Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих джип без мъжът ми да присъства на продажбата. Сега имам въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

    Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
    .....5.Относно правилата на форума...много странни...кога ставам старши участник?Като отремонтираме Ферозката ли?.....!
    Ами.... горе долу тогава... А може и по-късно, ако всичко върви гладко и нямаш много въпроси.
    Така, че пиши.
    Споделяйте с Пламен до къде сте стигнали. Как и какво сте свършили по ремонта... Иии така....

    По съществените 1-ва и 2-ра точка не съм компетентен. Мисля, че няма кой знае каква сложнотия в сравнвние с други подобни двигатели. Все пак погледнете тук http://www.warfs.org/content/view/16/47/
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #32
      До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

      Здрасти Мая! Следях темата от самото начало, но нямах време да ти честитя. Е ха честито и много да ви радва . Аз самият съм собственик на такова кораво джипче едва от 2 седмици и миналата неделя се уверих във възможностите му, а по всяка вероятност има те първа де се уверявам в това. А сега конкретно на въпросите.
      На първия въпрос освен реда на затягане има значение и силата на затягане. iiiopo ви е пуснал линк. Проверете в документацията с колко трябва да бъдат стегнати болтовете. Аз лично бих стегнал на два паса първо на 2/3 от необходимото и след това пак по реда до необходимата стойност.
      На втория въпрос ще кажа как процедирам аз. На всички коли които съм имал винаги аз съм си правел ремонтите включително и реглажа на клапаните. При клапаните не обичам да бързам за да не ми се налага да отварям на ново ако тропа някой клапан. За това обикновенно правя всички клапани по описания от теб метод с въртеенето на вала на 360 градуса. Предполагам Пламен е наясно как се прави. Ако не ще напиша как, че си е писане. След като приключа всички цилиндри по реда на работа, обичам да проверя "майсторлъка" си по втория метод с въртене на по 90 градуса Ако някъде ми се наложи да пипна .... пипам и след това отново проверка с първия метод. Ако не съм пипал, то тогава край на реглажа. Сигурно някои от колегите, ще кажат, че е безмислено толкова чак, но пак казвам, че предочитам да загубя малко повече време след което да забравя за реглаж на клапани за доста дълъг период от време.
      Надявам се, че съм бил полезен. А и нека колегите също дадът своето мнение. Успех с ремонта и скоро да ви видим в групата.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #33
        До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

        Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
        Момчета,пак въпрос:
        1Има ли някаква особенност,при натягане на главата,освен поредицата на завиване на болтовете?
        Не, няма. Добре е след известно време да се достегне. Нищо повече.

        Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
        2.При реглажа на клапаните,регулирането на хлабавината им,по стандартният начин ли е т.е със завъртане на коляновият вал четири пъти или с прекарването на първи цилиндър в ГМТ и след това завъртване на 360градуса на коляновия вал.Кой от двата начина е по-удачен за Ферозата?
        И двата начина са удачни, още повече че се регулират на студено, та няма за къде да се бърза. Правя същото като Жоро (lz1gvt). Първо с въртене на 360 градуса, а после с проверяване на всеки цилиндър поотделно, с въртене на 180 на коляновия вал. Изобщо, нищо специално и тук.

        Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
        5.Относно правилата на форума...много странни...кога ставам старши участник?Като отремонтираме Ферозката ли?
        След 20 мнения ставаш пълноправен участник, с право на лични съобщения и други такива екстри
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

          Благодаря,момчета!
          Друго питане,гайките на купето не са шестограм,а четириграм и не се развиват,рязането голям риск ли е?и има ли възможност да се възстановят?
          Спарки,Жоро!iiioro!нямам думи-благодаря!Този форум запали Пламен да ремонтира Ферозката,не можете да си представите колко съм Ви благодарна!

          Коментар


          • #35
            До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

            Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
            Благодаря,момчета!
            Друго питане,гайките на купето не са шестограм,а четириграм и не се развиват,рязането голям риск ли е?и има ли възможност да се възстановят?
            Спарки,Жоро!iiioro!нямам думи-благодаря!Този форум запали Пламен да ремонтира Ферозката,не можете да си представите колко съм Ви благодарна!
            Е тука ме уби. Не мога да ти отговоря на този въпрос, но все си мисля, че няма стругар, който да не може да ти извърти какъвто и да е болт или гайка. Най-добре обаче да изчакаш iiiopo да ти отговори, защото той има страхотен опит с това. Успех.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #36
              До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

              Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
              гайките на купето не са шестограм,а четириграм и не се развиват,рязането голям риск ли е?и има ли възможност да се възстановят?
              Реже се (къса се), после се правят нови резби с подгохящи размери, не е нещо нестандартно
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #37
                До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                Благодаря,момчета!
                Друго питане,гайките на купето не са шестограм,а четириграм и не се развиват,рязането голям риск ли е?и има ли възможност да се възстановят?
                Спарки,Жоро!iiioro!нямам думи-благодаря!Този форум запали Пламен да ремонтира Ферозката,не можете да си представите колко съм Ви благодарна!
                Ето ги въпросните болтове и гайки. Няма проблем да се сменят ако се скъсат. В Евроболт имат всякакви размери. По-скоро може тези големите шайби да са изгнили и да се наложи да се сменят. Тях ги няма по магазините. Аз си ги поръчвах на лазерно рязане.
                Прикачени файлове
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #38
                  До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                  Освен това, последните най-задните са шпилки. ако не се развива външната гайка значи шпилката се развива откъм вътрешната и гайка която е заварена в купето и не се вижда, както и няма достъп до нея. Дано не се скъса някоя от тези шпилки че става сложно. Но е малко вероятно защото заварената в купето гайка трудно корозира там.

                  Успех.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #39
                    До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                    Благодаря,отново!
                    Още се колебае дали да демонтира купето,не знам дали не е голям главобол...Прекалено работи...и железният човек трябва да почива.Но като българи,опитващи се от всичко да разбират,и да правят сами -за да спестят пари,губим здраве...което не е добре...Аз съм на мнение да не разголбява толкова много возилото...има ли смисъл една Фероза на 15години да се възстановява перфектно...нали ще изддържи още 5години /дай боже/и после за скраб...труд,време,пари,болки в кръста...не знам...

                    Коментар


                    • #40
                      До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                      Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                      Благодаря,отново!
                      Още се колебае дали да демонтира купето,не знам дали не е голям главобол...Прекалено работи...и железният човек трябва да почива.Но като българи,опитващи се от всичко да разбират,и да правят сами -за да спестят пари,губим здраве...което не е добре...Аз съм на мнение да не разголбява толкова много возилото...има ли смисъл една Фероза на 15години да се възстановява перфектно...нали ще изддържи още 5години /дай боже/и после за скраб...труд,време,пари,болки в кръста...не знам...
                      Майче ... помислете си пак. Така и така сте тръгнали да го правите поне го направете както трябва. Докато е ваше, ще е в ред и няма да се занимавате. Колкото до това дали трябва и има ли смисъл да се възтановява Фероза на 15 години .. да има.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #41
                        До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                        Чета, чета и се радвам и на теб Мая и на Пламен и на новата ви придобивка, да ви е честита да си я оправите(и това е по добрия вариянт) и със здраве да ви сполотява и да си я карате, а който и да попиташ тука дали да възтановяваш Фероза на 15години, всеки ще ти отговори - ДА, покарайте я здрава малко и вие ще сте на това мнение
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #42
                          До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                          Момчета,нямах нет известно време,тампоните на двигателя могат ли да се сменят с тампони на друга кола?

                          Коментар


                          • #43
                            До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                            Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                            Момчета,нямах нет известно време,тампоните на двигателя могат ли да се сменят с тампони на друга кола?
                            Няма информация да стават от друга кола. Виж тези линкове за тампони във форума
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=411086&highlight=%C5%F2%EE+%F1%ED%E8%EC%EA%E8+%F2%E0%EC%EF%EE%ED%E8%F2%E5.#post411086

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=626347&highlight=%CF%EE%F1%EB%E5%E4%ED%E8%FF+%EF%FA%F2+%EA%F3%EF%F3%E2%E0%F5+%EC%E0%E3%E0%E7%E8%ED%E0+%C5.%C3%E5%EE%F0%E3%E8%E5%E2#po st626347

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=763987&highlight=%F1%EB%EE%E6%ED%EE%F1%F2%F2%E0+20-50%EB%E2.+%E0%EC%E0+%F1%EF%EE%F0%E5%E4+%EC%E5%ED+%F2%EE%FF+%F2%E0%EC%EF%EE%ED#post763987

                            Коментар


                            • #44
                              До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                              Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                              Момчета,нямах нет известно време,тампоните на двигателя могат ли да се сменят с тампони на друга кола?
                              Извинявам се за спама ама Мая ... бях се притеснил за теб след като изчезна за толкова дълго време. Викам си дали Пламен не я е пребил в следствие на покупката а след това да е продал и Ферозката Не изчезвай за толкова дълго време, а давай по-често информация до къде сте я докарали. Поздрави и успех!
                              Георги Танев (0+)
                              Land Rover Discovery 1 300 TDi
                              Land Rover Club Bulgaria
                              0887 930 238, 0878 797 768

                              Коментар


                              • #45
                                До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                                Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                                Момчета,нямах нет известно време,тампоните на двигателя могат ли да се сменят с тампони на друга кола?
                                Ако,не ви се копуват нови,може да рециклират старите, http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=60322&page=4 ,в тази тема има информация.На колегата Вектор,срещу 25лв,му рециклираха тампона за раздатката.Сигурно не е като оргинален,но е по-добре от скъсан.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X