Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • здравейте, значи не е нов дизела, просто са го направили с такива свещи , взех най евтините за да ги сменя след 2 години ( така ги дават по каталог да се сменят през 2 години)
    да се надявам че по късно сам ще успея да ги развия ,още повече че майстора ги намаза с медна грес .
    днес се поразходих по една полянка с трева до кръста и кал от валежите , дори не се наложи да включа предния мост -аз доволен........

    Коментар


    • здравейте ,преди време се опитах да включа климатика и се оказа че работи само на дълак път , на място изключва.
      оказа се перката на радиатора (моторчето не работи -тотал щета) на някой ако му се намира перка с моторче от пред на радиатора да свирка
      или да взимам нова от магазина ( 100 лв)

      Коментар


      • здравейте , смених моторчето с перката , ел. буксата не съвпадна и я присадих от старото моторче , смених и релето ,защото и то беше заминало .
        Обаче не се оправи,пак на дълго имам климатик , на градско не, моторчето работи , посоката е правилна на въртене .
        вероятно изключва датчика за високо налягане , но защо ?днес не остана време да си играя повече , че стана време да ходя на работа

        Коментар


        • здравйте пак , оправи се . По съвет на един колега и четене по форуми измих с водоструика радиатора от пред и готово понякога нещата стават срещу 2 лева ,,,,,,,

          Коментар


          • Здравейте колеги,
            От съвсем скоро съм собственик на Санг Йонг Мусо 3.2 бензин автоматик 1997г. На първо време ще се обслужи и вкара в изрядно състояние. След това обаче бих искал да се повдигне малко (не повече от 5см) и да сложа по-големи гуми. Има ли някакви по-бюджетни варианти за лифт, или само предложенията от скъпите марки? Боди лифт не искам да правя, гуми 30 или 31 инча искам евентуално да сложа. В момента мисля че е с 235/75/15 и не изглежда да има място за по-големи без лифт.
            Също ако някой има по-подробна информация относно 4х4 системата, бих бил благодарен. Не е като дизеловите парт Тайм, а е постоянно 4х4, има само high и low позиции на копчето.
            Не смятам да го карам офроуд, искам единствено да изглежда малко по-добре, поне това целя с повдигането и по-големите гуми.

            П.П. Може да сте го виждали по обявите - синьо с Благоевград регистрация. По-късно ще пусна и 1-2 снимки.
            '97 Musso 3.2
            ...

            Коментар


            • Кажи от къде си.

              Относно твоите въпроси, отпред се вдига лесно, отзад с други пружини, съобразени с начина по който се предвижда да се употребява.
              Може и с подложки, но ако е с оригиналните пружини са омекнали със сигурност, а ако е карано тук е по-вероятно някой да ги е сменил с квото е намерил, без никва мисъл, както обикновено се прави.
              След като си решил да го "барнеш", читави нови амортисьори, различни от оригиналните, са задължителни за да седиш на пътя с висок кютук, особено когато 200 не са му проблем.

              Относно гумите, твоето по спецификации е за 255/70R15, като спокойно слагаш 265/70R15, което е около 30" и които му заспиват без да се вкарваш във филми. Фланци 30 или 38mm, освен че ще ти докарат визия, ще ти дадат и доста добра стабилност.

              На всички 3.2 раздатката е само TOD, като трябва да провериш какво е дереджето на предният кардан, който към раздатката е с "CV joint", както му викат у ньета, или "ШРУС", както му викат братушките, а към дифа е с двойно каре.

              Погледни дали предният кардан въобще присъства, че като се прецака раздатката разбирачите го свалят.

              С коя скоростна кутия си, 722.4 или BTRA74 ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • 6-zyl
                6-zyl коментира
                Редактиране на коментар
                Уж си попълних профила, но не се показва, от София съм. Мисля да посетя Дядо Владо другата седмица относно тези въпроси.
                Колата е 1997 година, т.е. би трябвало да е със 722.4 кутия.
                В момента ми се струва че е доста ниско Мусото, предполагам пружините са омекнали от амортизацията през тези 23 години.
                Раздатката работи и сменя бързи/бавни без проблем, но не съм проверил кардана там ли е. TOD раздатката има ли централен диф, или е с някакъв тип виско?

                Честно-казано, купих го предимно заради двигателя, фен съм на мерцедесовите М103 и М104. Отчасти и носталгията изигра роля, понеже преди 12-15 години баща ми имаше Мусо, но 2.9 турбо дизел и с ръчни скорости.

                Целта на Мусото ще е да бъде градска кола в София. В момента е с някакви кални гуми на оригиналните джанти, евентуално ще искам да мина на 16 или 17 цола джанти с шосейни гуми.
                Освен ъпгрейда на окачването, бих искал и спирачките да се подобрят, но за там изобщо не съм се интересувал има ли лесни варианти.

            • Като взех моята кошница, още при първоначалното обслужване приятел ми счупи дръжката на щеката за проверка на маслото, която си беше изпечена и прегоряла.

