Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
    За по горе пишештите- кията като я купих наистина нямаше в радиатора антифриз- около 1 литър в радиатора и разширителя общо налях.
    Не питам за други работи освен виското,понеже радиатор,капачка,почна да сменени.
    Просто виското не работи ,освен ако не е включен климатика.
    В магазините ми предлагат по номер на рама или двигател само един вариант виско с перка,дето не съм му и чувал марката. Затова питах каква марка е изпитана,или има ли файда да преправя на Ел охлаждане.
    За остроумните- фронтерата със Ел охлаждане е по добре отколкото с виско.
    Ако човек не може да си служи адекватно с родния си език, потенциалът му за всичко останало е силно под въпрос - еле пък за охладителни системи на автомобил!
    Фронтера не съм имал, но тя е е с генезис Исузу а такива съм имал 3 бр. - всичките с виско и никое със склонност към прегряване. Пък се е случвало и със спечени от кал и какво ли не радиатори да карам...
    Реално може да подобриш нещо по недоавтомобили, като УАЗ и Нива - по останалите, били то корейски ще го влошиш.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #62
      От: От виско към електрическо охлаждане

      Айде да не се превземаме толкова по корейските и японските автомобили.Охладителната система на коя да е УАЗка или нива е в пъти по-надеждна, както и материала на цилиндровата глава.Колко пъти си сменял пунката глава на УАЗ или Нива?Какво по-надеждно има от постоянно зацепената перка на УАЗката, въртяна от два ремъка с лагери на водната помпа, съразмерни с тези в главините на кията?

      Фронтерата за която става въпрос вероятно е с опелския мотор 2000 кубика, пък той има общо с исузу, колкото аз съм японец.При грамотен монтаж и избор на части винаги има какво да подобриш, по кой да е автомобил, стига собственика да не е пинтия.

      Коментар


      • #63
        От: От виско към електрическо охлаждане

        2000 кубиковия двигател G200Z си е баш Исузу. Уаз и Нива не са добър пример за подражание.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #64
          От: От виско към електрическо охлаждане

          Нещо се бъркаш, 2000 кубиковия мотор е C20NE или Х20SE, по-опелски двигател от това не се сещам да има.УАЗката и старата нива са с възможно най-простото и сигурно решение от технологична гледна точка, постоянно работещата перка няма какво да и се счупи, че било неефективно, че харчело бензин, че при 8000 оборота товарело двигателя в случая на никой не му пука.Като замисъл имат възли, които са перфектни, друг е въпроса, че изпълнението е под всякаква критика.

          Коментар


          • #65
            От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            Нещо се бъркаш, 2000 кубиковия мотор е C20NE или Х20SE, по-опелски двигател от това не се сещам да има.УАЗката и старата нива са с възможно най-простото и сигурно решение от технологична гледна точка, постоянно работещата перка няма какво да и се счупи, че било неефективно, че харчело бензин, че при 8000 оборота товарело двигателя в случая на никой не му пука.Като замисъл имат възли, които са перфектни, друг е въпроса, че изпълнението е под всякаква критика.
            Абе ако нещо ми е неефективно, харчи бензин и ми товари двигателя, на мен ми пука...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #66
              От: От виско към електрическо охлаждане

              Свищовски, като те чета-мисля си за затъкнат отвън радиатор.

              Виското за да зацепи трябва да се стопли. А то се топли от въздуха идващ от радиатора. Затова и виското се върти винаги, колкото и да е студенб двигателя-просто трябва да има някакъв поток на въздух от радиатора към виското. За да може то "да разбере", че на двигателя му е станало топло.
              При теб може радиатора да е позатлачен отвън, и да не пуска достатъчно въздух към виското. А то ако не се стопли-не зацепва.
              Като пуснещ перката на климатика-все някакъв горещ вятър стига до виското и то си зацепва, и започва само да си дърпа горещия вятър.

              Та измий добре радиатора, ама наистина се убеди, че е напълно прозрачен за въсдуха.

              Иначе и аз като колегите смята виското за едно от най-безпроблемните и работещи решения в колите.
              Дет'са вика-най-великото изобретение след колелото.

