Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове за Kia

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хъбове за Kia

    Днес като си карам на 4х4 ми се струва че се чува някакво ромолене някъде от пред, изключвам само на задно и ромоленето се усилва. Свалих хъбовете и се оказа че имам проблем с единия хъб. Десният от снимката се върти свободно с ръка, а левият не и тази част с трите зъбчета му е хлътнала на вътре. Предполагам че този който не се върти е блокирал нещо. Имам резервен хъб за части със счупени зъбчета, но не знам какво точно да му сменя на този блокиралия.
    Пробвах да завъртя предния кардан при изключен преден мост от лостчето, но не се върти.
    А от какво ли може да е това ромолене? Оста има доста луфт спрямо главината, дали не са иглените лагерчета?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150101_151040.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5632638
    08888 седем шест 888

    Коментар


    • #77
      От: Хъбове за Kia

      Вероятно иглените лагери.Сменяй с втулки

      Коментар


      • #78
        От: Хъбове за Kia

        Тези се водят автоматични.Левия на снимката е блокирал.Вероятно му е счупена пружината вътре.Десния е счупил зъб,който тук се явава включвател.Обикновено се троши така от лашкане напред/назад и/или от невръщане назад след изкл.на 4х4 от лоста на РК...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #79
          От: Хъбове за Kia

          Имам останал един читав хъб.От KIA Sportage 2.0 TDI 2000 г
          Ако някой проявява интерес?
          Константин Вълчанов.0888313247

          Коментар


          • #80
            От: Хъбове за Kia

            На десния зъбите са здрави и трита, не знам защо на снимката изглежда че го няма. Така да си кажа за блокиралия хъб. Сипвам си една ракиика, но не ми тръгва глътката, акъла ми е все в хъба. Взех го и го разглобих, ама едвам едвам. Пластмасата с трите крачета така беше запекла че не излизаше по никъв начин докато не напълних хъба с кока кола. Както и да е разглобих го и го почистих но въпросната пласмаса влизаше ужасно трудно и накрая я прекарак с една фина шкурка и започна да влиза като у тях си. След сглобяване хъба започна да си се върти нормално.
            Я кажете сега за тези лагерчета къде се намират и с какви втулки трябва да ги сменя. Някой има ли размери на втулките?
            08888 седем шест 888

            Коментар


            • #81
              От: Хъбове за Kia

              http://www.kia-forums.com/1g-1994-20...bearing-2.html

              На първата снимка се вижда въпросното лагерче. А как да стигнеш до него - започни от първата страница. Като от цялата процедура можеш да си спестиш отвиването на централната гайка и разглобяването на шенкела и конусните лагери. Просто махаш зегерката и шарнирите и издърпваш целия шенкел от полуоската.
              Имаш две подложни шайби - една зад зегерката и една между шенкела и чашата на карето. Гледай да си ги върнеш по местата.

              Ако сменяш лагерчето (или правиш втулка), то трябва да смениш и вътрешния семеринг (или 2 семеринга) откъм карето, които пазят от вода и боклуци.

              Не развивай болта на датчика за АБС (че се къса), а го от откачи от буксата под капака и го изкарай с шенкела.

              А за втулката - трябва да питаш Соти.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #82
                От: Хъбове за Kia

                Благодаря ти много за линка към тази тема.
                Надявам се скоро Соти да даде размер на втулката и да каже от какъв материал да се направи.
                08888 седем шест 888

                Коментар


                • #83
                  От: Хъбове за Kia

                  Иглените лагери oсигуряват луфта между карето и отвора в шенкела..Това го правих но нямам спомен за размера на втулката.Когато изкараш карето ще се види лагера ако е останало нещо от него.Размерите са :вътрешния е по диаметъра на карето а външния го мериш от шенкела.Материала който ползвах полиамид или още казано ойлон.
                  Константин Вълчанов.0888313247

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хъбове за Kia

                    На мен втулките ги изработиха от бронз/във форума дават съвет за феролитен бронз,но такъв не се намери и затова ги направиха от бронз/ а относно размерите външния се прави по диаметъра на леглото на лагера в шенкела,вътрешен диаметър-диаметъра на плуоската.Задължително да се направи вътрешно нарязване на максимално една резба-като канал на нарезно оръжие за смазване.Азсменях по няколко иглени лагера на сезон понеже леглата им в шенкела бяха разбити,но опхкакто съм с втулки нямам проблем.Успех!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хъбове за Kia

                      Благодаря, ще пообиколя стругарите да ги видя кога ще работят и почвам разглабянето.
                      Ходих да направя едно кръгче и само на задно няма никакъв проблем, но на 4х4 това тракане или ромолене си се чува. Може ли да се кара така на 4х4 или има някакъв проблем. 4х4 ми трябва някъде около 80 метра докато да излезна от нашата пресечка, че е с голямо нагорнище и сега когато е замръзнала на задно само си върти гъзината.
                      Последно редактирано от yancho; 02-01-15, 11:18.
                      08888 седем шест 888

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хъбове за Kia

                        Втулката трябва да се направи от бронз с Т-образна форма.В най-широката си част е 67мм х 3мм стена.Леглото в шенкела е с диаметър 35мм х 14мм дълбочина.Карето,ако не е износено е 28,8.В повечето случаи е "паднало" на около 28,2.Луфта между втулката и карето трябва да е 0,2мм.След слагането на втулката,оригиналната шайба между карето и шенкела не се ползва-карето трие във втулката...Ако се направи правилно се забравя за проблема за много дълго време...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хъбове за Kia

                          По-добре не пипай лагера или втулка е при теб, не разбрах, ромоленето е било най-вероятно от триенето между шлиците на хъба и полуската!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хъбове за Kia

                            След отблокирането на хъба ромоленето си продължава при 4х4, изчезна само когато се кара на заден мост
                            08888 седем шест 888

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хъбове за Kia

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Втулката трябва да се направи от бронз с Т-образна форма.В най-широката си част е 67мм х 3мм стена.Леглото в шенкела е с диаметър 35мм х 14мм дълбочина.Карето,ако не е износено е 28,8.В повечето случаи е "паднало" на около 28,2.Луфта между втулката и карето трябва да е 0,2мм.След слагането на втулката,оригиналната шайба между карето и шенкела не се ползва-карето трие във втулката...Ако се направи правилно се забравя за проблема за много дълго време...
                              Много ти благодаря за размерите, така ще спестя време. В понеделник съм при Ицо "New hope" да видим какво ще се окаже.
                              08888 седем шест 888

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хъбове за Kia

                                Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                                Много ти благодаря за размерите, така ще спестя време. В понеделник съм при Ицо "New hope" да видим какво ще се окаже.
                                Ако има нещо неясно ми дръннете.Ще се радвам да го чуя и него...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X