Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

    Където жилото минава през една клатушка в лостче. Има цека с колелце отпред
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Където жилото минава през една клатушка в лостче. Има цека с колелце отпред
      О.К., ше разкажеш, ама да не им спамим темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

        Ако слушкаш и ако го пазя ще ти подаря.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ако слушкаш и ако го пазя ще ти подаря.
          НЕма по-послушен от мене !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

            Първоначално публикуван от sabiqta Преглед на мнение
            Поздравления Niksan, защо смени старата помпа? Цената на помпата е нормална, за стенда и труд са ти взели малко повече. Климатика няма връзка с гнпто, обортомера взима сигнал от датчика на коляновия вал.
            Смених помпата понеже имаше придърпване в определени обороти,по точно в ниските при каране в градски условия,после започна да си вдига и сваля оборотите сама и гаснеше понякога.Обичайните проблеми за Кията.

            Коментар


            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

              Да благодаря на колегите които се включиха в темата със съвети,други по телефона за да помагат.

              Коментар


              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Аз мога да ти обясня каква е процедурата с две думи.
                Смени майстора.
                Поне аз си мислех,че няма да ссе справи а той без проблеми я монтира и пасна както трябва.Смяната е като за ангренажен ремък,трябва да се гледат белезите.

                Коментар


                • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                  Относно спадането на оборотите при включване на климатика....
                  При мен, след смяната на помпата с механична, няма проблем със спадане на оборотите при включване на климатика. Няма никакви корекции...
                  Мощността на компресора е около 5 конски сили. Това не би трябвало да дава отражение на вървенето. От опита ми с други три коли, на които се е налагало да се ремонтират компресорите, стигнах до някои заключения относно климатиците. В климатичната система има един клапан(забравих как се казва), който следи термичното натоварване на климатика и регулира дебита и налягането на фреона. Така при първоначалното включване, натоварването е по-голямо, но при достигане на работен режим, клапана намалява налягането и натоварването на компресора също намалява. С кола със сравнително слаб бензинов двигател и включен климатик съм теглил каравана на дълъг път и не съм чувствал разлика със и без климатик. Но въпросният клапан беше сменян и климатикът си работеше нормално. В същото време хора с по-нови коли са се оплаквали, че при включен климатик колата им е мудна. Някои дори не могат да изпреварват.
                  На една от колите ми, климатикът нямаше такъв клапан. Системата беше по-стара и климатикът включваше и изключваше, като хладилник. Е, там го имаше това положение, че ако тръгна да изпреварвам и климатикът се включи, изпреварването се отменя...
                  KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                  Коментар


                  • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Магарцедес като по прости са сложили цека ключе на пълна газ изключва - това на тия механичните мотори нали
                    Сега се замислих?
                    Това става много лесно,ама на дизелова Киа.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                      Здравейте,взех си и аз киа спортидж 97 г турбо дизел и имам пробшем с придърпване на ниските обороти,от това което четох до сега ми стана ясно,че най-добре е да си взема помпа от паджеро 2.5 и да не се занимавам с глупости.Предлагат ми една помпа казаха,че е от паджеро давам номерата ако може някой който е на ясно да каже дали ще стане.Благодаря предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190325-184411_Gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:294.8 КБ
ID:5811050

                      Коментар


                      • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                        Предлагат ти/продават/едно ГНП от...
                        Ако е по интернета,не те съветвам да го вземаш.
                        Дали е същото,ами вдигаш капака на едно такова Паджеро,и гледаш.
                        Ако искаш звънни на GECATA.
                        Успех!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                          Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
                          Относно спадането на оборотите при включване на климатика....
                          При мен, след смяната на помпата с механична, няма проблем със спадане на оборотите при включване на климатика. Няма никакви корекции...
                          Мощността на компресора е около 5 конски сили. Това не би трябвало да дава отражение на вървенето. От опита ми с други три коли, на които се е налагало да се ремонтират компресорите, стигнах до някои заключения относно климатиците. В климатичната система има един клапан(забравих как се казва), който следи термичното натоварване на климатика и регулира дебита и налягането на фреона. Така при първоначалното включване, натоварването е по-голямо, но при достигане на работен режим, клапана намалява налягането и натоварването на компресора също намалява. С кола със сравнително слаб бензинов двигател и включен климатик съм теглил каравана на дълъг път и не съм чувствал разлика със и без климатик. Но въпросният клапан беше сменян и климатикът си работеше нормално. В същото време хора с по-нови коли са се оплаквали, че при включен климатик колата им е мудна. Някои дори не могат да изпреварват.
                          На една от колите ми, климатикът нямаше такъв клапан. Системата беше по-стара и климатикът включваше и изключваше, като хладилник. Е, там го имаше това положение, че ако тръгна да изпреварвам и климатикът се включи, изпреварването се отменя...
                          И при мен след смяна на помпата нямам проблеми в оборотите с включен климатик,всичко е ок!Разхода с литър на долу!

