Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматични хъбове - теоретичен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение


    Аз. Един брой.

    Вярно, че не от лашкане в калта, а при опити с удар да измъкнем една дълбоко окопана УАЗ-ка.
    той патрола не се брои.говорим за джипове не за камиончета.
    и на моя патрол ги строших ама явно слаби ги правят

    Коментар


    • #77
      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Ми аз съм виждал на Паджеро І с 2,3TDI,и на Патрул 3,3TD , самоизключваха или пък като включеха трудно изключват.На 100% (на трухи)вярно не съм виждал но пък то трябва да си някой лауреат за да ги докараш до това положение.
      мойте ги извадих или по точно хъба се натроши и то сичко си му изпада предварително.ама не вярвам колегите с ферозките така да ги надуват

      Коментар


      • #78
        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        той патрола не се брои.говорим за джипове не за камиончета.
        Не на Патрула. На Галопера
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          ...та да го питам колко е счупил досега.
          Аз.3 броя.На различни расхотки.Има ги документирани някъде из форума.След третия,вече,сложих ръчни и се приключи...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #80
            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

            Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
            Вече всичко ми се изясни. При което знам какво да правя, че да не ги строша скоро мойте (автоматични). Но ако някой ден това се случи....слагам ръчни. Поне за мен това беше доста полезна тема.

            Благодаря на всички изказали мнение и на Вени1 че я подхвана.
            Да, темата ми отвори очите за неща, дето хич не ми бяха ясни.
            точно това ми беше идеята - какво да не правя, та да не потроша колицата.

            Вече ми е ясно!
            (ръчните хъбове се надявам, ако укрепна малко финансово, Дядо Коледа да ги носи в чувала)

            Благодаря на всички писали тука

            А с колегата iiiopo можем да организираме един сборник с интересни въпросчета към експертите - я вижте колко поста са в темата

            Или поне една среща на любителите на Ф300

            Коментар


            • #81
              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              (ръчните хъбове се надявам, ако укрепна малко финансово, Дядо Коледа да ги носи в чувала)
              А ти успя ли да намериш някъде да продават такива? Щото аз тия дни прерових гугъла, ама поне онлайн да се продават никъде няма...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #82
                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ......
                Или поне една среща на любителите на Ф300
                Veni, вече сме я насрочоли за 28.10, заповядай. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19064. Заарине ти също си добре дошъл (аз от тая тема разбрах че си ферозаджия).
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #83
                  До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                  Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                  Veni, вече сме я насрочоли за 28.10, заповядай. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19064. Заарине ти също си добре дошъл (аз от тая тема разбрах че си ферозаджия).
                  Ще видим, но малко вероятно... Есенно-зимно време неделите съм доста плътно зает с помагане за воденето на един курс... То и днес трябваше да съм на Враца, ама изникнаха разни лични драми...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #84
                    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                    Винаги е така с моя късмет бре....

                    С доста зор ще успея да се откъсна за
                    http://www.mercedes-club-bg.com/forums/index.php?showtopic=7577&hl==

                    по-подробно пише тук http://www.mercedes-club-bg.com/foru...wtopic=7005&hl=

                    това е много важно мероприятие, а дори за него не съм много сигурен как ще ми се развият нещата
                    Ама Пловдив Михалци Пловдив София Пловдив - за уикенда - жената ще ми откъсне главата
                    бебето е на 10 месеца...

                    ама ще разправяте, ей

                    Коментар


                    • #85
                      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                      Отново по темата, с молба за коментар и съвет.
                      Днес залягах под Ферозата и вдигнах предницата на стойки. Установих че предния кардан съответно и полуоските са постоянно зацепени с колелата. Предполагам, че хъбовете ми нещо са се повредили (клеясали) и да не могат да отцепят. При изключване от 4х4 винаги съм спазвал инструкцията няколко метра на заден. Опитах се да ги отворя но пусто нямам читави шестограми и неуспях. Надявам се да са само клеясали и да подлежат на почистване и ремонт. От друга страна можеби сега е момента да ги сменя с ръчни, но ми дадоха цена 400лв/бройката (от магазина на Евлоги Георгиев 74 Сф), а в момента не съм подготвен за такава сума. А за втора употреба не бих ги купил сам без да ги погледне някой който е наясно.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #86
                        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                        От друга страна можеби сега е момента да ги сменя с ръчни, но ми дадоха цена 400лв/бройката (от магазина на Евлоги Георгиев 74 Сф), а в момента не съм подготвен за такава сума.
                        Ръчни хъбове AVM от Пловдив трябва да са около 400 лв за комплекта ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                          Предния кардан и полуоските не можеш да ги завъртиш на ръка(поне аз не можах). Ако колелетата ти се въртят свободно, значи всичко е наред. Другия вариант е ако предишния собственик е счупил хъбовете и им е направил подложки за да стоят постоянно зацепени....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #88
                            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Ръчни хъбове AVM от Пловдив трябва да са около 400 лв за комплекта ...
                            Горе-долу това е и цената, която Митко Фулдата ми беше казал за комплект ръчни хъбове за Витара. Предполагам, че няма да има нищо против да му се обадиш.
                            ... to be continued

                            Коментар


                            • #89
                              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Предния кардан и полуоските не можеш да ги завъртиш на ръка(поне аз не можах). Ако колелетата ти се въртят свободно, значи всичко е наред. Другия вариант е ако предишния собственик е счупил хъбовете и им е направил подложки за да стоят постоянно зацепени....
                              Въртят се. Става въпрос когато колата е с "увиснали" предни колела. А за предишния собственик... - мямам представа, взех я туко що внесена от Австрия.

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Ръчни хъбове AVM от Пловдив трябва да са около 400 лв за комплекта ...
                              Чавдаре, благодаря ти за информацията. Значително по приемлива сума.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #90
                                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                                Щом се въртят свободно, без да въртят полуосите и кардана, значи работят и са отцепени...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X