Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

    Аз имам двд ,което дърпа постоянно от акумулатора.Ако не откача минуса,на третия ден не мога да запаля и трябва да зареждам акумулатора!Получава се пък същата работа,помпата си подкача,въртиш и само чатка!А при този студ ,ми падна за два дни и онзи ден пак го зареждах!

    Коментар


    • #17
      До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
      Привет, това са симптомите за заминали четки, случвало ми се е поне три пъти, и проблема се появява винаги в най -големият студ жичкаджиите си имаха и обяснение за това, гъстотата на маслото от студа и тем подобни...... така , че ако ти се занимава (в тоя студ) сваляй и ги прави
      Ако, четките са наред провери контактните клеми в стартера - може някоя от тях да е износена. Симптомите са: чуваш как бендикса "щраква" но стартера не върти - при износена клема не достига ток към четките.

      Коментар


      • #18
        До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

        Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
        Ако, четките са наред провери контактните клеми в стартера - може някоя от тях да е износена. Симптомите са: чуваш как бендикса "щраква" но стартера не върти - при износена клема не достига ток към четките.
        Ако е така , защо тогава товари яко акумулатора и изгасват лампите по таблото. Имам чувството , че нещо е заварено. Но ще проверя и контактните клеми и ключа също. Струва ми се да чувам щракане , като от бендикса...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

          Саше някой каза по-горе .. виж му втулките на стартера. При читав акумулатор, стегнати клеми и гаснещи лампи по таблото това е най-вероятно.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #20
            До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

            Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
            Саше някой каза по-горе .. виж му втулките на стартера. При читав акумулатор, стегнати клеми и гаснещи лампи по таблото това е най-вероятно.
            Жорка , утре го свалям студено , не студено. То ще си каже.Междувременно сложих да се зарежда акумулатора , че днес след безбройните опити нещя и помпата да подкачи
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

              Колеги, аз имах един Аплауз и имах сходен проблем. Като отворих стартера се оказа, че бяха нагоряли силовите шини. Като искаш да палиш електромагнитът залепва една голяма медна шайба върху тях и подава захранване на ротора. Излекувах го като от медна шина изрязах нови и ги монтирах. Така карах три години и пак същото упражнение. Продадох я така.

              Коментар


              • #22
                До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Не знам , но днес оправих клемите на акумулатора и...нищо. Същата работа. Като отвъртях капачката на първата клетка до плюса излизаше дим и миришеше гадно. Ако продължа да го мъча , май ще го прецакам. ..
                Колега,надявам се още не си свалил стартера?? Ако не си,пробвай с друг акумулатор,че на този симптомите нещо не ми харесват!Когато някоя клетка "ври",се получава точно такова пушене и миризма.В началото го прави от време на време,докато накрая не умре тотално.От там идва и тая светомузика по таблото,след като стартера го натовари.В същото време тока не стига за стартера.Пробвай с друг,нищо не пречи!!! Че на този студ,ще ти се счупят ключовете с които ще го сваляш.
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #23
                  До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  Колега,надявам се още не си свалил стартера?? Ако не си,пробвай с друг акумулатор,че на този симптомите нещо не ми харесват!Когато някоя клетка "ври",се получава точно такова пушене и миризма.В началото го прави от време на време,докато накрая не умре тотално.От там идва и тая светомузика по таблото,след като стартера го натовари.В същото време тока не стига за стартера.Пробвай с друг,нищо не пречи!!! Че на този студ,ще ти се счупят ключовете с които ще го сваляш.
                  Колега ,още не съм го свалял. Щях да пиша за това . На следващия ден , след като заредих акумулатора , запали още като и показах ключа , т.е. от раз. Реших , че проблема наистина е от акумулатора.
                  Всъщност , както казах пушек излизаше от първата клетка до плюса , но като го зареждах , забелязах че в тази клетка електролита е малко мътен. Странното , обаче е че при зареждане всички клетки "кипят" с изключение на една , но не тази , а третата
                  Докато всички останали кипят , от нея се отделя чат-пат по някое мехурче. Това ме наведе на мисълта , че клетката не е в ред (пробила е ). Та мисля , че онези дни понеже беше много студено , тя е била причината да не мога да запаля.
                  Оня ден обикалях за акумулатор , но се оказа че не е толкова лесно да се намери точно такъв. Мога да поръчам , но засега изчаквам да видя какво ще стане.
                  Проблема е , че я карам "на късо" , често я гася и паля , почти не загрява а пък и с тези фарове посред бял ден явно не му давам да се зареди.(за разхода няма да споменавам , че от 14/100 градско не ми пада)...
                  Поздрави!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Колега ,още не съм го свалял. Щях да пиша за това . На следващия ден , след като заредих акумулатора , запали още като и показах ключа , т.е. от раз. Реших , че проблема наистина е от акумулатора.
                    Всъщност , както казах пушек излизаше от първата клетка до плюса , но като го зареждах , забелязах че в тази клетка електролита е малко мътен. Странното , обаче е че при зареждане всички клетки "кипят" с изключение на една , но не тази , а третата
                    Докато всички останали кипят , от нея се отделя чат-пат по някое мехурче. Това ме наведе на мисълта , че клетката не е в ред (пробила е ). Та мисля , че онези дни понеже беше много студено , тя е била причината да не мога да запаля.
                    Оня ден обикалях за акумулатор , но се оказа че не е толкова лесно да се намери точно такъв. Мога да поръчам , но засега изчаквам да видя какво ще стане.
                    Проблема е , че я карам "на късо" , често я гася и паля , почти не загрява а пък и с тези фарове посред бял ден явно не му давам да се зареди.(за разхода няма да споменавам , че от 14/100 градско не ми пада)...
                    Поздрави!
                    Ако ти е "пробила" клетка изобщо няма да запали освен ако не те бутат или теглят.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                      Първоначално публикуван от tara 52 Преглед на мнение
                      Ако ти е "пробила" клетка изобщо няма да запали освен ако не те бутат или теглят.
                      За това си прав. Имах в предвид , че нещо не и е наред на клетката.
                      Днес сутринта отново отказа да запали след редовните три дена след зареждане на акумулатора , пък и беше доста студено.
                      Дадох и ток от Ситроена и запали. Точно в това исках да се уверя - че проблема е от акумулатора. Преди малко поръчах нов и утре ще ми го докарат. Надявам се с това филма да приключи
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X