                          Коментар


                          • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                            При мен разхода още с 1 литър ама нагоре. Вчера 80км с 8 литра. Пълна до гърлото. През повечето път карах с 90-110. Днес карах таван с 80-90 и утре като заредя ще видя как ще с по бавното каране.

                            Коментар


                            • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                              Намали малко горивото. Предполагам знаеш кой винт е. Развива се, но бавно с около 1/8 оборот и пробваш. Търсиш момента на оптимална мощност /не максимална/ и липса на димна завеса зад теб.
                              Ще свали и разхода но и леко ще намали вървежа...ти избираш кое от двете искаш да е малко
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Замяна на електрическаГНП с механична Спортидж 2000ТДИ

                                След първи неуспешен опит да опиша смяната , започвам отново. Първият път без да искам затворих страницата.
                                Първо започваме с наличност на новата помпа. Аз използвах от мазда 626, 96г. Имах приготвена и от паджеро. Ивсе още я имам.
                                1.Изключваме акумулатора.
                                2.Премахваме въздушният филтър и всичко около въздухопровода, вкючително и интеркулера.Ще ви трябват глави 10 и 12. На кулера има букса, която се маха като премахнете телчето което я застопорява. Издърпва се с нещо като шило и после буксата излиза лесно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1054.jpg
Прегледи:1
Размер:373.8 КБ
ID:5811886
                                3.Сваляме виското и дифузораНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1053.jpg
Прегледи:1
Размер:224.9 КБ
ID:5811887
                                4.Правим центровката,
                                - на коляновият вал шайбата си има белег, който съвпада с зъбчето на снимкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1057.jpg
Прегледи:1
Размер:256.1 КБ
ID:5811888
                                - на разпределителният, зъбното колело стои изправено, като кръст, вижда се на снимката до буквата R се вижда една бяла лента, отляво и отдясно на колелото има по един белег, то трябва да е по средата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1056.jpg
Прегледи:1
Размер:230.4 КБ
ID:5811889
                                - на помпата, на зъбното колело има четири дупки. Две от тях са с резби, две са без. През двете дупки без резби се вкарва по един болт 8мм., и се навиват в блока. Така се застопорява шайбата на помпата и гарантира правилната центровка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1055.jpg
Прегледи:1
Размер:235.4 КБ
ID:5811890
                                5.След като сме направили центровката, можем спокойно да охлабим ремъка от обтяжната ролка с ключ №14 и да използваме скоба за да откачим шайбата от помпата, която се държи на три болта. Първият е откъм калника и се развива лесно, вторият е отдалу под тръбичките, а третият е отзад и на снимката се вижда как съм прекарал удължението. Гайките са №12.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1059.jpg
Прегледи:1
Размер:257.1 КБ
ID:5811893
                                6.Вадим помпата след като вече сме отвили и тръбичките за нафтата и горивопроводите, както и буксите от помпата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1060.jpg
Прегледи:1
Размер:280.4 КБ
ID:5811891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1061.jpg
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5811892
                                7.Новата помпа има неща които трябва да се премахнат, защото опират в корпуса и трябва да бъдат премахнати.Дано се вижда заграденото с бяло Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1062.jpg
Прегледи:1
Размер:362.2 КБ
ID:5811894 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1074.jpg
Прегледи:1
Размер:228.9 КБ
ID:5811896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1063.jpg
Прегледи:1
Размер:368.0 КБ
ID:5811895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1062.jpg
Прегледи:1
Размер:362.2 КБ
ID:5811894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1075.jpg
Прегледи:1
Размер:240.1 КБ
ID:5811897
                                8.От новата помпа използвах щуцера за обратната нафта, защото има извод за излишната нафта от дюзите, при механичната липсва. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1066.jpg
Прегледи:1
Размер:293.3 КБ
ID:5811898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1067.jpg
Прегледи:1
Размер:265.0 КБ
ID:5811899
                                9.Входящата нафта я пуснах към помпата, като обърнах тръбътъ зъ входящата наэта. По принцип минава между помпата и блока, но така стана по добре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1111.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5811901
                                10.За педала на газта- използмах си оригиналното жило безда го режа. От стойката която го държеше на потенциометъра си отрязъх парчето в което влиза жилото и го заварих върху стойката на механичната помпа, като предварително направих хода на педала и стана идеално.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1110.jpg
Прегледи:1
Размер:198.2 КБ
ID:5811902 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5811903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5811904
                                11.Изхвърлих оригиналният горивен филтър и сътворих това-филтър от голф и мехче за обезвъждушаване. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5811905
                                Та така, запали от раз. Плюс запомпата взех от ключа. Има няколко кабела и трябва да се избере този който има плюс след завъртане на ключа.
                                Сега остава да дам плюс и на релето за подгрев на свещите и споделя.
                                Ако имате питания, телефона ми е 0876224282.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X