Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята Кия

    Отварям си нарочна тема в която да задавам въпроси и да споделям за моята Кия, за да не спамя темите на колегите.
    Пък и не за всичко намирам писано, макар че не е малко материала.

    Ето въпросче:
    Никога не съм се вманиачавал по външен вид, но тъй като искам да я приведа в подходяща форма за ежедневен автомобил, има някои дреболии за отстраняване.
    Имам лек удар отпред от дясната страна, в резултат на което е хлътнала бронята с около 1 см. По някакъв начин се е счупила декоративната лайсна под фара.
    Някой знае ли как точно е захваната тази лайсна и как се сваля?
    Моята беше закрепена на магия и падна. Намерих я по-късно, но някой беше минал отгоре и и сега не се държи никъде, та съм я прибрал.
    Опитах да сваля тази под другия фар, но не знам как е захваната и ме е страх ако напъна, да не я счупя и нея.
    Предстои ми сваляне на бронята и евентуално изправяне на планките които я държат, защото вероятно са огънати.
    Счупена ми е и решетката пред радиатора, която е захваната с един винт по средата за бронята
    Ще търся нова, защото от тази липсват парченца.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    Моята Кия

    Твоята кия коя генерация се води, ако не се лъжа и тук някъде имаше сервизно ръководство за киа първа генерация (преди 2004) ако тук няма- в руския форум на кия със сигурност го има, ако пък съвсем го закъсаш мога да проверя в една програмка за кия, ама ми трябва рамата. Но мога да проверя няй рано утре вечер) през деня ще видя да потърся линк към сереизното ръководство, само кажи коя година е
    KIA - Систематизирана информация
    130мб - казва ми, че е много голям и не ми позволява да го кача

    http://search.data.bg/ready/2c9fae43...5a52d7b8ea09f7 -
    http://www.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=1703346 я виж така дали става нещо
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Моята Кия

      Аз намерих един линк, но там е обяснено най-общо и няма чак такива подробности.
      Кията е Спортидж 2.0 ТД 2000г.



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0255.jpg
Прегледи:3
Размер:207.6 КБ
ID:5702286
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Моята Кия

        Честито нова машина адаш , да ти върши работа без да създава проблеми !
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Моята Кия

          Сашо, ако се сваля лесно решетката, свали първо нея и погледни какво се вижда от лайстните под фаровете. Поне закрепването на края към решетката трябва да се види.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Моята Кия

            Ще погледна и това. Благодаря!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Моята Кия

              Забелязвам аз, че се включваш в коментарите за Кия напоследък ... Честито!

              Лайстната под фара - моята беше хлътнала откъм решетката. Веднъж свалях мигача, под него имаше вертикален болт, който държи лайстната и го притегнах.

              Мигача се държи от една пружина с халка накрая. Като вдигнеш капака, дърпаш халката, мигача пада и болта се вижда. Не съм сигурен дали има втори болт или щипка откъм решетката, които да са счупени при мен.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Моята Кия

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Забелязвам аз, че се включваш в коментарите за Кия напоследък ... Честито!

                Лайстната под фара - моята беше хлътнала откъм решетката. Веднъж свалях мигача, под него имаше вертикален болт, който държи лайстната и го притегнах.

                Мигача се държи от една пружина с халка накрая. Като вдигнеш капака, дърпаш халката, мигача пада и болта се вижда. Не съм сигурен дали има втори болт или щипка откъм решетката, които да са счупени при мен.
                Да ,има втори болт.При мен бяха счупени също захватите на лайстните,че се наложи да ги усилвам с ламарина,отпред ги облякох с рифел.Достъпа вярно е ограничен,но използвах момента,когато слагах металната броня ,че ги оправих и тях.

                Коментар


                • #9
                  От: Моята Кия

                  http://forum.kia-club.ru/viewtopic.p...2050&start=200
                  Дано не изтрият линка, тук има показана самата лайстна и къде са болтчетата, както и не лош вариант за монтаж на дневни светлини
                  Поздрави.
                  Ако махнат линка ще си поиграя да го опиша в един пдф и да го кача някъде тук, но като ми остане повечко време свободно.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моята Кия


                    Тази картинка също ще ти е от полза
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моята Кия

                      Благодаря много, колеги!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моята Кия

                        Не помня дали ти честитих в другата тема, ама, ако съм да прощаваш. Със здраве да я караш и много да те радва.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моята Кия

                          Благодаря, Жорка!
                          Сякаш се навивам да си оставя и Ферозката за извращения и катър.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моята Кия

                            Е, а дано
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моята Кия

                              Колеги, някой решил ли е въпроса със скърцането на таблото и как.
                              По равен асфалт няма шум, но през дупки и по черно е отвратително. Като натисна таблото към колонката, почти спира.
                              Ясно ми е че е корейска кола, ама все пак...
                              Дали се касае за стягане на винтове , кои , къде, как?
                              Мисля за варианти и за парченца вътрешна гума между таблото и където опира и после притягане.
                              Вашия опит?

                              Иначе си върви, пущината.
                              Почти като лека кола.
                              Е, малко е тромава при ускорение, но е разбираемо.
                              Свиквам с това.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X