Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитурата на главата май се сдуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

    Гарнитура - метална, а блока де проверява със стругарска линийка, аз ползвам линийката на стругарски шублер...важно е да се провери къде и как избива

    Коментар


    • #62
      От: Гарнитурата на главата май се сдуха

      Колега,като развиеш болтовете виж дали са опирали,че се разтягат и май това е един от вариантите да духа гарнитурите.То и затова се сменят при сваляне на главата,ако не се изпилват.Поздрави и не се коси,поне не много.

      Коментар


      • #63
        От: Гарнитурата на главата май се сдуха

        Първоначално публикуван от venci tr Преглед на мнение
        Колега,като развиеш болтовете виж дали са опирали ,че се разтягат и май това е един от вариантите да духа гарнитурите.То и затова се сменят при сваляне на главата,ако не се изпилват.Поздрави и не се коси,поне не много.
        Колега , като пишеш за следи по болтовете от опиране , предполагам че става въпрос за следи от размазан алуминий от края на резбата в блока по върховете на резбовите участъци на болтовете . Има логика , но наличието на такъв проблем би трябвало да се констатира още при стягането на цилиндровата глава - такива болтове обикновено издават при стягане разни звуци от сорта на пукане и скърцане и според динамометричния ключ е достигнато усилието на стягане , но ако се следи и градусът на който се завъртат главите на въпросните болтове , проблема лесно се констатира .
        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

        Коментар


        • #64
          От: Гарнитурата на главата май се сдуха

          Блока виж, блока! Точно както те посъветвахме вече няколко пъти. Едно че се проверява лесно, и второ - още след първата преждевременно избила гарнитура човек трябва да се насочи към проблем другаде, а не в кривината на главата. А тя колкото и да се шлайфа, след първото стягане към кривия блок - файда никаква.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Гарнитурата на главата май се сдуха

            Вчера отворих мотора-развих много лесно последните два болта -към четвърти цилиндър/те са 50 мм по-къси и нещо ми намирисва на конструктивен недостатък поради факта че ще има много-различно линейно разширение.Гарнитурата станала на л---а.Пропускала пак в 4-ти ,но този път и в трети,изп.колектор пукнат на две места,сегменти и лагери/биелни и основни/перфектни/пропуснах да спомена че компресията е 13 на цилиндър,щото я мерих преди 4 дни/,феродов диск пред скъсване и износен,притискателен добре,от лагерчето на амбрияжната ос останало много малко/външна и вътрешна черупка/,майстора ме е излъгал че е сменял гумички-станали на бакелит и са много хлабави,тече масло като река от капачето на семеринга на скоростната кутия.Отваряне и какво да видя-семеринга здрав...тече от самия капак-негово величество силикона ще играе и тука.Иначе мотора е интервениран в Холандия и то грамотно,даже има залепено на главата и на блока нещо като монетка на която пише нещо като гаранция.Докладвах какво съм свършил,днес съм дежурен и пиша от кабинета.От утре почвам-заварки на колектора,глава и блок шлайф,пасване на клапани,поръчка на гарнитура,гумички и так далше.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #66
              От: До: Гарнитурата на главата май се сдуха

              ЗдравеЙ колега, много работа те чака и аз бях на същото положение преди 1 мес.
              Относно гарнитури потърси марката ПАИЕН многО съм доволен от тях успех.

              Коментар


              • #67
                От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                има ли наличие на разни язви по блока като тези на снимката ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01947.jpg
Прегледи:1
Размер:206.4 КБ
ID:5252948
                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                Коментар


                • #68
                  От: До: Гарнитурата на главата май се сдуха

                  Първоначално публикуван от dilapar Преглед на мнение
                  ЗдравеЙ колега, много работа те чака и аз бях на същото положение преди 1 мес.
                  Относно гарнитури потърси марката ПАИЕН многО съм доволен от тях успех.
                  Благодаря ще го имам предвид като шлайфна блока-ако е крив-вариант купена,ако не е много правена.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                    Първоначално публикуван от boyan01 Преглед на мнение
                    има ли наличие на разни язви по блока като тези на снимката ?[ATTACH=CONFIG]300031[/ATTACH]
                    Абсолютно не-чест е като бебешко дупе.Иначе този на снимката изглежда ужасно и има нужда от наваряне и шлайф.Не правих снимки щото бях оцапан до уши,но утре ще щракна следобяда.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                      Един въпрос имам към подфорума-трябва ли да правя дорник за центроването на съединителя към маховика и ще имам ли трудности при зацепването на двигателя към скоростната кутия.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                        Ако можеш,и от дърво го издялкай,но без дорник ще е тегаво!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                          Колега ,земи нови болтове тъй като старите може да са се растгенали ,гарнитура Viktor Renz спази реда на затягане от средата към края ,огледай за шупли ,ако ти загрявя конструктивно колата сложи датчика за пускане на перката ,на по ниски гпадуси,огледай самата глава за шупли ,и пукнатини . Като смениш сегментите направи и един лек хонинг на мотора ,уредчето за хонинг го продават в Практикер за 18 лева трябва ти и бормашина с промяна на оборотите.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                            Ако можеш,и от дърво го издялкай,но без дорник ще е тегаво!
                            Това за дървото е идея,но пак трябва на струг да се прави иначе няма гаранция че ще е центровано.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                              Ама в никакъв случай Viktor Renz, дадох 80 лева за тая пущина и ефекта нулев.Поне 10 мнения имам по тая тема търси и си купи гарнитура от КЛИНГИРИТ или си направи в Горна Оряховица. На предната гарнитура ти като я монтира ти писах същото ама я беше вече сложил. Мойта задържа с гарнитура БГА 35 лева струваше. Ама беше КЛИНГИРИТ, Viktor Renz - е от промазан кашон с графитна смазка и ако изкара 500 км е рекорд за Фероза.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                                Колега , вземи гарнитура на ПАИЕН . Виж болтовете на главата , сигурно са разтегнати . Оригиналните са 20 евро броя , стават от Фиат но не се сещам за модела . Малко по-дълги са , аз съм с такива вече половин година никакъв проблем .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X