Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискомуфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вискомуфа

    Привет младежи,
    Колкото и да е странно,не намирам много информация за въпросната джаджа.Ясна е тезата,че е по-добре да не се експериментира,а при проблем-да се слага нова муфа,но,все пак е интересно,ако на някой "му се уяда!" да си играе със сваляне и слагане...!
    Намерих това:https://www.youtube.com/watch?v=UwM4OqsLek4
    Човекът го показва кратко и грамотно.До колкото аз разбирам/не знам английски/, при наливане на силиконовото масло се пълни предната камера,тази откъм пружината.При загряване и завъртане на пружината се отваря клапата и силиконът преминава назад,като се получава зацепване и задвижване на цялата муфа.Пиша това,защото си зададох въпроса за количеството смазка при наливане/може би само отпред?/.
    Ако на някой е интересно и може да даде повече насоки,моля!
    Прикачени файлове
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    Някой беше експериментирал с различна количества, ама сега не мога да открия темата. Иначе монтирана може да пробваш да спреш перката с навит на руло вестник, за да придобиеш представа колко е жива муфата.

    Коментар


    • #3
      Е,това съм го правил-не е жива.Ще експериментирам и аз.
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        Не сработи ли поне десетина секунди при палене студена-мъртвец е.
        Имаше някъде из подфорума тема точно за ремонт на виско, но е доста назад.
        Аз не съм правил. Пращах на нарочната фирма, но ми казаха че някакво лагерче е дало фира и не може да се направи. След което си купих втора ръка и виско и седемлопатна перка от Териос. Шестлопатната я пазя и ако на някой трябва, подарявам му я. Виското, не помня дори дали го пазя. Трябва да поровя.

        Док, ако си с шестлопатна, моделът виско е 601, ако е седемлопатна, то 603.

        ПП: Потърси темата за моята Фероза. Там съм писал подробно.
        Последно редактирано от TigerHunter; 03-07-23, 20:35.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          По спомен Куздов беше експериментирал с различни като гъстота силиконови масла.
          Не помня никнеймът му на кирилица ли беше изписан или на латиница. С малко гуглене трябва да излезе като резултат.

          Редакция:
          Класическото силиконово масло е безцветно.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            На латиница му беше ника .... kuzdov
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              Първи резултат в гогол...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                Именно-изчел съм нещата и сега експериментирам аз.Имам една идуя за проверка "in vitro"-на свалена муфа.Ще споделя резултата
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  Здравейте, има си парт номер маслото за доливане от тойота до колкото си спомням и маслото беше съвместимо с това , което ползват за радиоуправляеми колички за техните дифернциали . Има тема тук във форума , но е много стара .
                  https://offroad-bulgaria.com/forum/%...83%D1%84%D0%B0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X