              Днес - утре, днес - утре, и така и не смених щеката с нова, докато в ньетъ не ми попаднаха тези дръжчици:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_151545258_HDR~2.jpg
Прегледи:282
Размер:157.7 КБ
ID:6629614

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_152726423~2.jpg
Прегледи:285
Размер:169.1 КБ
ID:6629613

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_151654141_HDR~3.jpg
Прегледи:275
Размер:261.3 КБ
ID:6629612

              които, след два-три месеца, вече са при мен.
              Остава само да проверя дали ще влязат в стойката на щеката и, ако станат, да си избера цвета.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Като взех моята кошница, още при първоначалното обслужване приятел ми счупи дръжката на щеката за проверка на маслото, която си беше изпечена и прегоряла.

                Днес - утре, днес - утре, и така и не смених щеката с нова, докато в ньетъ не ми попаднаха тези дръжчици:

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200730_151545258_HDR~2.jpg Прегледи:0 Размер:157.7 КБ ID:6629614

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200730_152726423~2.jpg Прегледи:0 Размер:169.1 КБ ID:6629613

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200730_151654141_HDR~3.jpg Прегледи:0 Размер:261.3 КБ ID:6629612

                които, след два-три месеца, вече са при мен.
                Остава само да проверя дали ще влязат в стойката на щеката и, ако станат, да си избера цвета.
                Ники,

                втората е за мен

                Поздрав
                Three witches watch three Swatch watches.
                Which witch watch which Swatch watch?

                Коментар


                • Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение

                  Ники,

                  втората е за мен

                  Поздрав
                  Честито, имаш подарък !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • Ще се чуеме утре
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • Звънкай когато ти е удобно.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • здравейте , подкарах го на газ...... поне 20-30 коня дойдоха от ''въздуха'' , спря да пуши , почна да пали по-добре
                        за разход на газ и дизел нищо не мога да кажа защото още правя настройки и наблюдения
                        стана много отзичив на педала за газта ......

                        Коментар


                        • Коментар


                          • става полвин кемпер много съм доволен

                            Коментар


                            • Понеже съм решил да подменя всичко по предницата без долните носачи (евентуално ), като някои от чарколяците ги напазарувах още като взех Мусото, е логично след това предницата да мине през реглаж, и защото някой предничар при предишни реглажи е подлагал каквото е имал под ръка, си напазарувах оригинални реглажни пластини.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_163527404_HDR.jpg
Прегледи:249
Размер:487.3 КБ
ID:6632796

                              които са с дебелини 1.6mm и 3.2mm, като в ремонтното ръководство е описано при подлагане на коя пластина точно какво е изместването.
                              От малките пластини вече не се предлагат 3.2mm, но пък си взех повечко от наличните.

                              Взех си и от шайбите които подпират втулките на носачите, като и в този случай единият вид вече въобще не се предлага.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_163630657_HDR.jpg
Прегледи:233
Размер:338.8 КБ
ID:6632797

                              Докато си ремонтирах подкачващата помпа тръбичките от нея към ГНП-то ми се видяха одъртели и затова си поръчах нови.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_163853465_HDR.jpg
Прегледи:229
Размер:502.9 КБ
ID:6632798
                              Тръбичката от подкачващата помпа до филтъра е с две дължини, и защото не мога да разглобявам всичко за да видя коя точно е, поръчах и двата варианта.
                              Третата тръбичка която е за обратната нафта трябваше да се чака повече от два месеца, а и само тя беше 40÷50лв, та я пропуснàх.

                              В сряда смених маслото на двигателя, и преди това си взех десет дифтунги за пробката, като въобще не съобразих, че в читавите маслени филтри има нови О-пръстен и два размера дифтунги.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_181544945_HDR~3.jpg
Прегледи:224
Размер:348.4 КБ
ID:6632799

                              като при самата смяна се сетих, че мога да сложа и нова пробка, нооо нямаше време.
                              Поръчах си две нови пробки, да си имам, а днес си взех и тази

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_164351994_HDR~2.jpg
Прегледи:222
Размер:427.5 КБ
ID:6632800

                              Ssang Yong орѝджинал !

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200807_164630354_HDR~2.jpg
Прегледи:225
Размер:284.6 КБ
ID:6632801


                              В сряда смених маслото, 5W40 Kroon oil 100% синтетика, без такива като "синтетик бейзед" и разни други хидрокреци.
                              Преди това сипах в двигателя добавка за почистване на Cyclo, с която двигателят поработи 15min, въпреки че е 5-минутка.
                              След известно време мисля да сменя пак масленият филтър, белким тоя сбере някой останал боклук в картера след почистващата добавка.
                              ...

                              Докато оглеждах това-онова, видях вече притеснителният проблем от прецаканият лагер на обтегача.
                              Спешно трябва да се смени лагера, щото всеки момент обтяжната ролка ще подпре перката на високото.
                              Това обаче ще стане като оправя теча от бензинопровода на ФордНисана, че като работи на бензин отдолу става локвичка, а запали ли се, метана ще е по-бърз от мене.

                              Снимки не направих, щото в сряда следобед времето рèзко си ... ъъъ ... мамата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X