              П.П. Абе най-великото е бирата, даже и переди колелото, амаааа...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: От виско към електрическо охлаждане

                мммм, тъкмо съм на тема охлаждане на Уаз.

                Водната помпа се слага италианска или китайска, защото сделаната живее кратко и протича. Даже и нова в много студено време тече, даже и без да работи.
                Радиаторът е от говнолин, запоен с говнолин и за флюс е използван говнолин. В неделя го запоявах. За волговия двигател е леко недооразмерен.
                Радиаторът на отоплението е направен от същите материали и е поставен в железен корпус, който го протрива от вибрациите.
                За материала, от който са направени маркучите, даже и дума не е измислена. Говнолин на квадрат.
                Термостатът не затваря добре и зимно време радиаторът се сгрява преди парното.
                Вентилаторът пък е твърдо зацепен и направен от говнолин. Старият образец вентилатори са направени от най-твърдата стомана, която познава съветската автомобилна промишленост - и не случайно се нарича "мясорубка".
                Жилото на жалузите клеясва за половин сезон и после нямат отваряне. За затварянето няма проблеми обаче.
                Датчикът за прегряване е на радиатора. Ако си останал без вода ще разбереш че си прегрял когато двигателят затегне.
                Капачката на радиатора - най-здравото нещо в цялата охладителна уредба. Теоретично трябва да отваря на 0.9 бар. На практика работи на някакво налягане между 0 и 3 бара - ако на тебе не ти харесва (или на радиатора например) - си е твоя работа.

                ...

                И те така, има и още.
                Стегнете Кията, тя и в заводския си вид може да работи.

                Коментар


                • #68
                  От: От виско към електрическо охлаждане

                  Ясен изкърти ми извози всички мивки и фаянс! Хахахаха
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #69
                    От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    мммм, тъкмо съм на тема охлаждане на Уаз.

                    Водната помпа се слага италианска или китайска, защото сделаната живее кратко и протича. Даже и нова в много студено време тече, даже и без да работи.
                    Радиаторът е от говнолин, запоен с говнолин и за флюс е използван говнолин. В неделя го запоявах. За волговия двигател е леко недооразмерен.
                    Радиаторът на отоплението е направен от същите материали и е поставен в железен корпус, който го протрива от вибрациите.
                    За материала, от който са направени маркучите, даже и дума не е измислена. Говнолин на квадрат.
                    Термостатът не затваря добре и зимно време радиаторът се сгрява преди парното.
                    Вентилаторът пък е твърдо зацепен и направен от говнолин. Старият образец вентилатори са направени от най-твърдата стомана, която познава съветската автомобилна промишленост - и не случайно се нарича "мясорубка".
                    Жилото на жалузите клеясва за половин сезон и после нямат отваряне. За затварянето няма проблеми обаче.
                    Датчикът за прегряване е на радиатора. Ако си останал без вода ще разбереш че си прегрял когато двигателят затегне.
                    Капачката на радиатора - най-здравото нещо в цялата охладителна уредба. Теоретично трябва да отваря на 0.9 бар. На практика работи на някакво налягане между 0 и 3 бара - ако на тебе не ти харесва (или на радиатора например) - си е твоя работа.

                    ...

