Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за таблото на Ферозата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

    ето за тези жлепчета говори Sparkybg
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Georgi Rudy; 19-11-09, 21:28.

    Коментар


    • #32
      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
      Само гледай какво купуваш, че аз 5 ватовите за таблото за 2 дена ги смених 2 пъти - първите които взех бяха прозрачни, но светеха в ЧЕРВЕНО.
      Щото си купил светодиоди, а не обикновени крушки. Не че е лошо, ама светодиоди има всякакви цветове, включително и бели.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Братле всичко това е вярно до абзаца''След като я извадите ,целия панел с жилата и плъзгачите се държи на 2 или 3 видии,развивате ги и внимателно освобождавате целия панел.Зад всеки плъзгач ,отстрани има по една крушка,която сменяте и сте готови."Всичко се монтира по обратния ред.Късмет!
        Във въпросното панелче се завива една фасунга с една единствена крушка ,която осветява целия панел.Не е нужно да се развиват никакви видии и други детайли да се демонтират.Това успях да го установя чак днес по тъмно.[/QUOTE]

        Благодаря за инфото, свалих панелчето - лампичката беше изгоряла и тъкмо се чудех до кой магазин да тръчкам забелязах още една такава лампичка със същата фасунга да се мандахерца над радиото. Тъй като не успях да открия къде е била тази фасунга взех и лампичката и я сложих на фасунгата на панелчето и то светна. Ако някой знае къде се завива тази фасунга моля да сподели - висеше свободно под запалката. На самата запалка пък е монтирана друга доста по-мощна лампичка, на която по неизвестна причина и бяха отрязали кабела - та ще ви бъда благодарен и ако споделите откъде да я захраня.

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От двата края на панелчето имаш жлебчета за отвертка, до колкото помна. Така ще свалиш пластмасата с дупките.

          Вътре трите уреда са отделни и са захванати с пластинки - и сам ще ги видиш. Стискаш пластинките и ги вадиш, до колкото помня. Не е сложно.

          На всеки уред отзад имаш по една фасунга с крушка. Такива крушки се продават навсякъде.
          Направих го но при мен има фасунга само на нивомера за горивото!?

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

            Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
            Направих го но при мен има фасунга само на нивомера за горивото!?
            Там нивомер за гориво няма. Там има часовник, наклономер и волтмер. Говорим за централното панелче с 3 уреда в него, намиращо се по средата на таблото.

            Нивомера на горивото си е при скоростомера и оборотомера. Там е и термометъра.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Там нивомер за гориво няма. Там има часовник, наклономер и волтмер. Говорим за централното панелче с 3 уреда в него, намиращо се по средата на таблото.

              Нивомера на горивото си е при скоростомера и оборотомера. Там е и термометъра.
              така е - моя грешка - има фасунга на волтметъра, а на креномера и часовника няма - а бензиномера ми се пръкнал м/у пръстите щото мислех да питам: има ли сигнална лампичка за "резерва" или не!? Моля за извинение!

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
                така е - моя грешка - има фасунга на волтметъра, а на креномера и часовника няма - а бензиномера ми се пръкнал м/у пръстите щото мислех да питам: има ли сигнална лампичка за "резерва" или не!? Моля за извинение!
                Не ,лампа за резерва няма.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                  Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
                  така е - моя грешка - има фасунга на волтметъра, а на креномера и часовника няма - а бензиномера ми се пръкнал м/у пръстите щото мислех да питам: има ли сигнална лампичка за "резерва" или не!? Моля за извинение!
                  Моя часовник е електронен, със светещи цифри. На него не му и трябва.

