Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    Радиатора трябва да е пълен до горе и капачката 0.9 да е читава.Разширителния съд си има белег до който трябва да заредено с антифриз-/проверката и допълването,ако е необходимо се правят при изстинал мотор,именно до този белег/.

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Истината е промяна на охл.с-ма със смяна на разш.съд и място на капачката за 0,9. Цялостно, баш както частично взаимстваното от немската група.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Истината е промяна на охл.с-ма със смяна на разш.съд и място на капачката за 0,9. Цялостно, баш както частично взаимстваното от немската група.
        От какъв зор?

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          За да не се случва да има в казана, а да няма в радиатора и най- вече в мотора. Жълта работа.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            За да не се случва да има в казана, а да няма в радиатора и най- вече в мотора. Жълта работа.
            Случвало ли се е на някой? Аз не съм чувал.

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              На много тойоти, нямам познати с Кия.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Спортидж не страда от охлждане.Особено бензиновите.А ВАГ групата си има склонност към прегряване...
                Янко,Киите с 2 ламбда сонди не отчитат премахването на катализатора.При тебе светка от нещо друго.Виж букси и жици на двете,може някой да си е оставил ръцете...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Добре Соти-ще прегледам нещата.

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Интересно. Така като гледам "нивомера" е в разширителния съд. При мен е празен като е студена, даже и в радиатора има за доливане. Като напълня радиатора до горе като е студена, като загрее добре особено сега в жегите и ми прилива от приливника веднага след като изгася, малко, но изхвърля вода. След това си изсмуква всичко от разширителния съд и дори пада нивото в радиатора.
                    Някой нещо за това, ако е проблем? Никога не ми мърдала стрелката от нормалното положение, колкото и жега да е и колкото и да я мъча.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Пробвай с друга капачка. Възможно проблема да е там.
                      Щом не връща антифриз обратно от разширителния съд.
                      Така мисля,но да кажат и другите колеги.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Връща антифриз. Просто След загряване обема му се увеличава и прилива разширителното казанче, а като изстине обема идва малък да напълни радиатора догоре. В момента си е догоре, даже има малко на дъното на казанчето, но това е защото не съм и давал зор в жегата.
                        Имам съмнения в самия антифриз, предполагам, че му е слагана някаква добавка. Страх ме е, че ако го сменя може протече отнякъде, а и нещо което работи по-добре да не го пипам май. Възможно ли е да си увеличава обема прекалено много?
                        Не надува и стрелката стои като закована след като загрее, не мърда и милиметър над нормалното положение.

                        П.П. Сега като се замисля е възможно проблема да е в капачката. Да отваря на малко по-ниско налягане и от там при повече тормоз да изхвърля повече от нормалното. Няма и минута след като изгася и се чува как смуче на тласъци обратно в радиатора от казанчето.
                        Последно редактирано от Иван Жоров; 03-08-15, 17:31.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Връща антифриз. Просто След загряване обема му се увеличава и прилива разширителното казанче, а като изстине обема идва малък да напълни радиатора догоре. В момента си е догоре, даже има малко на дъното на казанчето, но това е защото не съм и давал зор в жегата.
                          Имам съмнения в самия антифриз, предполагам, че му е слагана някаква добавка. Страх ме е, че ако го сменя може протече отнякъде, а и нещо което работи по-добре да не го пипам май. Възможно ли е да си увеличава обема прекалено много?
                          Не надува и стрелката стои като закована след като загрее, не мърда и милиметър над нормалното положение.

                          П.П. Сега като се замисля е възможно проблема да е в капачката. Да отваря на малко по-ниско налягане и от там при повече тормоз да изхвърля повече от нормалното. Няма и минута след като изгася и се чува как смуче на тласъци обратно в радиатора от казанчето.
                          Имах същия проблем преди да сменя термостата, но при мен чак се чуваше как водата балбука в разширителния съд и изхвърляше дори навън. И в началото и при мен стрелката си стоеше малко под средата, но после вече започна по малко по малко да се качва нагоре. Смених термостата и вече няма дерт. Но това беше при мен проблема при теб не знам дали ще е същото
                          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                          08868пет4три18

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Днес монтирах друг нивомер на резервоара,и дано всичко да си
                            дойде на мястото.Омръзна ми да гадая колко нафта има,и все слагам.
                            Като го отворих днес почти пълен,но кой да знае.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Здравейте.Имат ли разлика бензиновите помпи на 95к.с и на 128к.с?
                              Киа Спортидж 2.0 98г. 95к.с. 0895 13!66!73

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Един въпрос. На колко хил.км. трябва да сменя ангренажния ремък?
                                Въпроса ми идва от там,че имаме доста карано на ниски предавки.
                                Не е все едно и също,100км. на пета и 100км. на втора.
                                Това ме чопли последно време. Благодаря!
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X