Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресене на бензин

    Така, по принцип карам само на газ, но понеже ми предстои път, реших да погледна как е на бензин. На бензин, още на празен ход има едно претрисане, все едно работи на 3 цилиндъра, на газ върви перфектно. Някакви насоки?
    Да добавя и че мерише на бензин
    Последно редактирано от Glow; 09-09-16, 16:04.

  • #2
    От: Тресене на бензин

    Насоки:
    Вадиш кабелите на инжекторите един по един и виждаш дали някой не прави беля. Проличава си по това че като извадиш този който не работи двигателят не си променя работата.

    Вадиш маркуча на сервото на спирачките и запушваш дупката, да видиш дали ще се оправи.

    Вадиш 4-те инжектора от колектора и пускаш помпата за малко, да видиш дали някой не изпуска.

    Коментар


    • #3
      От: Тресене на бензин

      А дали мога да изключвам инжекторите без да разглобявам нищо? Има ли достъп до кабелите от някъде?
      Сервото на спирачките какво общо има?
      Последно редактирано от Glow; 09-09-16, 16:22.

      Коментар


      • #4
        От: Тресене на бензин

        Извинявам се , че ще ползвам темата на колегата, Ясене, а какво правим при моно инженкция ? Че имам същия проблем.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Насоки:
        Вадиш кабелите на инжекторите един по един и виждаш дали някой не прави беля. Проличава си по това че като извадиш този който не работи двигателят не си променя работата.

        Вадиш маркуча на сервото на спирачките и запушваш дупката, да видиш дали ще се оправи.

        Вадиш 4-те инжектора от колектора и пускаш помпата за малко, да видиш дали някой не изпуска.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Тресене на бензин

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Извинявам се , че ще ползвам темата на колегата, Ясене, а какво правим при моно инженкция ? Че имам същия проблем.
          Втора точка + проверка на останалите вакууми по смукателния колектор + нови кабели и свещи (ама то това е ясно).

          Коментар


          • #6
            От: Тресене на бензин

            Значи за да Стигна до инжекторите, трябва да сваля целия всмукателен колектор. Въпроса е дали ще име резултят ако го направя...

            Коментар


            • #7
              От: Тресене на бензин

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Значи за да Стигна до инжекторите, трябва да сваля целия всмукателен колектор. Въпроса е дали ще име резултят ако го направя...
              Така и така ако ги свалиш, занеси ги да ги почистят с ултразвук, след като караш на газ със сигурност някой от инжекторите може вече да са запекли.

              Коментар


              • #8
                От: Тресене на бензин

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Значи за да Стигна до инжекторите, трябва да сваля целия всмукателен колектор. Въпроса е дали ще име резултят ако го направя...
                Нищо гарантирано няма при един ремонт.

                Искаш да кажеш, че нямаш достъп до буксите им да ги изключваш докато работи двигателя?

                Коментар


                • #9
                  От: Тресене на бензин

                  Кабели и свещи са нови.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тресене на бензин

                    Ако мерише на бензин едва ли е инжектор, това говори за недобро изгаряне. Вади свещите една по една и гледай внимателно, ще ти кажат в кой цилиндър е проблема, ако е в само един.
                    Вадиш ги на топъл мотор, веднага след като колата е работила на бензин. Търсиш почерняване, следи от неизгорял бензин(да са мокри), износени видимо електроди, също и следи от пропускане на компресия през самите свещи(това се изразява в кафеникаво оцветяване между метала и керамиката), гледаш и за напукана керамика, проверяваш им на края и разстоянията между полюсите, както и разбира се драстични разлики във вида на свещите. Понякога проблемите със свещите се отразяват повече на бензин от колкото на газ.

                    Реално, дори да е инжектор, по свещите пак ще си проличи.

                    П. С. Ако ще гадаем, щом мирише на бензин, аз лично бих заложил на изпаткал дебитомер(или мап, каквото има колата) или ламбда. Но пак бих започнал с вадене на свещите, да съм сигурен, че проблема не е в някой конкретен цилиндър.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тресене на бензин

                      Свещите са на месец. Както казах на газ двигателя мърка.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50710267.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5727400 това е двигателя на киа 128HP. Свещите са под пласмасовия капак до капачката за маслото. Инжекторите са под капака на въздушния колектор. Кабелите към тях не знам от къде минават, но предполагам ще са някъде на забутано място от другия край.
                      Утре ще пътувам, та чуденката ми е дали да я карам така на бензин, или да търся газ да зареждам. Какви проблеми може да ми създаде ако я карам така?!

                      (за дебитомера - имам нов, сложихме го щото "майстора" мислеше, че е от него, никаква разлика, сега съм си със стария)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тресене на бензин

                        Здравейте колеги, при мен се оказа ланда сондата. Тя забиваше в някакво положение и двигателя се дави и не може да запали, мирише страшно на бензин. Погледнете я, като вариант и температурния датчик също е вариант.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тресене на бензин

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Извинявам се , че ще ползвам темата на колегата, Ясене, а какво правим при моно инженкция ? Че имам същия проблем.
                          Идея си нямам моното на колко волта работи. При подобен проблем подадохме 12в директно на няколко къси пъти и се оправи. Само идея .Може ли да стане по -голяма беля не знам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тресене на бензин

                            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, при мен се оказа ланда сондата. Тя забиваше в някакво положение и двигателя се дави и не може да запали, мирише страшно на бензин. Погледнете я, като вариант и температурния датчик също е вариант.
                            Темпаратурния датчик на охлаждащата течност ли? Тои е наред меря и с инфачервен термометър...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тресене на бензин

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Темпаратурния датчик на охлаждащата течност ли? Тои е наред меря и с инфачервен термометър...
                              Най вероятно сравняваш с датчика за стрелката . Не познавам колата но май трябва да има два датчика .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X