Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането (Feroza)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с охлаждането (Feroza)

    Тия дни бях на балкана и на връщане по магистралата почна да загрява (става дума за Feroza). Щом пристигнах видях че перката не зацепва (тя е с fluid coupling). Ако трябва да се сменя, дали не е по-добре да сложа електрическа или да търся оригинална ? Не знам кое ще е по-евтино и по-ефикасно.


    P.S. Имам сервизна книга за Feroza (pdf - на английски), ако някой го интересува да пише на ivailo2@gmail.com

  • #2
    А бе, по идея вискомуфата е по-добра. И по-елегантно инженерно решение. Обаче живия живот показва че като надеждност не струва нищо. И като купиш от магазина изобщо няма да работи, щото идиотите даже не знаят че трябва да ги държат вертикално. От всички марки коли реват от тях.
    Сложи И електрически да ти е мирна главата. Или ектромагнитна муфа, ако изобщо съществуват за тия мотори.

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем с охлаждането

      Първоначално публикуван от Ivailo
      ...по магистралата почна да загрява (става дума за Feroza). Щом пристигнах видях че перката не зацепва ...
      не виждам логика да ти загрява точно на магистралата от вискомуфата... от нея би трябвало да загрява само на градско или на офроуд /катерене, буксуване.../

      какво имаш предвид под "не зацепва" - въобще ли не се върти?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        По идея диска на вентилатора трябва да покрива 2/3 от питата на радиатора. На магистралата му дава много обороти, и демек го товари, а умрелия вентилатор влошава обтичането, и това е тайната. Ако е пред радиатора от потока ще се завърти донякъде, ама само ще намали частично проблема, няма как да се флюгира, и няма да даде допълнителен поток. Ако е зад него съвсем ще скапе всичко.

        Коментар


        • #5
          След като пристигнах температурата беше малко над нормалната, а перката можеше да се спре с ръка. Днес на градско не е вдигала над нормалната температура.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Ivailo
            След като пристигнах температурата беше малко над нормалната, а перката можеше да се спре с ръка. Днес на градско не е вдигала над нормалната температура.
            най-добре изчакай малко да се затопли времето и покарай преди да почваш каквито и да е ремонти... вече няколко пъти ми се е случвало да ремонтирам или сменям нещо което си е о.к. и всеки път ме е яд след това...

            може да си я поназорил на магистралата и затова да е загряла...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Благодаря за съвета. Ще изчакам малко да видя как ще се държи.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                Здравеите хора.Аз съм малко нов за форумът ви,но се надявам,че ще ми помогнете.Имам абсолютно същия проблем с охлаждането и се надявам,че можете да ми кайете какъв е бил проблемът във този случаи.

                Казвам се митко и имам Feroza 1,6/16v 94г.от известно време колата ми зглрява в нвоби4аини ситуации.В задръствания охлажда перфектно,даже ако е прегряла и спра веднага сваля температурат.Проблемът се появява,когато и дам повечко зор(като ка4жам баир обикновенно),почва веднага да прегрява.Странно е също,че това го прави на 4 и 5та само.включа ли на 3та веднага охлажда,но ме притесняжа,че вече и на 3та работи над работната температура.Водих я на един маистор,но мисля,4е тои разбира6е по-малко и от мен.каза "ще сменим водната помпа и перката,пък каквото стане". И това,при условие,че не знае дори какво и е.ако можете ми кажете как сте се оправили в случая и ме посъветваите какво да предприема.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                  Първоначално публикуван от DimitarIvanov Преглед на мнение
                  Водих я на един маистор,но мисля,4е тои разбира6е по-малко и от мен.каза "ще сменим водната помпа и перката,пък каквото стане". И това,при условие,че не знае дори какво и е.ако можете ми кажете как сте се оправили в случая и ме посъветваите какво да предприема.
                  сменяй майстора....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                    Първоначално публикуван от Ivailo Преглед на мнение
                    Тия дни бях на балкана и на връщане по магистралата почна да загрява (става дума за Feroza). Щом пристигнах видях че перката не зацепва (тя е с fluid coupling). Ако трябва да се сменя, дали не е по-добре да сложа електрическа или да търся оригинална ? Не знам кое ще е по-евтино и по-ефикасно.


                    P.S. Имам сервизна книга за Feroza (pdf - на английски), ако някой го интересува да пише на ivailo2@gmail.com
                    здравей
                    преди два месеца имах този проблем ту загрява и то даже по нанадилнище ту работи перфектно и бече бях решил да сменям перката по точно муфата но ме посъветваха да проверя термостата и се оказа че термостата не е наред от време на време блокира и не иска да отвори така че ако искаш провери първо него

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                      колега, продери нивото на охладителната течност....като ми беше изпукнала водната помпа и бях останал без вода, стрелката ми ходеше към челвеното доста бързо и после също така бързо се връщаше
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                        Според мен му работи термостата. Проблема е във виско муфата.
                        Писано е доста как се проверява дали работи, много е лесно.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                          А според мен е добре да си провери всичко по охладителната система!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                            Благодаря за това,че ми обрущате толкова внимание.За радятора-анифриз има.Следя ги тия неща,че понякога изхвърля по малко,като нямам възможност да и дам да се охлади много време,но общо взето два пъти съм доливал по 4/500мл за вече два/три месеца.Днес последвах мъдрия съвет и теглих една.. на маистора,който за пореден път ме убеждаваше,че нямало как да разбере какво и е,но като сменим всичко по охлаждането,щяла да се оправи(ако не да съм я продавал).и аз си мисля,че е термостата,защото просто си охлажда когато иска.ако можете да ми кажете някои маистор,който разбира от тези работи и няма да ме прави на луд,ще съм ви много благодарен.Машинката си струва и не ми се ще да се разделям с нея

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с охлаждането (Feroza)

                              Митко, искаш ли да напишеш в ПРОФИЛА си от къде си за да опитаме да ти помогнем...

                              Много поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X