Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Така е, но всяка такава интервенция е нож с две остриета. Нарушаване на някакъв баланс, т.е. едно за сметка на друго.
    Трябва да се внимава. Всъщност, и аз не знам кой ме кара да се захващам с това , при положение че не съм някой траялджия, ама пусто съм любопитен какво може да се изцеди и какви компромиси да се постигнат. Сега ще се поровя за снимки...
    Е, точно от подстригването на тия тампони нищо кой-знае какво не може да стане, нито ще получиш особено изменение в поведението на предницата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Ето снимка:
      При мен тази планка не е заварена, а само лежи на стените на гредичката. Ще пробвам (евентуално) да отрежа малко от самата греда, около1см на клин и ще я припокрия наново с планката. Това е идеята.

      Забележи, че тампона не е рязан...

      ПП: Доста противоречиви изказвания чета в темата на Жоро...
      Прикачени файлове
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        Днес ходих на реката за камъни. Не я "назидах" както обикновено, защото гумите ми бяха на 1,6.
        Трябва да отбележа, че така натоварена, на возия го докара почти като Ксантията ми.
        Не остана време за деренце, но се опитах да я окантаря на един куп баластра до вилата (вече разтоварена). Не знам как точно да тълкувам резултатите, но според мен по-проблемна откъм ходове е предницата.

        При напълно разгънато положеие на предна дясна, се вижда че ъглите на работа на каретата са почти критични. Което ме кара да се замисля за идеята да орязвам тампона или ограничителя за хода надолу.
        Дори ми минава през ума, да върна по един оборот на торсионите.
        Както се вижда от симките, докато горния тампон си е опирал редовно в ограничителя, то долния-въобще не е опирал.
        Това значи, че хода нагоре ми е доста ограничен. Не изключвам вероятността да се дължи до голяма степен на стабилизиращата щанга , но все пак...
        Амовете имат достатъчно ход надолу, ако реша да резна, но...
        Прикачени файлове
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          Ако питаш мен - не пипай нищо. Според мен си е екстра.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако питаш мен - не пипай нищо. Според мен си е екстра.
            И все пак, мисля да върна една идея торсионите. Съвсем мъничко. Виж десетата снимка. Тя е на компресираното колело, но въпреки това тампона не опира в ограничителя за нагоре. А от другата страна е на тампон (надолу). Вярно е, че заслуга има и стабилизиращата щанга, но все пак. Имам достатъчна височина до калника с бодилифта. Мисля , че мога да върна една идея.
            Отзад ходовете са удовлетворителни, мисля.
            Ще пробвам евентуално маслени амове, но ако не бива ще махам лист. Само трябва да погледна кой да е. По черен път е отчайващо твърда отзад. Като я натоваря и се кефя на возията.

            ПП: Снимка 11 и 12 са на равно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              И все пак, мисля да върна една идея торсионите. Съвсем мъничко. Виж десетата снимка. Тя е на компресираното колело, но въпреки това тампона не опира в ограничителя за нагоре. А от другата страна е на тампон (надолу). Вярно е, че заслуга има и стабилизиращата щанга, но все пак. Имам достатъчна височина до калника с бодилифта. Мисля , че мога да върна една идея.
              Отзад ходовете са удовлетворителни, мисля.
              Ще пробвам евентуално маслени амове, но ако не бива ще махам лист. Само трябва да погледна кой да е. По черен път е отчайващо твърда отзад. Като я натоваря и се кефя на возията.

              ПП: Снимка 11 и 12 са на равно.
              Ти си знаеш. Аз не бих пипал нищичко. Особено пък махане на листове отзад - ЪпсУрт! Който искаше мека возия, трябваше да си поръча от меките ресори. В Milner имаше и 3+1, вместо 4+1, до колкото помня. Ама след дъжд - качулка. Ще видя и аз като сменя мойте как ще е хавата (щото още не съм ги сменил )

              ...макар че като гледам как я товариш, баш тия са си твойте ресори. Другите ще клекнат по-бързо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                ....... На амове за по двеста и кусур лева парчето няма да я кача, та ако ще..........
                Защо двеста и кусур бре ... гледай тука: http://www.explorerprocomp.co.uk/aca...rs_ES3000.html

                ProComp ES3000 38.10GBP за бройка - това са 89.54лв. Съвсем прилична цена. Колко надцнка да са сложили нашите при вноса?!? Ако са по прекалили винаги може да си поръчаме от UK.
                Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Мхм......
                  Днес измих ресорите и напръсках грес на спрей между листовете.
                  Утре ще прескоча до едно магазинче за волгови амове.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Сашо,аз слагах волгови,издържаха 2 седмици!!А при твоите ресьори,няма да ги усетиш хич.И понеже исках да избегна газовите,сложих задни от форд-транзит.Много съм доволен!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Що си давате парите за тия недоразумения, не мога да разбера. Ако руснаците можеха да правят амове, то всички щяхме да караме с такива.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Благодаря, Круме!
                        И това е идея!
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Що си давате парите за тия недоразумения, не мога да разбера. Ако руснаците можеха да правят амове, то всички щяхме да караме с такива.
                          А, аз не държа да са руски!
                          Искам да пробвам с маслени. Ако има по-добри, добре дошли са.
                          Ама и аз съм... Вместо да взема размерите и да търся...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            А, аз не държа да са руски!
                            Искам да пробвам с маслени. Ако има по-добри, добре дошли са.
                            Ама и аз съм... Вместо да взема размерите и да търся...
                            Така де. Марки на пазара - дал господ. eBay също е ултра лесен, а в UK има добри цени а вече и евтин шипинг.

                            Язък че Австралия е толкова далече. Правят всичко, гадовете, ама с транспорта се оскъпява.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Тия,фордовите,имат ход....24см!!Не че ще го използваш целият.Но трябва и малко ТНТМ,че са с уши и горе.
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                                Тия,фордовите,имат ход....24см!!Не че ще го използваш целият.Но трябва и малко ТНТМ,че са с уши и горе.
                                Круме, намерих си от Транзит, но още не съм ги взел.
                                Като казваш, че и отгоре са с уши, поне долните стават ли, или трябва да режа и тях?
                                И някакви чалъми при заварката на шпилките отгоре, можеш ли да ми кажеш.
                                Знам, че има някакви тънкости...
                                Поздрави!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X