Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Слагаш мокри парцали между стеблото и предпазните чашки.Масата я хващаш на ограничителната шайба на която са хванати и чашките,до самото място на заварката.И гледай да не даваш много жега на самата заварка (бавно,за да не нагряваш много стеблото).
    Втулката при долните уши е 12мм,а на ферозата болта е 16мм.Но е достатъчно дебела,и може да се свали материал от нея,тоест-да я разпробиеш.Аз не го правих това упражнение,понеже заварих П-образни планки,и сега ухото на амортисьора стои успоредно на моста,а не както е оригинално-перпендикулярно.Това го направих след два скъсани амортисьора точно на ушите.Андро беше пускал тема за усукването на амовете спрямо моста,и тогава ми светна що ги къса мойта.Та ако искаш,може и така да ги направиш.Снимки мога да ти пусна в понеделник,ако не ти е късно.Имай предвид,че фордовите са по-дълги с 3см.при събрано положение,та ако искаш,направо скъси цялото стебло с толкова.При мен няма проблем,трудно стига моста до тампоните,ама като знам ти как я товариш!!! Успех!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      ...
      Втулката при долните уши е 12мм,а на ферозата болта е 16мм.Но е достатъчно дебела,и може да се свали материал от нея,тоест-да я разпробиеш...
      Това се оказва проблем! Стомата на фтулката е много "яка" и като я напече бургията превърта в гумената фтулка. Аз ги избивам и набивам гумена фтулка от панхарда на Лада. Малко се изпилва, или издялква.
      Сега се сетих, че има проблем и с големия диаметър с фтулката на ама. Вкарвах друга фтулка, заварка и тогава гумената фтулка от Лада. Абе ТНТМ ....
      Последно редактирано от Аndro 160; 30-07-10, 07:13.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        А защо просто не сложи тампони от жигула в ухото? По-голямо ли е? Тя ферозата си е с такива тампони по принцип. Без метални втулки - само 2 гуми, които болта пристяга.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          Трябва ми ресор заден ляв може и употребяван да изкарам ловния сезон.Къса се за 2ри път незнам що.И ако има мераклия за поръчка на нови съм навит.Ако имате идеи помагайте.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            Първоначално публикуван от kokigigov Преглед на мнение
            Къса се за 2ри път незнам що.
            Смени си амортисьорите. А ако се съберете 2-ма за поръчка, няма да минеш с един ресор - ще трябва да смениш и двата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Здравей Спарки, аз съм приготвил средства за нови ресьори.Не знам кога ще станем двама,но искам по-скоро да дам парите да не са в мен, защото... Само се чудя от кой вид да взема? Това е единственото ни возило и за най-голямо съжаление на половинката единствено. И сега возела като каруца, а как ли ще бъде с нови? Може би тези с един лист по-малко ще е удачен вариянт знам ли...Но и 200-300 килограма грозде например как ли ще им се отразят?
              Тома Томов
              Вече с Kia Sportage.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                Здравей Спарки, аз съм приготвил средства за нови ресьори.Не знам кога ще станем двама,но искам по-скоро да дам парите да не са в мен, защото... Само се чудя от кой вид да взема? Това е единственото ни возило и за най-голямо съжаление на половинката единствено. И сега возела като каруца, а как ли ще бъде с нови? Може би тези с един лист по-малко ще е удачен вариянт знам ли...Но и 200-300 килограма грозде например как ли ще им се отразят?
                Еми, което решиш. Тия с 4+1 се видя че са малко твърдички. Може пък тия с лист по-малко да са по-меки. Все пак да не забравяме че и самите листове са по-дебели и то не с малко.

                Да изчакаме 10-ина дни. Ако не се появи втори желаещ, ще поръчаме един комплект, но вероятно ще излезе малко по-скъпо - предполагам 30-50 лева. Иначе от останалите поръчали, освен от това че са по-твърди, други оплаквания няма, или поне не знам за такива.

                Та да подчертая: ТЪРСИ СЕ ВТОРИ ЖЕЛАЕЩ ЗА ГРУПОВА ПОРЪЧКА НА АМОРТИСьОРИ, или каквото друго иска от www.milneroffroad.com Впрочем шарнирите, които продават, не са добри. От тампоните засега оплаквания не съм чул.
                Последно редактирано от sparkybg; 14-09-10, 10:23.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  Аз,съм от Самоков,имам един приятел Венци,той направи Ферозата на пружини и е адски доволен от това.Каза че ходовета са и се увеличили и возията се е подобрила чувствително,а за проблема с ресорите вече е забравил от една година.Тел.му е 0896621006,ако някой го интересува как става.Немога,да си обясня от какво са направени тия ресори,на руските джипове с години карат по един кубик дърва с тях което е около 700-800кг,по различни терени и много рядко чупи ресор.А Ферозата която тежи 1000кг,празна ги троши като солети.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Мдааа .. мойта ги строши ама на 16тата година от как е ресор ....
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Колеги аз също съм желаещ за поръчка на нови ресори. Тел. 0886335770

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Смени си амортисьорите. А ако се съберете 2-ма за поръчка, няма да минеш с един ресор - ще трябва да смениш и двата.
                        Амортисъорите са 4 еднакви газови нови и са доста твърди с огромно усилие ги събирам с ръка да ги закача .Много солено ще излезе да купувам други да пробвам.Относно купуването на нови до седмица ако събера пари ще ти поръчаме виждам че има още един колега мераклия.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Първоначално публикуван от kokigigov Преглед на мнение
                          Амортисъорите са 4 еднакви газови нови и са доста твърди с огромно усилие ги събирам с ръка да ги закача .Много солено ще излезе да купувам други да пробвам.Относно купуването на нови до седмица ако събера пари ще ти поръчаме виждам че има още един колега мераклия.
                          Еми, тогава нямам обяснение за трошенето. Вероятно вече са твърде изморени.

                          Чакаме до вторник другата седмица. Колкото се съберете, толкова комплекта ще поръчаме. Данни за контакт с мен има в първия пост в темата. Цената последно беше около 450-460лв за комплект ресори + тампони + U болтове + обеци. Предвид курсови разлики и прочие полюции, цената може и да се размине малко с тая, както нагоре, така и надолу. Ще опитам да измрънкам и някаква отстъпка, макар че с тия пазаренето е трудно, и по-вероятно няма да стане.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Ами явно ще поръчам от тези с 3+1 листа.Мисля,че до понеделник ще имам парите и колегата Петър и kokigigov са желаещи така,че ще се съберем трима.
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Пратил съм на колегата Петър Банкова сметка. Значи до тук има един твърдо заявил, след като дойдат парите. Другите двама - както све разбрахме, изчакваме до вторник, и поръчваме в сряда.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Аз за сега се отказвам от купуването на нови.Дадох моите на един майстор в Левски да им смени основните листи с нови и да подсили другите за 240лв.Ще видя как ще се получи до следващото късане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X