Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хъбове за Kia

    Оказа се каре на преден кардан, утре ще се сменя. Дано не излезе и нещо друго.
    08888 седем шест 888

    Коментар


    • #92
      От: Хъбове за Kia

      Какви са другите варианти при КИА за ръчни хъбове,освен тия на "AVM"!?
      Някой ползвал ли е други и съответно отзиви?
      П.П.Добре,че си запазих старите-вакуумни и сега след постоянното им зацепване ги монтирах поне да спася положението,докато си осигуря отново ръчни.

      Коментар


      • #93
        От: Хъбове за Kia

        Наскоро сменяхме хъбове на КИА-та на Иван Жоров-някакви по-евтини.... Оказа се, че няма как да се законтрят гайките които регулират лагерите, та се наложи да се търсят образци, стругари които да направят контрите, и т.н. Та-евтино, ама после има главоболия, а и с доплащането за стругар и монтаж-може да излезе и по-скъпо.
        Миналата седмица правихме пак някаква КИА, но с хъбове AVM, слагани преди няколко години, пак в нашия сервиз. И се оказа, че в "скъпите" хъбове си има всичко за смяната-гайки, контри, абе не се налага да се мисли за това как ще се сложи и дали няма да се саморазвият гайките...

        Така, че вземай AVM, и не се чуди. Винаги и навсякъде е валидно правилото "колкото плащаш-толкова получаваш".
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: Хъбове за Kia

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Наскоро сменяхме хъбове на КИА-та на Иван Жоров-някакви по-евтини.... Оказа се, че няма как да се законтрят гайките които регулират лагерите, та се наложи да се търсят образци, стругари които да направят контрите, и т.н. Та-евтино, ама после има главоболия, а и с доплащането за стругар и монтаж-може да излезе и по-скъпо.
          Миналата седмица правихме пак някаква КИА, но с хъбове AVM, слагани преди няколко години, пак в нашия сервиз. И се оказа, че в "скъпите" хъбове си има всичко за смяната-гайки, контри, абе не се налага да се мисли за това как ще се сложи и дали няма да се саморазвият гайките...

          Така, че вземай AVM, и не се чуди. Винаги и навсякъде е валидно правилото "колкото плащаш-толкова получаваш".
          Той щом е с вакумни има "правилните" гайки.
          Янко ти не беше ли до сега с ръчни от Явор?
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #95
            От: Хъбове за Kia

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Той щом е с вакумни има "правилните" гайки.
            Янко ти не беше ли до сега с ръчни от Явор?
            Ахам-точно 10 месеца,/20 000км/ и дотам с единия!
            Отдавам го на единична дефектна бройка,но все пак не мога да бъда напълно сигурен.
            Проблема-/силно ромолене/ възникна преди дни при отключен хъб при движение по асфалт.
            За да се уверя,че всичко е от хъба веднага последва демонтаж и нова проба-/проблема изчезна/.
            После отново монтаж и проба-/отново ромолене/.
            Последва пълно разглобяване и нещата се изясниха,но според мен са непоправими!
            Последно редактирано от Янко Желязков; 03-02-15, 22:52.

            Коментар


            • #96
              От: Хъбове за Kia

              По принцип и Warn имат ръчни хъбове да Кия -WARN 60247. Но не съм виждал в България да се продават такива. Евентуално могат да се поръчат от E-Bay - $235 + $38 Shipping от щатите. Не знам дали се дължи мито и ДДС

              Отделно че хъбовете от 250 лв не са оригинален бразилски AVM, а тяхно китайско копие. Във Вромос преди ги продаваха с лепенка на АВМ (с уточнението че са копие), но сега същите са с търговска марка Vromos. Отделно вече продават и истински AVM, но цената е 442 лв.

              Същите Бразилски AVM се продават и във Гладиатор - Пловдив на цена 421 лв. (Преди време, някой беше писал писмо до Бразилия и получи отговор, че едиственият официален представител на марката е Гладиатор - Пловдив)

              Бразилците правят два комплекта хъбове. Единият е AVM460 - това са само хъбове, а другият е AVM460K хъбове плюс необходимите гайки и контрашайби (нужни за моделите преди 1998 г.). В Гладиатор са със сигурност от втория тип, за Вромос не знам.

              Из нета съм срещал и AVM 460 High Performance с червени врътки. Уж усилени. Ама какво им е усиленото, дали са истински бразилски и дали могат да се доставят до България - не знам.

