Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането (Feroza)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с охлаждането (Feroza)

    Мисля,че го направих,но за всвки случаи да си кажа-от София съм.Малко ми е нов саита,ама 6те го разуча

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с охлаждането (Feroza)

      Лятото и аз имах проблем с охлаждането ... първо мислех че е термостата, но като го свалих се оказа, че си работи (тествах го както си пише в сервизната книжка) .. оказа се, че ми заграва заради капачката на радиатора. Гуменото уплътнение направо си беше изгоряло от старост, а капачката на Ферозата е един вид като втори термостат, защото е с клапан, който отваря при определено налягане, а при мен уплътнението го нямаше и нямаше как да създаде налягане и течността изкипяваше преди да отвори клапата на капачката. Смених капачката и всичко се оправи. Друг е въпроса, че има и ментеливи капачки за радиатора и се оправи след втората покупка на капачка за радиатора .

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с охлаждането (Feroza)

        Това което колегата Миро казва е причината колата да хвърля вода и да пръска маркучи, без да е прегрявала и стрелката да е стигала критичните граници...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с охлаждането (Feroza)

          Това с капачката е краино възможно.Забелязал съм,че уплътнението наистина не е в добро състояние,а понякога като отворя капака след като е загряла,има по няколко капки антифриз изхвърлени околко нея.От къде мога да си я купя(навсякъде ли ги продават)?

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с охлаждането (Feroza)

            Първоначално публикуван от DimitarIvanov Преглед на мнение
            Това с капачката е краино възможно.Забелязал съм,че уплътнението наистина не е в добро състояние,а понякога като отворя капака след като е загряла,има по няколко капки антифриз изхвърлени околко нея.От къде мога да си я купя(навсякъде ли ги продават)?
            Задължително като си купуваш капачка си носи твоята за мостра, защото има няколко различни вида за Фероза и ако не е същата ще продължи да ти прави проблеми. А има и много ментета ... истинските мисля бяха около 15тина лв. Има такива от 4-5лв., които не вършат никаква работа ... като вдигне голямо налягане и им изпада пружинката вътре.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с охлаждането (Feroza)

              колега и аз имах проблем с охлаждането и го реших по следния начин
              1.махнах перката с виско муфата и монтирах една електрическа от самара струваше ми 5лв
              2.монтирах датчик за включването на тръбата към радиатора
              3.смених капачката на радиатора 10лв беше от сузуки суифт обаче пасна
              4.смених и термостата 30лв
              вече спря да грее(да чукам на дърво) надявам се помпата да е добре
              пожелавам ти успех в отстраняването на проблема
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                Колега златен си с тези ценни съвети!

                Благодаря ти, особено за капачката, кой да знае, че пасва от Сузуки...стахотно

                Весели празници!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                  Преди да купуваш муфа или вентилатор, можеш да си направиш експеримент, като фиксираш с канап или тиксо перката към вала - т.е. - постоянно зацепена. След това покарай на магистралата и виж дали има същите симптоми. Аз съм го правил с връзка от обувка, в гората
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                    Таман и аз се чудех каква перка да слагам, че и мойто виско май е сдало багажа. Поне не грее все още, ама то в тоя студ иди разбери.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                      Май открих какъв е проблема.Един приател я погледна(още не съм я водил на маистор - в сесия съм) и видя че капачката на радятора е зацапана.После се загледах и аз и видях,че има масло в антифриза.Явно някоя гарнитура е сдала багажа и в някакъв момент хвърля масло в охладителната система,което обяснява защо ми гори масло.Преди не бях забелязал,щото си бе6е с нов антифриз,ама сега си личи,че има мазни петунца масло,като пипнеш антифриза.знаете ли някои маистор,който е способен да поправи тази злина и колко ще ми излезе горе долу?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                        Колко ще ти излезе ще се види като намерите какъв е проблема. Може да е само гарнитура, може и доста по-неприятни и скъпи неща.

                        За майстор за съжаление не мога да помогна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                          Първоначално публикуван от DimitarIvanov Преглед на мнение
                          Май открих какъв е проблема.Един приател я погледна(още не съм я водил на маистор - в сесия съм) и видя че капачката на радятора е зацапана.После се загледах и аз и видях,че има масло в антифриза.Явно някоя гарнитура е сдала багажа и в някакъв момент хвърля масло в охладителната система,което обяснява защо ми гори масло.Преди не бях забелязал,щото си бе6е с нов антифриз,ама сега си личи,че има мазни петунца масло,като пипнеш антифриза.знаете ли някои маистор,който е способен да поправи тази злина и колко ще ми излезе горе долу?
                          какво стана колега отсранихте ли проблема с греенето и мазните петна в антифриза?
                          при мене имаше подобен проблем със зацапана капачка обаче и водата в радиатора на парното бълбукаше и се наложи смяна на гарнитурата на главата.като цифри платих 130лв за ангр. ремък ролка и гарнитура и 75лв за майстор.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X