Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza - от фултайм към парттайм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Feroza - от фултайм към парттайм

    Чакай да се разберем с Влади кога е свободен и ще ходиме да плагиатстваме.

    Коментар


    • #32
      До: Feroza - от фултайм към парттайм

      Любо, имаш ми номера. Като се наканиш-звънкай. Само да е другата седмица че почивните дни ме няма
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #33
        До: Feroza - от фултайм към парттайм

        Да подновя старата тема най-после.Имам едно питане към Любо.Доколкото разбрах си сменил и скоростите и раздатката.Понеже аз ще купя раздатка от донора на Иван и тя също е от 1991 ще е проблем ли на СК 1995 монтажа на раздатка 1991?
        Тома Томов
        Вече с Kia Sportage.

        Коментар


        • #34
          До: Feroza - от фултайм към парттайм

          Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
          Да подновя старата тема най-после.Имам едно питане към Любо.Доколкото разбрах си сменил и скоростите и раздатката.Понеже аз ще купя раздатка от донора на Иван и тя също е от 1991 ще е проблем ли на СК 1995 монтажа на раздатка 1991?
          Проблема не е в годините - единственно може да те забави лагерчето в което лагерува опашката на скоростите. Самата опашка е с различни диаметри - моята беше 12мм. а на новите скорости - 15мм. , затова избивах и сменях лагер.

          Но на СК от фултайм, НЕ МОЖЕ да се куплира РК парт тайм - еднакви са само кожусите отвън.Ще трябва да вземеш и скоростите заедно с раздатката. Назад в темата съм описал всичко подробно. Ако има нещо - свиркай 0893 442 225 - Любо.
          Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 07-04-10, 22:20.

          Коментар


          • #35
            До: Feroza - от фултайм към парттайм

            Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
            Проблема не е в годините - единственно може да те забави лагерчето в което лагерува опашката на скоростите. Самата опашка е с различни диаметри - моята беше 12мм. а на новите скорости - 15мм. , затова избивах и сменях лагер.
            Това го пасах и аз!
            Явно преди ферозата ми е била фултайм (12мм шийка). Някой жабар е решил да слага парт тайм (15мм шийка). Кой да се сети, че има лагер в коляновия вал... Директно бяха набили дебелата шийка в малкия лагер. В резултат - цялата карантия на лагера беше изпадала в съеднинтеля

            Незнам какво е положението при донора. Като го разпарчетосам ще си каже. Вероятно по номера на скоростите може да се определи дебелината на шийката.

            Лагерите са 28х8х12 или 28х8х15 (външен, дебелина, вътрешен). Има ги по магазините, капсуловани. По 2-3 лева са По един от всеки вид и проблемът е решен, който стане.

            Сега се сещам, че някъде бях чел и за лагери с 35мм външен диаметър. И за втулки имаше нещо.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              До: Feroza - от фултайм към парттайм

              Да Ванка, явно че не е само до парт или фултайм, има си значение и серията. Има и с тефлонови втулки вместо лагер, дори си мисля, че тези 15мм. шийка са по презумпция с втулка, но не съм много сигурен. Аз набих лагер и работи прекрасно, а и защо да не работи?!

              Коментар


              • #37
                До: Feroza - от фултайм към парттайм

                Аз сложих два лагера. И моята скоростна е с 15мм шийка. Отвора в коляновия вал идеално понесе два лагера 28х8х15

                До момента вече 15000 км никакви проблеми с това.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #38
                  До: Feroza - от фултайм към парттайм

                  Ами Иване в Събота,като се видим ще обсъдим нещата.Дано да се получи и със моята СК,че иначе ще ми дойде нанагорно.
                  Тома Томов
                  Вече с Kia Sportage.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Feroza - от фултайм към парттайм

                    Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                    Ами Иване в Събота,като се видим ще обсъдим нещата.Дано да се получи и със моята СК,че иначе ще ми дойде нанагорно.
                    С оригиналната от фултайма не става, за съжаление. Минах оттам и знам разликите - нямат нищо общо в зацепването.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Feroza - от фултайм към парттайм

                      Ех дявол да го вземе!Не знам,защо бях останал с впечатление,че ти се е наложило просто да купиш СК и раздатката заедно.Ще се наложи пак да отложа проекта за 2012.Дотогава продължавам да карам джипка комфортна,като УАЗ и проходима,като SUV!
                      Последно редактирано от tomisagledva4a; 08-04-10, 07:53. Причина: Допълнение
                      Тома Томов
                      Вече с Kia Sportage.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Feroza - от фултайм към парттайм

                        Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                        Ех дявол да го вземе!Не знам,защо бях останал с впечатление,че ти се е наложило просто да купиш СК и раздатката заедно.Ще се наложи пак да отложа проекта за 2012.Дотогава продължавам да карам джипка комфортна,като УАЗ и проходима,като SUV!
                        Каква 2012 бе човек, тогава нали е краят на света? Разберете се с Ванката нещо и действувай сега.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Feroza - от фултайм към парттайм

                          И краят на заема към банката.Ами ще търсим вариянт.
                          Тома Томов
                          Вече с Kia Sportage.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Feroza - от фултайм към парттайм

                            Да се похваля и аз,днес и моята Фероза стана парттайм.Основната работа бе извършена от колегата Taran за,което му благодаря.Минахме по стъпките на Любо и изненади нямаше.Скоростната кутия беше по стария модел със шийка 15мм и едно лагерче реши въпроса.Покрай разглабянето сменихме и феродовия диск въпреки,че стария имаше още живот.Неочакваната "примоция" дойде след ,като свалихме старата скоростна кутия и Илиян забеляза един малък маркуч от газовата,който въобще не е бил закачен при монтажа и.Сега след като го закачихме ниските обороти се успокоиха напълно.За пробите посетихме Дядо Владо и направихме няколко кръгчета на неговия полигон.Големия наклон Ферозата успя да го качи на 50% т.е. застана на кантар.За съжаление никой не се сети да вземе снимачна техника.Това беше накратко сега започвам да и тествам способностите на 4L.
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Feroza - от фултайм към парттайм

                              Ами, честито!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Feroza - от фултайм към парттайм

                                Със здраве да я караш!

                                За този наклон ли става дума?
                                Прикачени файлове
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X