Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с Киа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с Киа

    Привет на всички! Имам два проблема по мойта Киа които се надявам да разрешим заедно.1-проблем е придърпване на 1500об.независимо на коя скорост съм без 1-ва.2-ри проблем е лагера на главината той периодично на 3-4 дена получава луфт,затягам гайката,законтрям и пак се получава този луфт а гайката не е мръднала.

  • #2
    От: Помогнете

    Не съм компетентен, но ако искаш да помогне някой който не разчита на канче с боб или обаждане до гадателката Елена, е добре да напишеш за кой мотор става на въпрос, ако е бензин дали е с газова уредба, обикновена или инжекцион, свети ли чека и такива неща.

    Успех
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете

      И за кой автомобил.Соренто или Спортидж
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете

        А сори момчета забравих.Става сереч за Киа спортидж 2.0тди 97г. не светят никакви лампи за грешки

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с Киа

          По т.1. Да не е момента на задействане на турбото?
          пп. чек за грешки в това возило не би трябвало да има.

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с Киа

            турбото се включва на 2000об.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с Киа

              Да не пускам нова тема и да попитам, преди да съм го счупил.
              Как се демонтира блока за управление на стъклата, дето е на шоферската врата? А и бутона на пасажера?

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с Киа

                Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                турбото се включва на 2000об.
                Турбото си е постоянно включено. Но ефекта от действието му става забележим при нЕкакви обороти.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с Киа

                  Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                  Привет на всички! Имам два проблема по мойта Киа които се надявам да разрешим заедно.1-проблем е придърпване на 1500об.независимо на коя скорост съм без 1-ва.2-ри проблем е лагера на главината той периодично на 3-4 дена получава луфт,затягам гайката,законтрям и пак се получава този луфт а гайката не е мръднала.
                  За придърпването незнам-като най-лесно и елементарно смени мястото от където зареждаш нафта,виж горивни филтри и т.н.
                  По втория проблем колкото повече стягаш гайката на главината,толкова повече луфт ще получаваш още след 200-300км.-/казано накратко имаш превъртял лагер в главината/.Нужно е разглобяване,смяна на главината с нова и съответно нови лагери,семеринги и т.н.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 25-08-12, 10:21.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с Киа

                    Здравейте колеги!Днес ми се лучи нещо странно.При скорост 50-60км/ч при преминаване по леки неравности/изсъхнал бетон върху асфалта вероятно паднал от някой бетоновоз/ двигателя си смени "гласа",появи се нещо като свистене и загуби мощност.Отидох при мой приятел-монтьор и след кратък оглед ми каза да изгася двигателя.След около 10-15мин.запалих и...всичко беше наред-нямаше свистене и мощността си беше нормална.Попитах каква е причината за това и пича ми каза че най-вероятно клапана на турбото е изпуснал понеже налягането му дошло в повече.Понеже не съм запознат много искам да питам по знаещите-възможно ли е това и може ли да има друга причина.Често ли е срещан този проблем ако това е проблем и трябва ли да взема някакви мерки?
                    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с Киа

                      Да разбирам ли,че ти е блокирал уестгейта от дупка?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с Киа

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Да разбирам ли,че ти е блокирал уестгейта от дупка?
                        При тази скорост.......
                        Кия Спортидж 2000тди
                        Всеки шут отзад-е крачка на пред

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с Киа

                          Колега имах го същия проблем -при друсване в дупка се чува страннен шум и губи мощност.Гасиш палиш и няма проблеми.Проблема е точно в този клапан на турбото.Те са два .Едно маркуче идва от турбото и влиза в този клапан, от него излиза друго маркуче и отива в другия клапан който се намира от дясно ,от втория клапан излиза маркуче и отива в егр-а.Двата клапана са абсолютно еднакви.Не е проблем и така да си караш.Аз при мен проблема го реших като размених двата клапана ,защото съм със затапен егр и втория не го ползвам фактически.Същия проблем съм го наблюдавал и при мерцедес дизел.При почти всички дизели ги има тези клапани и са два еднакви.Бях гледал цена за нов клапан но ми казаха страшна сума и се отказах.Провери планката дето е хванат клапана за нея да не се е разхлабила ,щото при мен беше.Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с Киа

                            Аз също го имам този проблем с клапана,веднъж заради това щях да се пребия. Наел съм се яко и тръгвам да изпреварвам и точно тогава почват някакви неравности по пътя и от тръскането колата загуби мощност, насреща ми идва ТИР, немога да не върна и в моето платно и давай в насрещния банкет...,добре че беше широчък. На мене ми обясниха че някаква пружинка вътре вече е "омекнала" и от там идвала белята

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с Киа

                              Благодаря на всички колеги за помощта и съветите.Утре ще ги видя тези клапани и пружинката.Днес като я карах всичко беше нормално,дано не ми прави повече номера.Поздрави
                              Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X