                    И те така, има и още.
                    Стегнете Кията, тя и в заводския си вид може да работи.
                    Ако не можеш да си отремонтираш заводската помпа на уаз-а и да я накраш да не тече, то тази кола просто не е за теб.Единственото, което иска тази помпа за да живее нормален живот е някакъв антифриз, даже не е нужно да е марков Г15 +/-
                    Радиатора си е съвсем нормален и ако половината му тръбички не са запълнени с калай от перфектното заводско запояване или с боклуци от карането с чешмяна вода, няма никакъв проблем.Това че 40 годишния радиатор е станал на фолио и материала, от който е изработен трудно може да се определи е друг въпрос.Маркучите са говнолин не на квадрат, а на трета степен и там има само едно решение - изхвърлят се и се заменят с каквито и да е други, дори да са набрани от моргата.С вентилатора проблеми няма, никога не ми се е налагало да се интересувам от каква стомана е направен, просто си работи.Термостата и датчика на радиатора, наистина са идиотски и си заслужава да се сменят, решения има много, на неприлично ниски цени.При изправен термостат жалюзите и жилото им са си направо излишни, все пак сме в 21 век, в страна с умерен климат.Капачката на радиатора на каквото и налягане различно от 0 бара да работи върши работа за нуждите на уазката, до 3 бара няма как да стигнеш, просто защото маркучите и радиатора няма да ти позволят.Не е никакъв проблем да се запои гърловина с друга капачка или да се добави разширителен съд под налягане.За разлика от много други джипки, този дори да стегне двигател е силно невероятно да пукне глава с произтичащите от това удоволствия.

                    Коментар


                    • #70
                      От: От виско към електрическо охлаждане

                      На фронтерата мотора е ц20не,чист опелски мотор на няколко поколения коли. Няма нищо общо с исузо.
                      Трудно ще се убедя че на място на ниски обороти виското ще поддържа по лесно нормална температура,отколкото ел перка. Но както и да е.
                      Много хора коментираха и никой не каза какво виско е сложил,та да е безпроблемно, и от къде. Дано виско,или с перка?
                      Радиаторите ги чистих,мих и продухвах преди седмица. Чисти са, сложих на маската един пласт мрежа като тази по мухарниците,та да не влизат поне по едри треви.

                      Коментар


                      • #71
                        От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                        ...
                        Много хора коментираха и никой не каза какво виско е сложил,та да е безпроблемно, и от къде. ...
                        Верно? https://www.offroad-bulgaria.com/sho...22#post3482622
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                          На фронтерата мотора е ц20не,чист опелски мотор на няколко поколения коли. Няма нищо общо с исузо.
                          Трудно ще се убедя че на място на ниски обороти виското ще поддържа по лесно нормална температура,отколкото ел перка. Но както и да е.
                          Много хора коментираха и никой не каза какво виско е сложил,та да е безпроблемно, и от къде. Дано виско,или с перка?
                          Радиаторите ги чистих,мих и продухвах преди седмица. Чисти са, сложих на маската един пласт мрежа като тази по мухарниците,та да не влизат поне по едри треви.
                          Има една разлика, която пропускаш. Перките, вързани към виско муфа, са огромни. Именно защото нямат оборотите на електрическата, а трябва същия обем въздух да прекарат. Електрическата обратно-разчита високи обороти. Кое е по-ефективно не може да се каже. Предимствата на виското са в простата конструкция, безотазната работа и огромния експлоатационен ресурс.
                          Проблемът на виското е конструктивен-върви само с надлъжно разположен мотор. В Рено Туинго няма как да се сложи вискомуфа. Но в S600 има. Че и остава място за две невестулки да се стоплят зимата. Всяко нещо си идва с технологичните особености и ограничения.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: От виско към електрическо охлаждане

                            Ето пак и от мен:

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Ако пусналият темата си купи виско КИА печелиш стек Загорка, или квото кажеш, с/у кораво кафе с две кафеви захарчета.

                            ... абе баса е да не сЕдаме ептЕн без повод.
                            ...
                            А по темата, най-тънкото работещо е Джапан партс. 130 кинта. Пробвано преди 10-15 дни върху автоматичната КИА, че беше спешно, а следващата оферта беше 230-240.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #74
                              От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Ако не можеш да си отремонтираш ...
                              Е да де.
                              Аз мога всичко това и затова ползвам такава кола. Ама тука ми я дават за светъл пример.

                              А на Кия като смениш счупеното с ново после всичко е наред. А те се пробват да я оправят като УАЗ.

                              Коментар


                              • #75
                                От: От виско към електрическо охлаждане

                                Тука тези коли се дават предимно за тъмен пример.Аз се опитвам да обясня, че дявола не е толкова черен.Сподели колко пъти ти е отказвала перката на УАЗката и това я е довело до прегряване?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X