              * Китайски хъбове има и в Стара Загора за 220 лв, отделно се заплаща куриер
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #97
                От: Хъбове за Kia

                Благодаря за размерите на втулките,от доста време ме чопли този въпрос. Има ли значение вида на бронза.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #98
                  От: Хъбове за Kia

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  По принцип и Warn имат ръчни хъбове да Кия -WARN 60247. Но не съм виждал в България да се продават такива. Евентуално могат да се поръчат от E-Bay - $235 + $38 Shipping от щатите. Не знам дали се дължи мито и ДДС

                  Отделно че хъбовете от 250 лв не са оригинален бразилски AVM, а тяхно китайско копие. Във Вромос преди ги продаваха с лепенка на АВМ (с уточнението че са копие), но сега същите са с търговска марка Vromos. Отделно вече продават и истински AVM, но цената е 442 лв.

                  Същите Бразилски AVM се продават и във Гладиатор - Пловдив на цена 421 лв. (Преди време, някой беше писал писмо до Бразилия и получи отговор, че едиственият официален представител на марката е Гладиатор - Пловдив)

                  Бразилците правят два комплекта хъбове. Единият е AVM460 - това са само хъбове, а другият е AVM460K хъбове плюс необходимите гайки и контрашайби (нужни за моделите преди 1998 г.). В Гладиатор са със сигурност от втория тип, за Вромос не знам.

                  Из нета съм срещал и AVM 460 High Performance с червени врътки. Уж усилени. Ама какво им е усиленото, дали са истински бразилски и дали могат да се доставят до България - не знам.

                  * Китайски хъбове има и в Стара Загора за 220 лв, отделно се заплаща куриер
                  Благодаря за разяснението колега-с повечето неща съм наясно и ще търся вариант за в бъдеще.
                  За сега,като за начало ще пробвам при приятел-стругар да възстановя дефектиралия хъб.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хъбове за Kia

                    Ако намериш "феролитен бронз"/каквото и да значи това,че колкото майстори стругаро-фрезисти съм питал не са чували за него/

                    Коментар


                    • От: Хъбове за Kia

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Ахам-точно 10 месеца,/20 000км/ и дотам с единия!
                      Отдавам го на единична дефектна бройка,но все пак не мога да бъда напълно сигурен.
                      Проблема-/силно ромолене/ възникна преди дни при отключен хъб при движение по асфалт.
                      За да се уверя,че всичко е от хъба веднага последва демонтаж и нова проба-/проблема изчезна/.
                      После отново монтаж и проба-/отново ромолене/.
                      Последва пълно разглобяване и нещата се изясниха,но според мен са непоправими!
                      Днес успяхме да рециклираме "Китайчетата",последва монтаж,проба когато работи втулката-/т.е.отключено състояние на хъба/ и за сега всичко е ОК.
                      Ремонта се състоя в изработка на нови бронзови втулки-/оригиналните бяха от някакъв абсолютен боклук/,набиване,смазка и сглобяване на хъба.
                      Колко ще издържи всичко това ще покаже времето...

                      Коментар


                      • От: Хъбове за Kia

                        Първоначално публикуван от Do6ko Преглед на мнение
                        Ако намериш "феролитен бронз"/каквото и да значи това,че колкото майстори стругаро-фрезисти съм питал не са чували за него/
                        Колега, да не иде реч за "фосфорен бронз", щото твоето словосъчетание и чичо Гошо не го знае ?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Хъбове за Kia

                          За фосфорният знам че правят втулките на стартерите, за феролитен не знам нищо.Може и да има.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Хъбове за Kia

                            Да много не знаят за "феролитен бронз" а за фосфорен,но когато търсех материал за изготвяне на моите втулки търсех феролитен и не намерих.В крайна сметка ги изработиха от някакъв бронз и да чукам на дърво вече няколко години не ми създават проблем.

                            Коментар


                            • От: Хъбове за Kia

                              Първоначално публикуван от Do6ko Преглед на мнение
                              Да много не знаят за "феролитен бронз" а за фосфорен,но когато търсех материал за изготвяне на моите втулки търсех феролитен и не намерих.В крайна сметка ги изработиха от някакъв бронз и да чукам на дърво вече няколко години не ми създават проблем.
                              Феролитен предполага наличие на феро/желязо/ което няма какво да прави в такава сплав.

                              Коментар


                              • От: Хъбове за Kia

                                Здравейте,имам питане относно вакуумните хъбове,нормално ли е след каране хъбовете да са горещи на пипане ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X