Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

    ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ ,ДОСТА РОВИХ ИЗ ФОРУМИТЕ И ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ ЩЕ СЕ НАМЕРЯТ ХОРА ДА МЕ ОСВЕТЛЯТ ЗА МОЯ ПРОБЛЕМ СЪС СТАРТЕРА НА ФЕРОЗКАТА МИ ,ПРОБЛЕМА Е ЧЕ СЕ СКАПА НАПЪЛНО И Е ЗАЛЕПНАЛ ИМА НЯКВА ОТЕЧКА КАТО ДАМ НА КОНТАКТ И ВСИКО ИЗГАСВА И ПОЧВА ЕДНА СУКАНЕ НА ЛМПИТЕ ВСЕ ЕДНО Е ДАЛ НА КЪСО ,ГОВРИХ С РАЗНИ ХОРА И МИ КАЗАХА ЧЕ МОЖЕ И ДА Е ЗАЦЕПИЛ И АКО МЕ БУТНАТ ВСИЧКО МОЖЕ ДА СТАНЕ НА МАРМАЛАД ,И ЗА ТОВА УТРЕ СУТРИНТА ЩЕ ЛЯГАМ ПОД НЕЯ И ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ГО СВАЛЯ И ПРИЕМАМ С ГОЛЯМА БЛАГОДАРНОСТ СЪВЕТИ ЗА ТОВА КАК НАЙ ЛЕСНО ДА ГО СВАЛЯ

    Модератор: Моля да НЕ пишете само с главни букви.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-02-09, 17:14.

  • #2
    До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

    Стартерът се сваля без да се ляга отдолу. До колкото помня е закрепен с 2 болта.

    Опиши по-подробно какъв е проблемът и кога се проявява. А и ако целият пост не е едно изречение ще е далеч по разбираемо
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

      Така както си го описал няма нищо общо със стартера ,а прилича на лоша маса на акумулатора.И както е казал колегата Иван Горчев опиши по-подробно нещата,има по-голям шанс за помощ.
      Успех
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

        Проблема е решен ,оказа се че е акумулатора се е скапал.Сложих нов и сега джипката е наред ,благодаря за съветите.

        Коментар


        • #5
          До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

          Провери изправността на системата за зареждане ако вече не е правено.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

            Привет!
            За да не отварям друга тема , ще пиша тук. Имам същият проблем със стартера: Въртя на контакт , помпата си подкачва и след като дам на стартер се чува едно цъкане и ...нищо. Лампите на таблото гаснат , докато не отпусна ключа. Този номер ми го прави 2-3 дена , но днес въобше не пожела да завърти. Вчера с много опити най-накрая се излъга , но днес не.. Сигурен съм , че ако я дръпна ще палне веднага , щото акумулатора си е наред , дори много. Когато върти , върти бясно, а пък и си пали от половин оборот.
            Та , мисълта ми е има ли вариант да са залепнали четките? Трябва явно да го свалям. Ако пък установя , че е изгорял или са отишли четките , в какви разходи се вкарвам? Някой сменял ли е и само четки намират ли се?

            ПП: А пък на тоя студ , хич не ми се занимава да го свалям...
            Някой , някакви идеи...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

              Привет, това са симптомите за заминали четки, случвало ми се е поне три пъти, и проблема се появява винаги в най -големият студ жичкаджиите си имаха и обяснение за това, гъстотата на маслото от студа и тем подобни...... така , че ако ти се занимава (в тоя студ) сваляй и ги прави
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • #8
                До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                Според мен ,първо си провери клемите на акумулатора , най-вероятно от там е проблема, може да имат луфтове ,а след това и малко смазка им сложи.
                Миналата година ми правиха профилактика на стартер ,четки и втулки и труд около 50лв ми излезе.
                Късмет
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #9
                  До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                  Мерси , колеги!
                  Първо ще пробвам клемите , че ги движа на ръка . Дано от това да е , пък ако не ще свалям стартера , кво да правя...

                  ПП: Не ми е за ремонта. По-скоро се притеснявах , да не са някакви изчанчени и да не се намират...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                    Да вкарам и аз една версия ,напоследък Грозньо взе да поли трудно-стартера върти някък вяло,без ентусязъм..Проверих клемите за всеки случай-добре са-викам си-сигурно акумулатора е "паднал"-рядко го припалвам напоследък.Сложих друг акумулатор,току що свален от зарядното-същата работа,още един акумулатор за проба-пак същото,накрая смъкнах стартера и проблема лъсна-износени втулки-като опита да върти-ротора се опитва да залепне за статора и не остава ток за нищо друго..
                    Смених втулките и сЯ чакам,да се стопли малко,да монтирам стартера за проба(на акумолатор си върти нормално,ма в бойна обстановка требе да се проБа).
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                      Проблем с моя стартер имах през лятото в най-големите жеги.При загрял двигател блокираше и не можеше да развърти.Поправиха ми го в един сервиз на "Раковски" специализиран в ремонт на стартери и алтернатори.Малко се забавиха(около час) докато намерят четки,но нищо екзотично нямаше в стартера.Сега при минус 14 и с над 5 годишен акумулатор пали от раз (ала вентилатора на парното спря ).Демонтажа беше малко като акуширане и човека се поизмъчи.По спомени стартера е високо от към акумулатора.
                      Тома Томов
                      Вече с Kia Sportage.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                        TigerHunter , възможно е да е и от контактния ключ.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                          Не знам , но днес оправих клемите на акумулатора и...нищо. Същата работа. Като отвъртях капачката на първата клетка до плюса излизаше дим и миришеше гадно. Ако продължа да го мъча , май ще го прецакам. Та...трябва да се сваля стартера . Ако не е и от него , ще го мисля....

                          Тия дни казват ,че щяло да се "поотвърне" времето. А и на Ксантията трябва да сменям подгревни свещи , та е картинка... Две коли и двете не палят...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                            при мен се е случвало няколко пъти и мой познат ми каза : " като го направи ми се обади,да дойда да замеря дали е от стартера или от ключа " .

                            Коментар


                            • #15
                              До: ВЪПРОС ЗА СТАРТЕР ЗА ФЕРОЗА

                              Знаеш ли , че може и да си прав! Сега се сещам , че преди няколко дена като палех сутринта в студа , завъртя много бавно и лампите по таблото почти угаснаха. Като върнах ключа , обаче продължи да върти , дори и като изключих от контакт. Тогава го отдадох на студа и след обяд , като се прибрах сложих акумулатора да се зареди. Мислех , че някъде има оттечка и е паднал много. На другия ден си запали нормално и така 3-4 дена. После започна да ми прави тоя номер. А акумулатора си е силен и най-интересното е , че веднъж запали ли , после цял ден си пали....
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X