Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

    И от мен честито,много арна джипка.Да те вози дълго и безаварийно.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

      Честито, Ванка! Много добър избор!
      Със здраве и безаварийно да ти служи джипката!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

        Ей,няма мърдане от марката!! Честито и много кални км. да и врътнеш!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #19
          От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

          С кеф да си я караш. Честито.

          Коментар


          • #20
            От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

            Както се казва: само нинджа може да убие друга нинджа:Честито и от мен ,успех!

            Коментар


            • #21
              От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

              Честито и от мен - и много безаварийни. И твърдо заставам зад "заглавието" - никога не съм смятал че ще стана фен на дайхацу - но факт. И макар второто да си пада малко изтърсак - пак гордо защитава името на фирмата.
              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

              Коментар


              • #22
                От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                Най-после ще се радваш на ПРАВИЛНИЯ модел на Дайхацу!! ....

                Пожелавам ти да му се радваш поне, колкото мене ...... 12 години ....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                  Честито и от мен колега.Отдавна гледам обявата за продажба и много ме блазнеше да го купя при положение,че е готов за в гората и цената му е доста добра,но вече се бях здобил с друга и то напълно неподготвена.Желая ти хиляди кални и безаварийни километри.Поздрави.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                    Честито

                    Коментар


                    • #25
                      От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                      Честито и от мен!Наистина много зла машина!
                      Тома Томов
                      Вече с Kia Sportage.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                        Ся остаа само да почне да спира, да видим що дифа щрака на умирачка, дали съединителя е фира или само пружината му се ебава, защо газта е по-твърда от спирачката и една две други дреболии и може да се каже че става за нещо кошника
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                          Стигнах и аз до кАмпютр.

                          Помпата стана от воле, хубава чугуненя японска помпа GMB. Загрява нормално. Не подмина средата на бързите тестове пред гаража. Да видим на път как ще е.
                          Остава и една мистерия с неработещо парно, но нея ще я търся след това. Всичко, което изтече от мотора го събрах в една тава. След 2 часа се беше разслоило на две - 2 см плътна кално-ръждива утайка, над нея бистър зелен антифриз. Разширителното казанче имаше 3 см слой на дъното. Голямо друсане с пясък отнесе докато се изчисти.
                          Сега е с малко антифриз и вода, да се промие 1-2 седмици и пак смяна. Ако не стане само с антифриз - минавам на стъпките от темата за промивки на Фероза

                          Наредихме с Търтея въжето на лебедката както пише по книгите. Стана добре, лебедката работи нормално. Ще я видим като се натовари как е положението. Смазаният снощи водач се върти с лекота при най-малкото усилие.

                          Захванах спирачките. Липсваше им системата за автоматично регулиране и по една пружина, накладките играеха кючек. В резултат - двата барабана са износени. Още малко и щеше да мое да се чете вестник през тях. Отделно едно скъсано жило за ръчната. Вероятно при сгъване на окачването се опира в кюнците и му е прегоряла защитата, влязла е вода и е изгнило. Другото изглежда здраво, но утре ще сменя и него.

                          След като смених задните накладки не успях да ги събера за да сложа барабаните. Напъвам спирачния цилиндър (левия), тц...не мърда.
                          Сваляне. Следва изненада - в него спирачна течност няма. Пълен с въздух и ръждясал. Ето защо не спира... и спирачката е по-мека от газта. Тръбичката седя поне 10-15 минути отворена докато въобше протече нещо от нея. Цветът - като на това, дето изтече от мотара. Описано е малко по-долу. Бой по запеклия цилиндър с чук, не мърда. Качване на цилиндъра на преса, е така да видим колко е запекъл реално. 1 тон, 2 тона, 3 тона, 5 тона, тц...не мърда. На 10 тона се разцепи копруса, утре - нови цилиндърчета. Днес ми обадиха цена от 50 лева на брой, та ми се зави свят, но да видим какво ще намеря утре. Десния се оказа, че тече. Така че и той ще става нов. Отделно - 2-3 литра цпирачна течност за промивка.

                          Всичко по задните спирачки е 1:1 с Фероза. Опитах да слагам части от останалите Ферозови задни мостове, но и там положението със спирачните цилиндри не е розово. Като размери всичко съвпада - накладки, барабани, жила за ръчната, всичко.

                          Утре ще си взема фотото и ще кача малко снимков мат'риал
                          Надявам се до обяд да съм събрал нужният чаркалък и да я събирам.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            ..... Опитах да слагам части от останалите Ферозови .....
                            Rado__ имаше някаква "Фероца" на часи.....и ела да надраскам "Рокито" с пирон против уруки и зли очи
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Rado__ имаше някаква "Фероца" на часи.....и ела да надраскам "Рокито" с пирон против уруки и зли очи
                              Няма смисъл от втора ръка спирачни цилиндри. Аз Ферози имах 2, и от двете няма напълно читаво цилиндърче. Тази дето я давих при теб в реката имаше и вода в спирачните цилиндри
                              И от две бутала на цилиндър работеше само по едно. Другата беше по-зле, но тя не е карана от сума време.

                              Ще турся накакви нови на по-сносна цена, ако не - тези, че това чудо си иска спирачки. На него нищо няма да му стане, но някоя лека кола ще я прави направо в Надин. И има да пишем после...да пишем...

                              За драскането - само да тръгне той...а и милия е толкова злоглед, че само това ще му липсва
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Едно Daihatsu се заменя само с друго Daihatsu - или как си взех Роки

                                Ееех, аз му се канех на това роки, ама все не ми стигаше финанс...
                                Да ти е честит, сигурен съм, че ще му се радваш много.

                                И си смени аватара
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X