Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатора-проблем при Г.Т.П.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

    Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
    Въпрос...ако кихна около 300левчета за да сменя и узаконя бутилката и като отида на ГТП дали може да се направи прегледа на газ?/ми ако Обаче и тогава покаже червени стойности на газовете поради липса на катализатор?/
    Трябва в талона на колата да е указано газ/бензин,или само газ.За смесеното гориво ще е "изпита" и за двете.
    Имах витара,която работеше само на газ по време на регистрация в Кат.Там искаха само газ в талона да впишат,но ми направиха компромис-преди 4/5години.
    Най добре си питай,хората занимаващи се с ГТП.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #77
      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Има нова наредба за газовите бутилки / битови / , вече няма преглед а срок - 10 години и сменяш. Инфо от пункта за зареждане .
      Убийствена логика са изкарали за пореден път,кислородните бутилки на 150 атмосфери живот 40 години,газовите бутилки дето с уста можеш да ги надуеш до 10 атмосфери живот 10 години.

      Коментар


      • #78
        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

        Кислородните не бяха ли също 'изхвърляне след 10г'?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

          Да ти наснимам ли битови , ацетилен , кислород от евро центъра?Да видиш кой е по-сетец от папата авиньонски
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

            (3) Органите за технически надзор извършват следните технически прегледи на АГУ :
            1. Първоначални , при които се извършва изпитване на якост на бутилките и на плътност на останалите елементи - след регистрирането им ;
            2. Периодични :
            а) с изпитване на якост на бутилките и на плътност на останалите елементи-най-малко веднъж на 10 години;
            б) външен технически преглед, при който се извършва и изпитване на плътност-най-малко веднъж на 12 месеца;
            3. След подмяна на бутилка или когато не са експлоатирани повече от 6 месеца, при които се извършват изпитванията, посочени в т. 1.


            Никъде не намирам текст, според който след 10 години бутилка се изхвърля.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #81
              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

              Първоначално публикуван от andry2 Преглед на мнение
              Лошо за тоя форум след това запитване
              Поздрави
              Що бре???
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • #82
                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                (3) Органите за технически надзор извършват следните технически прегледи на АГУ :
                1. Първоначални , при които се извършва изпитване на якост на бутилките и на плътност на останалите елементи - след регистрирането им ;
                2. Периодични :
                а) с изпитване на якост на бутилките и на плътност на останалите елементи-най-малко веднъж на 10 години;
                б) външен технически преглед, при който се извършва и изпитване на плътност-най-малко веднъж на 12 месеца;
                3. След подмяна на бутилка или когато не са експлоатирани повече от 6 месеца, при които се извършват изпитванията, посочени в т. 1.


                Никъде не намирам текст, според който след 10 години бутилка се изхвърля.
                Оффф,ебати и филма...с тия 10г.
                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                Краси
                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                Коментар


                • #83
                  От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                  Момчета на улица Резбарска до Лидъл се намира София газ комерс имат и пункт за ГТП питайте там те ако не знаят.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                    Газ и вредни емисии ?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                      При всяко горене на петролни деривати се отделя едно и също. Само количествата да различни.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Ха , казус.Някой кара автомобил на ГТП.Газ-бензин.Под капака мотор , към инжекторите нема жици , към рейката нема маркучи , моторът си бръмчи.На къф стандарт ще го мерят , на какво изменение ще го таксуват.
                        По талон автомобилът е регистриран и на двете горива.
                        При мен на нивата е така Няма бензинова помпа . На камион Урал сме преработили цялата система да работи на газ . Главите са резнати с 4 мм ; жабата е разделена на 2 с два карбуратора на които въобще сме отрязали поплавковите камери и сме преработили дифузорите. Два испарителя всеки храни по 4 цилиндъра . Няма бензинови резервоари една работна бутилка газ 200 литра и една резервна 100 литра . Мощност има 2 пъти повече от колкото на бензин а харчи на половината . В момента камиона е дежурен влекач на Витиня .
                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Убийствена логика са изкарали за пореден път,кислородните бутилки на 150 атмосфери живот 40 години,газовите бутилки дето с уста можеш да ги надуеш до 10 атмосфери живот 10 години.
                        Вчера я срязах за материал . 40+ годишна съветска кислородна бутилка . Няма и следи от корозия вътре . С чиста съвест мога да и дам още толкова живот . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4692.JPG
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5777461
                        Последно редактирано от sek.1; 07-01-18, 09:19.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #87
                          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ....Вчера я срязах за материал . 40+ годишна съветска кислородна бутилка . Няма и следи от корозия вътре . С чиста съвест мога да и дам още толкова живот . [ATTACH=CONFIG]943381[/ATTACH]
                          А сега срежи една пропан/бутанова и сравни дебелините на двете И после по формулите за якост .... ама ше требе да отчетеш и химсъстава на "желязото" . Това последното като жокер .

                          ...и в тази връзка :

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Убийствена логика са изкарали за пореден път,кислородните бутилки на 150 атмосфери живот 40 години,газовите бутилки дето с уста можеш да ги надуеш до 10 атмосфери живот 10 години.
                          Че какво и е на логиката ?! Автомобилната пропан/бутанова бутилка работи на 10 пъти по- ниско налягане , но е 4 пъти по- тънка ( дебелината на ламарината) . От там и 10 години живот , което си е съвсем пропорционално .

                          ПС . Бас държа че и Моника Люински не може да надуе 10 атмосфери !
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-01-18, 10:16.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Предполагам това е основната причина, караща западнаците да искат да се оттърват от автомобила си навреме (и да ни го пробутат тук)...
                            Това за мен винаги е основната, плюс някой накрайник, накладки, едно-друго, все дребни неща, ама на западняка като сложи части и труд му идва дебело и я праща на югоизток. Ама той я карал 5-7-8 години и я шитва. Тук някой бачкатор теглил 6 бона заем да си купи кола, плаща, отива в КАТ или на преглед, и тя удвоява себестойноста си. Ми някак не ни прилича на жизнения стандарт. Иначе тия 10 бона първоначална за нова кола и си пееш. Ама докога ще си на работа, ще може ли да плащаш лизинга, застраховки, по-високия данък...?
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              ...не съм за 80те лева за нова бутилка,просто душа не ми дава да я сменя,понеже съм я оглеждал с камера отвътре(за собствено успокоение) и съм я носил и като сравня колко тежи тя и колко тежи една нова турска радост бутилка разбирам защо ограничават живота им на 10 години.Тези дъртите са заварявани с електрожен,ламарината като я гледам е около 4мм и на всеки шев има подложка,по-истинско изпълнение от това не съм срещал на пазара.
                              Това с камерата се нарича "външен оглед" . Ако обаче в материала са се появили микропукнатини ( включително и в заваръчните шевове) , требе да имаш рентгенови очи за да го установиш .

                              Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                              Що бре???
                              - щото Биг Брадър не спи и също чете тука .
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-01-18, 09:57.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                                Навремето като разкостих руската бутилка за АГУ-то, се оказа доволно ръждива вътре. Равномерен слой ръжда вътре по цялата бутилка. Естествено, далеч от пробиване, но поне половин милиметър от дебелината си беше компрометиран от ръжда. В кислородните няма влага, подуктът е химически чист и няма много база за сравнение.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X