Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

    Здравейте преди известно време джипа счупи мотор - бренер и бутало, след дълго търсене на части и някакви безумни цени за части или цял двигател се реши че, няма да го бъде. И така обмислях какво да кача в роки-то но не го мислих дълго ..... реши се да е ОМ 605 или казано иначе 2.5 турбо дизел 20v от мерцедес 150 коня. И така се започна, моторът вече е на лице, скоростната кутия е почти готова - присъдихме камбана от мерцедес на кутията от роки-то, за целта се ползва демферен маховик от мерцедес, феродо от роки и притискател от мерцедеса. В момента търся нафтова помпа от стария мотор 2.5тд за да няма никаква електроника по мотора, и да няма проблеми Еми това е за сега ще качвам снимки ако на някои му е интересно.

  • #2
    От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

    Кой съдебен състав постанови това?
    присъдихме камбана от мерцедес на кутията от роки-то
    Съжалявам за спама.
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #3
      От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

      Качвай,щее интерено да се види какво си сътворил
      ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
      Г 230Е
      Г 500 0887 390 703

      Коментар


      • #4
        От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STP69888.JPG
Прегледи:1
Размер:414.5 КБ
ID:5550822Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STP69889.JPG
Прегледи:1
Размер:418.0 КБ
ID:5550823Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STP69887.JPG
Прегледи:1
Размер:398.8 КБ
ID:5550824Ето някоя снимка на мотора, утре ще има и на камбаната, в момента мотора е в процедура .... вадене на свещи ( това им е слабо място на тези мотори) запичат подгревните свещи. А за камбаната .... казиченския върховен съд постанови насаждането

        Коментар


        • #5
          От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

          Правиш си трошачка на скоростни кутии

          Коментар


          • #6
            От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

            Хаха дано да не е така, един път отварях кутията и ми се видя че е доста здрава, пък ще видим.

            Коментар


            • #7
              От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

              Не ти го пожелавам а ти го гарантирам!!! Рокито с какъв въртящ момент е? Сравни го сега с този на бенца, разликата не трябва да е повече от 10%

              Коментар


              • #8
                От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                Хмм не знаех че имало такава зависимост мерцедеса които се вижда на една от снимките е със същия мотор но с 40% повече въртящ момент от заводското му състояние, но не чупи скорости всеки ден, не казвам че рокито ще е така, но ако е така все някакво решение ще се намери. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0701.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:5550837 Ето една снимка на кутията от вътре, която според мен си изглежда предоволно масивна.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                  Мерцедесовите кутии са проектирани да издържат на въртящия момент на най-големия мотор от гамата като на същата кутия монтират и по слабите мотори. За рокито не седят така нещата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                    Механичната помпа от атм. 250 не е същата като на турбинирания. Номера става със смяна на буталата и ризките. Иначе няма дебит. Пробвано е вече и резултата е повече от добър. Такива помпи по моргите са към 250лв.

                    Тоя мотор стои наведен на 15градуса. Не е хубаво да го изправяте.

                    Що не си сложихте кутия от Мерцедес?
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                      Помпата не е проблем, знам как да я нагласиме. А за кутия от мерцедес...... ако бяхме сложили означаваше да карама джипа само на задно, което някакси се обезмисля. Защото кутията на роки-то е заедно с раздатката. А за кутията на мерцедес и гамата..... то това е мотора с най голям въртящ момент с ръчни скорости, както и мерцедес не слагат една и съща кутия на всички мерцедеси - на 2.5турбо и на 2.3 компресор кутията е една и съща да, но другите по слаби мотори са си със съвсем по различни кутии.
                      Последно редактирано от cool4o; 04-01-14, 08:12.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                        Първоначално публикуван от cool4o Преглед на мнение
                        ........... А за кутия от мерцедес...... ако бяхме сложили означаваше да карама джипа само на задно, което някакси се обезмисля. Защото кутията на роки-то е заедно с раздатката. ......
                        слагаш мотора с кутията ,независима раздатка от нещо и караш....тоест скачаш в дълбоко,защото и аз мисля че нищо от Дайхацуто няма да издържи кой знае колко и ще е консуматив!а и с тези кашкавалени мостове..........
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                          Хаха добре звучи кутията така или ианче е почти готова, качвам го така, нека го подкарам да отстраня всички проблеми около мотора, пък след това ако трябва слагам мерцедесова кутия и се вкарвам във филмите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                            "Най-силният" двигател на Даийатсу, който се слага на Роки е 2.8 ТДИ с 245 Nm въртящ момент. С този мотор и кални 31" чупи диференциали ако не се внимава.
                            Има система, която на първа включва байпас кпалан на турбината. Не ще да е от хубаво

                            Според гуглето ОМ605 е 280 Nm. Доста нежно ще трябва да се кара.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайхатсу роки или мерцедес, а може би и двете

                              По-добре помисли за мостовете да ги смениш и тях.
                              Не знам аз ли съм талант или ... но карам роки и за 5 излизания в гората имам счупени 9 карета + пиньон и корона и две скъсани полуоски.
                              От тези 5 излизания само единият път имам около 80 км. преди да се счупи,другите 4 пъти не изкарват и по 20 км като винаги 10 са по асфалт.
                              За ресорите няма да коментирам ...
                              общо взето влизаш във филм в който обаче няма да играеш главната роля
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X