Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Какво се случва, ако в този момент изпреварваш и колата ти угасне в насрещното, баш когато срещу теб има кола?
    Приятел има Мултиван T5. Когато кара с равномерна скорост по баир изведнъж, без никакви признаци, почват да дрънкат камбанки и Фалвето влиза у авариен режим на почти празен ход. С връщане на ключа и палене всичко се оправя за неопределено време.
    Обикновено се случва на извънградско и е много забавно.

    Къде що има авто-корифей у цЕлата Татковина го гледА, и нищо, а по-голЕм плащачонабутвач от него не познавам.

    P.S. Само при изпреварване не се е случвало докато съм бил в буса, но е може би щото правилно стискам палци докато се развозваме.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Приятел има Мултиван T5. Когато кара с равномерна скорост по баир изведнъж, без никакви признаци, почват да дрънкат камбанки и Фалвето влиза у авариен режим на почти празен ход. С връщане на ключа и палене всичко се оправя за неопределено време.

      P.S. Само при изпреварване не се е случвало докато съм бил в буса, но е може би щото правилно стискам палци докато се развозваме.
      Това ме навежда на мисълта за възможен "критичен пад" на налягането в рейла . . Остава да не иска да пали, когато е загряла. Друга възможност е чрез "рециркулацията" да създава проблема.............
      С живи "данни" в движение се вижда какво се случва,а трябва и компа да запише нещо.

      Коментар


      • От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Приятел има Мултиван T5. Когато кара с равномерна скорост по баир изведнъж, без никакви признаци, почват да дрънкат камбанки и Фалвето влиза у авариен режим на почти празен ход. С връщане на ключа и палене всичко се оправя за неопределено време.
        Обикновено се случва на извънградско и е много забавно.

        Къде що има авто-корифей у цЕлата Татковина го гледА, и нищо, а по-голЕм плащачонабутвач от него не познавам.

        P.S. Само при изпреварване не се е случвало докато съм бил в буса, но е може би щото правилно стискам палци докато се развозваме.
        Е това си е нормално за VAG групата.
        8)

        Коментар


        • От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Приятел има Мултиван T5. Когато кара с равномерна скорост по баир изведнъж, без никакви признаци, почват да дрънкат камбанки и Фалвето влиза у авариен режим на почти празен ход. С връщане на ключа и палене всичко се оправя за неопределено време.
          Обикновено се случва на извънградско и е много забавно.

          Къде що има авто-корифей у цЕлата Татковина го гледА, и нищо, а по-голЕм плащачонабутвач от него не познавам.

          P.S. Само при изпреварване не се е случвало докато съм бил в буса, но е може би щото правилно стискам палци докато се развозваме.
          Напомня ми на сработване на системата за ранно предупреждение или каквото там се казва. Колата следи налягането на маслото при определени обороти и ако е по-ниско почва цирковете. Вагените го имат от Голф 3 насам. Лечението е основен ремонт на двигателя или поне смяна на основни и биелни лагери и тези на разпределителния/те вал/ове, ако изобщо има такива, щото на някои май вала направо се търкаля върху главата. Това се лекува с нова глава или магерене по старата с неизвестен резултат ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Добре де , за да има поне някаква файда от темата :


            Колега, ако не е тайна - какви пари ти излезе цялата тая операция ?
            Днеска говорих с т
            Томчеви.
            Някой ако има ненужно виско със перка от 2000,118 коня на сносна цена да пише.
            Изпраща се и цената е от 40 до 60 лв за ремонт,баланс и настройка. Гласят го да е напълно зацепено на избрана от собственика температура. Става за един работен ден. Пращане по куриер

            Коментар


            • От: От виско към електрическо охлаждане

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Вади се частен случай, при това не масов и се защитава някаква теза.
              Нека разгледаме същия пример, с по-ретро МПС. Изпреварваш, а автомобилът е прегрял. За да се еднакви случките, по някаква причина не си видял тоя досаден факт. За радост няма гаден компютър който да изгаси двигателя, а той кротко затяга в момента на изпреварване. Ще си по-радостен от живота, бронята на насрещния ще е по-мека или какво друго? Какво предимство виждаш в случая?
              Колега, ти колко двигателя си затягал по време на изпреварване?Това да не ти е МЗ?Двигателя на коя да е лека кола ще пуши, ще изхвърли всичката вода,ще загуби осезаемо мощност, стрелката ще се побърка и всичко това много преди да "затегне".Няма да те питам и колко скъсани жила на газта си сменял.

