Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И Рокито замръзна...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И Рокито замръзна...

    Слиза сутринта, показвам му ключа, пали от раз и чувам жужене. Вдигам капака и ставам свидетел на следната грозна гледка...

    Чисто нов антифирз, сменен преди 3 месеца, разреден с дестилирана вода, направен за -30 градуса, според таблиците на производителя, залепени на тубата.
    Днес е на кокъл!

    Резултатите:
    - всичко в радиатора е на кокъл, не можах да видя дали има текло нещо от радиатора, защото беше омокрен от теклото към разширителния съд.
    - избила водна помпа от фибъра и гарнитурата към блока
    - избил термостат от гарнитурите
    - избило между главата и блока от дясната страна на мотора над ГНП
    - избили меки връзки на няколко места

    За момента толкова, чакам го да се размрази да видя от къде още ще протече...
    С "нетърпение" чакам да се размрази разширителния съд за да проверя на каква температура замръзва това вътре, дето му викат антифриз.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: И Рокито замръзна...

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Слиза сутринта, показвам му ключа, пали от раз и чувам жужене. Вдигам капака и ставам свидетел на следната грозна гледка...

    Чисто нов антифирз, сменен преди 3 месеца, разреден с дестилирана вода, направен за -30 градуса, според таблиците на производителя, залепени на тубата.
    Днес е на кокъл!

    Резултатите:
    - всичко в радиатора е на кокъл, не можах да видя дали има текло нещо от радиатора, защото беше омокрен от теклото към разширителния съд.
    - избила водна помпа от фибъра и гарнитурата към блока
    - избил термостат от гарнитурите
    - избило между главата и блока от дясната страна на мотора над ГНП
    - избили меки връзки на няколко места

    За момента толкова, чакам го да се размрази да видя от къде още ще протече...
    С "нетърпение" чакам да се размрази разширителния съд за да проверя на каква температура замръзва това вътре, дето му викат антифриз.
    Съболезнования! Дано се разминеш само с видимото.

    Кажи поне какъв антифриз купи и от къде, да знаят и други. Аз затова купувам от най-скъпия и от най-сигурния източник, който мога да намеря.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: И Рокито замръзна...

      Приста, син, концентрат. Купен от бензиностанция Петрол в Горубляне, малко преди разклона за Цариградски компекс.
      На тубата пише концентрат, дават му разреждане 1:1 за минус 37, не за минус 30 както писах преди малко.
      Разредих го лично 1:1 с дестилирана вода и го налях в системата след пълна промивка.

      Това му е спецификацията:
      http://www.prista-oil.com/files/prod...7-56-2-521.pdf

      Доверих се на марката, тъй като 4 години карах Ферозата с Приста Long Life. Явно грешка от моя страна.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: И Рокито замръзна...

        Да не би при промиването в двигателя да е останала вода? Щото аз с тераното процедирам по следния начин:
        - източвам колкото е възможно.
        - промивам, докато спре да тече нещо различно от вода. Няколко припалвания за секунда - две ускоряват процеса.
        - изчаквам да се източи колкото е възможно.
        - сипвам директно концентрат наполовина на количеството, посочено в сервизното ръководство като вместимост на охладителната система.
        - доливам с вода догоре
        - пълня разширителния съд с разреден 1:1 антифриз

        Цялата тая процедура прилагам защото пробката върху блока е практически недостъпна без махане на турбото, и източвам колкото е възможно отпред през маркучите на радиатора. Оказа се че след добавяне на антифриза концентрат, трабва да добавя съвсем малко вода - под литър. Останалото количество вода (близо 5 литра) си стоеше в двигателя.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: И Рокито замръзна...

          И още нещо - аз винаги пробвам получената смес във фризера - там е към -18 и горе-долу дава представа.

          Коментар


          • #6
            От: И Рокито замръзна...

            Нямаше останала вода от промивката. Събра около 10 литра антифриз, колкото пише и в книгите. Разширителния съд допълних с 1:1.
            Разширителния беше на кокъл, седи на парното вече час, още има лед в него. Чакам го да се размрази за да го премеря.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: И Рокито замръзна...

              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
              И още нещо - аз винаги пробвам получената смес във фризера - там е към -18 и горе-долу дава представа.
              Да, това е мой пропуск. Не проверих получената смес.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: И Рокито замръзна...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...
                - сипвам директно концентрат наполовина на количеството, посочено в сервизното ръководство като вместимост на охладителната система.
                ...
                това е правилният подход.

                И най-накрая - проверка! Взимаш с една спринцовка и слагаш във фризера или камерата на хладилника. При мен е -19 градуса. Поне за в домашни условия си е някакъв тест.

                П.П. докато се наканя и колегите ме изпреварили
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: И Рокито замръзна...

                  Кофти! Не смея да отида да погледна моето Роки, въпреки че на "измервателния уред" показа -39, а и една зима изкара с този антифриз. И аз промивах като го купих, та е нов (на една зима де).
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: И Рокито замръзна...

                    Вкарай я веднага в топъл гараж! Може и да я спасиш. Ако остане за повече време пораженията ще са значителни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: И Рокито замръзна...

                      Чакам да се стопли малко вън за да отпусне. Ще запаля да разтопи, това, което е в мотора. След това точа колкото мога и доливам концентрат.
                      Ще търся гараж за нощеска, но не знам дали ще намеря наоколо. Не искам да го карам така.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: И Рокито замръзна...

                        Каква е тая каръщина твоята,не знам!? Ако искаш,докарай го да пренощува в халето,ама няма да е много топло и там.
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: И Рокито замръзна...

                          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                          Каква е тая каръщина твоята,не знам!? Ако искаш,докарай го да пренощува в халето,ама няма да е много топло и там.
                          Добре, благодаря за предложението. Ще видя дали ще му намеря място за нощес, ако не - ще се обадя.

                          И аз това се чудя за каръщината... за един месец две спукани гуми, задната врата се обърна успоредно на купето на пук на пантите, парното отказа, задния диф взе да мели, за капак - замръзна.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: И Рокито замръзна...

                            май по доброто решение да не го палиш,а на дърпане някъде на топло.......
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: И Рокито замръзна...

                              Никога не разреждам антифриза - този който използвам за мен.Препоръчвам на клиента да допълва с вода ако се наложи ама не повече от 1 литър на автомобил.
                              0888/451875,0879/451875,0898/494201 Николай Янчев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X