумички за клапани; 180

                          Отделно около 250 лева за шлайф на глава и напасване на всичките 16 клапана.

                          Цените са български левчета...
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                            Разпитах по обяви за мотор- от 800 до 1000 лева - НЕокомплектован
                            Има някакви пичове Горна Оряховица, правят гарнитури. Чувал съм, че са много добри. Направих една лека консултация и ще струва под 50лв при тях.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                              Гумички - 40лв
                              бутала голи - 250лв
                              сегменти - 115лв
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                                Не смяташ останалите гарнитури и семеринги по двигателя - за колекторите, капак на клапаните, картер. Оказаха се инфантилно скъпи. За това писах общата цена от 180 лева.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X