              Коментар


              • От: От виско към електрическо охлаждане

                Подкарахме електрониките, и гледам някои ги обичат, други, не. Аз електроники на някои определени места ги мразя. По колите, пада ти акумулатора, колата на репатрак, не можело да я оправиш на улицата, компютъра, авариен режим, тъпотии. По лодките- сваля ти оборотите и те подгонва ураган, трябвало да и се закачи лаптоп за да се рестартирано нещо. Ама лаптопа не си го дават, има го само в дилъра, на 3000 мили... И ти включва няколко хиляди коня мотори на скорост при маневра /изненадааааа!/, или ти врътва перата на винта на нула градуса /винта става само за плашило на цаца в тоя момент/, или ти тазкикерчва двата винта, десния сочи на ляво, левия еВа ли му майката на къде сочи, индикацията се прееВала.... Мога цял ферман да напиша. И говорим за лодки за милиони от реномирани марки. С колите тоя номер не го играя, там мога да избирам какво да карам. И не карам шибан компютър на колела.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Добре де , за да има поне някаква файда от темата :


                  Колега, ако не е тайна - какви пари ти излезе цялата тая операция ?
                  50лв.,колега.
                  Томчеви-Сливен пишеш в Гугъл или "Ремонт вискосъединители" и ти излизат координати.
                  Ако не се лъжа работят с Еконт...

                  Коментар


                  • От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Това ме навежда на мисълта за възможен "критичен пад" на налягането в рейла . . Остава да не иска да пали, когато е загряла. Друга възможност е чрез "рециркулацията" да създава проблема.............
                    С живи "данни" в движение се вижда какво се случва,а трябва и компа да запише нещо.
                    Гледано е всякак от "най-добрите", включително и от "Лудите" около теб, и резултата от миналата неделя е 20+/100 с платформа и малка кола на нея, магистрално до морето, като пак си гасне. Около двигателя всичко е чисто ново, включително и изспускателният колектор.
                    Абе от от две-три години, откакто моя човек го има, проблема си стои, въпреки упражненията на софтуерни и хардуерни великани.

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    Е това си е нормално за VAG групата.
                    Може. Фагове съм имал само за продаване, като последният път беше преди 10г, а и модела беше от миналият век.

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Напомня ми на сработване на системата за ранно предупреждение или каквото там се казва. Колата следи налягането на маслото при определени обороти и ако е по-ниско почва цирковете. Вагените го имат от Голф 3 насам. Лечението е основен ремонт на двигателя или поне смяна на основни и биелни лагери и тези на разпределителния/те вал/ове, ако изобщо има такива, щото на някои май вала направо се търкаля върху главата. Това се лекува с нова глава или магерене по старата с неизвестен резултат ...
                    Само двигателят не е отварян, като в Мултивана до тук са набити пари повече от тези за които е взет, а при покупката е търсен най-добрият, разбирай - най-скъпият.

                    P.S. Чета всички теми в техническите раздели, и на фона на това, че единственият ми проблем (с който нещо не мога да се справя поради мързел) е горенето на подгревните свещи, въобще не трябва да търся кусури на мойта дърта кошница.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-07-19, 23:30.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Колега, ти колко двигателя си затягал по време на изпреварване?Това да не ти е МЗ?Двигателя на коя да е лека кола ще пуши, ще изхвърли всичката вода,ще загуби осезаемо мощност, стрелката ще се побърка и всичко това много преди да "затегне".Няма да те питам и колко скъсани жила на газта си сменял.
                      Точно толкова колкото са ми изгасени от ЕКУ на двигателя по време на изпреварване заради прегряване. Точно 0 (нула).
                      Сега аз да попитам - на теб на колко автомобила ЕКУ е изгасило двигателя поради гореспоменатата причина. Да позная ли?
                      А познаваш ли някой на който му се е случило? Да позная ли пак?
                      Тоест, цялата тая лакърдия колко опасно било, е масажиране на клавиатурите и повод за раздумка.
                      Е, и да се подчертае, че всички модерни техники са отпадъци де. Ама това мисля се знае, и не знам защо се обсъжда все още.

                      По повод жилата за газ. Тоест, ако аз никога не съм сменял, приемаме че това е чарк който никога не дефектира? Никой никога не е сменял такова.
                      Да проверя ли дали се предлага като резервна част, дали е налично на склад тук и дали някога са продавани такива?

