Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Групова поръчка на ресори за фероза

    Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
    Дайте препоръка къде могат да монтират грамотно новите ресьори и на каква цена.
    Всеки, дето може да отвива и завива ръждиви гайки може да ти свърши работа. Така поне си мисля. Колегата lz1gvt си ги монтира сам. Само трябва да се намажат преди монтажа, че да не скърцат.

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    E няма ли на друго място!?
    Би трябвало да има във всяка фирма, дето продава полиуретанови тампони. В хеед91 може да се поръча колкото искате. Имат и разфасовки по половин кило.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      До: Групова поръчка на ресори за фероза

      Всичко дойде! Който е поръчвал, да ми звъни да се разберем да си го вземе.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        До: Групова поръчка на ресори за фероза

        Много се радвам,че има хора,като sparkybg !Браво и поздрави за всичко,което правите!

        Коментар


        • #94
          До: Групова поръчка на ресори за фероза

          sparkybg
          колега радвам се че има такива хора още като теб
          Респект от мен

          Коментар


          • #95
            До: Групова поръчка на ресори за фероза

            Колеги нищо не казвте. Монтирахте ли новите ресори? Какви са впечатленията ви? Промяна във возията?
            Поздрави

            Коментар


            • #96
              До: Групова поръчка на ресори за фероза

              Първоначално публикуван от gogsy Преглед на мнение
              Колеги нищо не казвте. Монтирахте ли новите ресори? Какви са впечатленията ви? Промяна във возията?
              Поздрави

              Колега , аз се занимавах с това днес следобяд. С риск да си навлека гнева на модераторите , че не ми се отваря нова тема само за това , ето какво стана :
              Монтажа не беше труден. Отне ни ( на мен и баща ми) около 3-3,5 часа без зор с биричката и мохабета.
              Като начало , препоръчително е още от предния ден , че и по-рано да се започне с пръскането на всички болтове с WD-40 или подобен продукт за развиване , поне 2-3 пъти , за да нямате ядове с развиването после. Аз скъсах само една гайка на единия от U-болтовете.

              Ето как беше:



              По време на работата:




              U-болтовете бяха доста дълги при затегнато положение (което е добре за монтажа)


              Та ги орязах по малко с флекса






              Имаше си и качествен контрол...



              Ето и как се получи:







              Снимка с метъра ще кача утре , че трябва да е на същото място , а днес нямах време...

              Поздрави!

              Спарки , ако прецениш че трябва премести я ...
              Последно редактирано от TigerHunter; 25-10-09, 19:32.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #97
                До: Групова поръчка на ресори за фероза

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Спарки , ако прецениш че трябва премести я ...
                Не е нужно. Понапърчила се е. Кефи.

                Вероятно е улегнат малко. Може би сантиметър-два.

                Как е возията?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  До: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не е нужно. Понапърчила се е. Кефи.

                  Вероятно е улегнат малко. Може би сантиметър-два.

                  Как е возията?
                  Aми , като се има впредвид че гумите ми не са от най- малките , резултата ме устройва. Разстоянието до калника е напълно задоволително , макар и да поулегнат малко.
                  Мисля , обаче тия дни да натегна леко и отпред , че малко е позабита предницата.

                  Возията е една идея по- твърда отзад , но пък и гумите са ми доста твърди. За сметка на това обаче вози по-стегнато и се люлее странично много по- малко. Може би са малко по-хеви дюти , но така е добре , щото често я товаря яко (по над 200 кила).
                  Старите като ги сложа легнали на земята и ги натисна с ръце в двата края ги изправям. Те си стояха прави и без товар.

                  Мисля да ги напръскам с грес на спрей между листовете. Не скърцат поне засега , но...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
                    Дайте препоръка къде могат да монтират грамотно новите ресьори и на каква цена.
                    При мен струва:твоите старите,обаче съм на 150км
                    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                    Коментар


                    • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Днес започнах ме да
                      монтира ме ресорите на Ферозата
                      и първоначално започнах ме с традицията да измерим преди

                      след измерването се залових ме за развиването на болтове
                      и естествено по закона за всемирната гадост
                      няма да е лесно ако по не един болт не се заяде и се запъне на наще сили

                      ето го виновника за наща мъка

                      ето тази цел се тремим да достигнем




                      ето ги и новите ресори

                      следва продължение
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Georgi Rudy; 30-10-09, 20:44.

                      Коментар


                      • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Давай , колега! Докато не се захванеш , няма и да ги сложиш.
                        Мисля че горе-долу ще постигнеш целта от снимките. Доста повдигат. На мойта - около 6,5-7 см.
                        Имах известни трудности с вкарването на тампоните в задната част , където влиза горния болт на шегела. Доста са плътни , и докато долния болт е леко скосен и "повежда" външния тампон , то горния е прав и се опитва да избута тампона от тръбичката , която е заварена на рамата.

                        Препоръчвам след монтажа да се проверяват и евентуално дозатегнат всички гайки , щото на моя отдясно се беше разхлабила и почти изпаднала гайката на болта , за който говорех по-горе. Нищо че има федершайба. Наложи се да и сложа контрагайка.

                        Успех и качвай снимки!
                        Поздрави
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                          И аз забелязах че горните тампони на шекела като че ли са малко по-широки от нужното, но такива ги дават, Не знам поради каква причина.

                          Болта с равен борд (мисля горния) се стяга до откат. Борда на болта трябва да опре на твърдо в планката от другата страна на шекела.

                          Вероятно е добра идея е да се вземат самозаконтрящи се гайки, щом се случва саморазвиване. Тия без пластмаса, от чист метал, са по-добри.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                            След монтаж на ресори след няколко дена каране се дозатягат всички болтове
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              След монтаж на ресори след няколко дена каране се дозатягат всички болтове
                              Има истина в думите ти.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Има истина в думите ти.
                                Има - емпиричен опит - нали сменях листи наскоро.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X