                  На креномера има лампа, щото съм го разглабял. Само не помня някъде вътре ли беше, или на фасунга. Вътре ще да е било, щото и моя не свети, а ме мързи да се разправям да ровичкам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                    Sparkybg
                    Я да те питам
                    Забелязвам че когато включа фарове часовника започва да свети по слабо. При теб така ли е? и ако не е явно аз имам проблем и ми трябва помощ да го отстраня.
                    Ако и на други колеги е така с ел.часовник нека до споделят как са отстранили този ако това е проблем.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                      Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                      ...
                      Забелязвам че когато включа фарове часовника започва да свети по слабо. ...
                      На Terios-a е така също. Явно това е екстра да не пречи силното светене нощно време

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                        Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                        Sparkybg
                        Я да те питам
                        Забелязвам че когато включа фарове часовника започва да свети по слабо. При теб така ли е? и ако не е явно аз имам проблем и ми трябва помощ да го отстраня.
                        Ако и на други колеги е така с ел.часовник нека до споделят как са отстранили този ако това е проблем.
                        При мен също е така и мисля че не проблем.Дори при някакво положение на контактния ключ преди контакта пак свети и някои консуматори работят напр. вентилатора на отоплитела без това да товари бобината на запалването.Това е добра екстра когато си спрял...стоиш в колата....и да не се замъгляват стъклата....когато дишаш по-учестено,ама то стана цяла поезия.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                          На всички уреди за които ставаше дума имат фасунги и крушки без цокъл.За да светят в зелено имат чорапче от каучук. Ако не се сложи ще светят в нещо като оранжево,което не е проблем.Часовникът при включени фарове свети с намален интензитет поради презумпцията че фарове се включват при намалена видимост или нощем.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                            Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                            Sparkybg
                            Я да те питам
                            Забелязвам че когато включа фарове часовника започва да свети по слабо. При теб така ли е? и ако не е явно аз имам проблем и ми трябва помощ да го отстраня.
                            Ако и на други колеги е така с ел.часовник нека до споделят как са отстранили този ако това е проблем.
                            Нормално е. Елементарната логика (която нашите управници не искат да вдянат) е че фарове трябват при намалена видимост, но предимно по тъмно. Да, ама по тъмно повишената яркост на часовника ще дразни и разсейва. И затова така е направен. Нарочно, демек.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Нормално е. Елементарната логика (която нашите управници не искат да вдянат) е че фарове трябват при намалена видимост, но предимно по тъмно. Да, ама по тъмно повишената яркост на часовника ще дразни и разсейва. И затова така е направен. Нарочно, демек.
                              Нещо не ви се връзват презумпциите и логиката.Нищо не може да замести интензитета на слънчевото греене и затова тази светлина е по силна(разбирай на осветлението на часовника).Проникващата фонова светлина е голяма,особено при свален покрив,и затова интензитета на осветлението на уреда е по силно.Когато се стъмни и почне Сънчо във Ферозката става тъмно като в г-з и почваш да виждаш само Уоча .Затова малките некъдрави,неруси и с дръпнати очи хора решили да прекарат тока през едно съпротивление,което е напълно ненужно и води само до притеснения в колегите но....Анадънму.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Нещо не ви се връзват презумпциите и логиката.Нищо не може да замести интензитета на слънчевото греене и затова тази светлина е по силна(разбирай на осветлението на часовника).Проникващата фонова светлина е голяма,особено при свален покрив,и затова интензитета на осветлението на уреда е по силно.Когато се стъмни и почне Сънчо във Ферозката става тъмно като в г-з и почваш да виждаш само Уоча .Затова малките некъдрави,неруси и с дръпнати очи хора решили да прекарат тока през едно съпротивление,което е напълно ненужно и води само до притеснения в колегите но....Анадънму.
                                Очевидно презумпциите и логиката са ни еднакви :

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Нормално е. Елементарната логика (която нашите управници не искат да вдянат) е че фарове трябват при намалена видимост, но предимно по тъмно. Да, ама по тъмно повишената яркост на часовника ще дразни и разсейва. И затова така е направен. Нарочно, демек.
                                Не виждам какво по-различно от мен сте казал.

                                ...или накратко - на светло ще се вижда трудно, а на тъмно - ще дразни. Вързан е към фаровете, понеже на фарове се кара предимно по тъмно. Е някои хора решиха да караме постоянно, без никакви аргументи в своя полза, но както и да е.
                                Последно редактирано от sparkybg; 14-12-09, 13:39.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X