                      Та, хайде да спрем с дивотиите и да не се вадят хипотетични частни случаи като едва ли не ежедневие.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3483989]Гледано е всякак от "най-добрите", включително и от "Лудите" около теб, и резултата от миналата неделя е 20+/100 с платформа и малка кола на нея, магистрално до морето, като пак си гасне. Около двигателя всичко е чисто ново, включително и изспускателният колектор.
                        Абе от от две-три години, откакто моя човек го има, проблема си стои, въпреки упражненията на софтуерни и хардуерни великани.



                        Натисна ме любопитство, като влиза в авариен режим все записва някъква грешка, ако незаписва най вероятно някой специалист е пипал нещо в софтуера. Я да махне дпф, я егр.
                        8)

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Точно толкова колкото са ми изгасени от ЕКУ на двигателя по време на изпреварване заради прегряване. Точно 0 (нула).
                          Сега аз да попитам - на теб на колко автомобила ЕКУ е изгасило двигателя поради гореспоменатата причина. Да позная ли? .
                          Не знам при колегите (не вярвам да е по различно) ,но тук на "село" за последните години- блокирали (по скоро "умрели") в движение от механичен проблем броя на пръсти, а довлечените за "смешки" са масово- ,имобилайзер,датчик коляновия вал,"сервизна индикация",датчик за масло, акумулатор(стартера върти двигателя като "чакрък",а бензиновата кочината не пали- бутнеш ли я на скорост- метъра е много!),датчик за налягане (на рейката),мокър или окислен куплунг.,,,,.и т.н................................... А "мъртъвците" в авариен режим, само допълват картинката..........и основно причината е в Еко "джаджите".
                          Логично проблемите доминират в автомобили над 7-10г. и пробег надхвърлил всякакви гаранции. В тази графа са и прежалени и карани като за последно............

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Не знам при колегите (не вярвам да е по различно) ,но тук на "село" за последните години- блокирали (по скоро "умрели") в движение от механичен проблем броя на пръсти, а довлечените за "смешки" са масово- ,имобилайзер,датчик коляновия вал,"сервизна индикация",датчик за масло, акумулатор(стартера върти двигателя като "чакрък",а бензиновата кочината не пали- бутнеш ли я на скорост- метъра е много!),датчик за налягане (на рейката),мокър или окислен куплунг.,,,,.и т.н................................... А "мъртъвците" в авариен режим, само допълват картинката..........и основно причината е в Еко "джаджите".
                            Логично проблемите доминират в автомобили над 7-10г. и пробег надхвърлил всякакви гаранции. В тази графа са и прежалени и карани като за последно............
                            Това какво идва да покаже? Че ти имаш някакви откъслечни наблюдения, от които се опитваш да вадиш генерални изводи?

                            Познат преди години... Работеше в сервиз на Сони. Един ден ми обяснява "Ама тия сонита са големи боклуци. Много се чупят и дефектират".
                            На което се наложи да обяснявам, че той работи в сервиз на Сони. При него пристигат само счупени сонита. Здрави няма за какво да дойдат. Не идват техники на други производители или поне не достатъчно за да "оправят" статистиката в главата му.

                            И казваш, бояджията омазал конекторите с всичко което имал на рафта, изрязал всеки кабел който му е пречел, финално ги е "че ги духнем с компресора", снадил е кабелите със "спайка", навил е по една витка от най-евтиния изолирбанд в магазина за дини, и след това автомобила има електрически проблеми?
                            Хм, адски съм учуден...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                              Днеска говорих с Томчеви..... Гласят го да е напълно зацепено на избрана от собственика температура. Става за един работен ден. Пращане по куриер
                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              .... "Ремонт вискосъединители" и ти излизат координати....
                              Благодаря, колеги ! Ето че покрай плявата изкочи и нещо полезно в тая тема
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                ... казваш, бояджията омазал конекторите с всичко което имал на рафта, изрязал всеки кабел който му е пречел, финално ги е "че ги духнем с компресора", снадил е кабелите със "спайка", навил е по една витка от най-евтиния изолирбанд в магазина за дини, и след това автомобила има електрически проблеми?
                                Хм, адски съм учуден...
                                И без намеса на ***джия има автомобили с много ел. проблеми - от крушките на мигачите до ЕКУ и потенциометър за газ.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X