Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Мисля, че 70 000км., може и 60 000км. да беше, не помня точно.
    Моята като я купувах беше на 75 000 след смяна и ремъците бяха доста зле.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Мисля, че 70 000км., може и 60 000км. да беше, не помня точно.
      Моята като я купувах беше на 75 000 след смяна и ремъците бяха доста зле.
      Много ми се виждат,не знам.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        На моята от завода са предписали смяна на 70 000. Някъде по сервизните ръководства трябва да пише на кой модел колко му дават.
        100км на 5-та ще ги минеш по-бързо от колкото на 2-ра но триенето си е триене. По-малкото износване от ниската предавка според мен е пренебрежимо малко за да рискуваш и да не смениш ремъка на предписаните километри.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Въпроса ми е дали не трябва да го сменя по-рано?
          По спомен, в руското ръководство беше 60хил. за
          2000тди 98г.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Въпроса ми е дали не трябва да го сменя по-рано?
            По спомен, в руското ръководство беше 60хил. за
            2000тди 98г.
            колега ...ако имаш излишни пари можеш да го сменяш през 20хил. ...сега въпроса е относителен...в ръководството може да пише че трябва да се сменя на 60хил. но да се сменя с точно определена марка и модел ремък които по показатели да са по-издръжливи ....в БГ всеки гледа да смени с нещо по-евтино и "по-качествено" ....тъй че нищо не ти пречи да се презастраховаш малко и да го смениш на 50хил. и да си спестиш евентуални главоболия в последствие
            LZ1ICD
            Иван - 08девет683едно883
            VW GOLF4 1.8 4motion.

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Връща антифриз. Просто След загряване обема му се увеличава и прилива разширителното казанче, а като изстине обема идва малък да напълни радиатора догоре. В момента си е догоре, даже има малко на дъното на казанчето, но това е защото не съм и давал зор в жегата.
              Имам съмнения в...
              От физиката в училище знам, че течностите нямат голямо температурно разширение. Тук трябва да има газ за да изхвърли повече обем отколкото има разширителния съд. Според мен или е термостат или е помпа. И в двата случая блокираната течност в блока стига до температурата на изпарение - газ. В този случай датчика не отчита вярно защото няма контакт с течността.
              Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Счупих задна пружина а така или иначе се канех да повдигна малко задницата, ходих до "Надин метал" взех 2 пружини от омега B седан, и два амортисьора от опел вектра пак седан(тях ги взех защото ги видях че са нови даже гайките им не бяха почнали да ръждясват), и ги монтирах при мен на киата. Оригиналните ми пружини бяха дълги(поне здравата) 240 мм. а тия от опела 260 мм., сравних амортисьорите цилиндрите и на кията и опела са с еднаква дължина 300мм., но този на опела се разпъва с 25-30 мм. повече от този на кията, също трябва да се разпробие втулката на ухото долу защото на опела е 10мм а на киата е 12мм, и е малко по дълга трябва да се скъси, смених и тръбичката на спирачките от страната на счупената пружина защото пружината я проби.

                Возията се промени, задницата стана по-твърда и по-стабилна в завоите а през последователни дупки вече не се поклаща, също така се получи ето този лифт, доволен съм :")

                Сега ще трябвя и предницата да повдигам, че задницата се вирна доста.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от icecool; 13-08-15, 13:46.

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Сутринта ми се задръсти горивния филтър,просто угасна от веднъж.
                  Без никакви признаци,преди това си вървеше нормално.Бях патил
                  миналата година,и си нося една тръбичка Ф8мм. която ме спаси пак.
                  Извадих двата маркуча от филтъра,и ги съединих с тръбичката.
                  Става за прибиране,а филтъра е на 5000км.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Резервоар...
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Сутринта ми се задръсти горивния филтър,просто угасна от веднъж.
                      Без никакви признаци,преди това си вървеше нормално.Бях патил
                      миналата година,и си нося една тръбичка Ф8мм. която ме спаси пак.
                      Извадих двата маркуча от филтъра,и ги съединих с тръбичката.
                      Става за прибиране,а филтъра е на 5000км.
                      Нали имаш стъклен филтър на резервоара бре,що така ? Слагай още един от голф.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Първоначално публикуван от Nikolay Staykov Преглед на мнение
                        Нали имаш стъклен филтър на резервоара бре,що така ? Слагай още един от голф.
                        Не е стъклен,а пластмасов и до няколко дни няма да го има.
                        Не знам кой умник го е наврял там от долу?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Поуплътних отпуската с изработка,боядисване и монтаж на броня.
                          Остава да затворя отдолу,че климатичния и водния радиатор остават доста уязвими при каране в клони или дълбок сняг.
                          Някоя снимка,макар и с не много добро качество.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 20-08-15, 14:36.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Янко Железен си, супер е. Те тия стереопорени брони никаква работа не вършат.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Поуплътних отпуската с изработка,боядисване и монтаж на броня.
                              Остава да затворя отдолу,че климатичния и водния радиатор остават доста уязвими при каране в клони или дълбок сняг.
                              Някоя снимка,макар и с не много добро качество.
                              Правоъгълните отвори над номера, за по-добро охлаждане ли са оставени?
                              На първата снимка.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Вероятно да колега или другия вариант е за дневни светлини,но не мога да кажа каква точно е идеята,тъй като бронята я купих от 3-то лице.
                                Беше готова,изрязана-от мен остана огъването по контурите,заваряването,подготовката за боядисване,боядисването и монтажа.
                                П.П.Между другото в Ямбол вали яко от 4ч. и току се прибираме от гората.
                                Първите тестове при атакуване на остри фронтални наклони дадоха добри резултати и бронята не опря нито веднъж.
                                Гумите идват малко слабички при по-сериозни кални наклони,но се мисли и по този въпрос...
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 20-08-15, 22:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X