Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

    Идеята ми дойде, като четох и препрочитам периодично темата
    Колко ви харчи вашия 4х4?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Чета и не вярвам на Ушите си!
    Те повечето ваши 4х4 много икономични бре...
    Извинете ме за спама, ама не се сдържах. Не желая да копвам тука цитати те Ви за безумно икономични джипки, но Ви предлагам да се организира състезание за най-икономичен 4х4. Едно време по Тошово СБА организираха такова, но за всякакви автомобили, като ако имате желание в отделна тема ще понапиша за правилата на тогавашното състезание.
    Ще направя малко разяснения за организираното от СБА състезание за най-икономичен автомобил преди много години.

    Автомобила стартира с допълнителен 5 литра резервоар в купето или двг. отсек. Всички горивни маркучи са сложени в него и тогава за инжекцион не бяхме чували. Автомобила превозва 2 пътника и 50 кг. товар в багажника. Врати, прозорци и капаци се запечатват с хартиени лепенки и печат на СБА. Изминава се разстояние от 50 км като контролното време е така разчетено да осигури мин. средна скорост 40 или 50 км/ч не помня точно. Всяка разскъсана лепенка води до дисквалификация. Ако ти се доходи по нужда и не си носиш поллога-твой проблем. Имаше разни тарикати, които със скрити ключета изключваха подмагнитването на алтернатора, други се опитваха с някакви системи да горят вода /разрешено било/ и т.н.т. В Крайна сметка на 1-во място беше Шкодичка, а на второ малко полско фиатче. Разходите, които дадоха бяха около 4-5/100. А на 1 даже не му стигнал бензина-5лт да се добере до финала.
    Имаше много емоции.

    А сега какво Ви предлагам: Да се подбере трасе в близост до бензиностанция. Трасето да включва нормален път и лек офроуд през който да могат да преминават всички паркетници. Да има макс. време в което трябва да се включат състезателите и 3 класа:бензин, газ и дизел, като за газовите да се отчита и бензина и газта. Стартира се с пълни резервоари и като финишира се допълват. В офроуд частта може да бъде разположен и пикника за зрители и участници.
    Аз не бих се състезавал, т.к. с моя змей ще заема челните места отзад напред Но с удоволствие бих наблядавал състезанието през пушека на барбекюто.
    В общи линии това ми хрумна в суров вид, очаквам Вашите мнения.

    П.П. А попрочетете в темата Колко ви харчи вашия 4х4?, има такива икономични автомобили и шофьори, че ако резултатите им са вярни много им завиждам.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    П.П. А попрочетете в темата Колко ви харчи вашия 4х4?, има такива икономични автомобили и шофьори, че ако резултатите им са вярни много им завиждам.
    Споко, не са верни. Голяма част от хората си засичат разхода, така както дяволът чете евангелето. Например, веднъж Нивата ми беше дала разход 7.6 газ! Но, когато зареждах почти празна бутилка 40 литра на тръгване, някак си в бензиностанцията успяха да вкарат 36-37 литра. После като доливах в почти свършилата бутилка я напълниха с 29 литра. Така ако смяташ само доливането ти дава разход, пред който Приус прилича на УАЗ.

    Горе долу последните години цитираните разходи от производителите доста точно отговарят на реалните. Новото ЦРВ дизел за последните 14000 км даде 6.3/ 100 нафта. По-технически данни е 6.5. Същото е с всички останали и ако някой обявява комбиниран разход надолу далеч от указания от производителя, то той или говори за извънградско или си лъжи откровено.

    Та състезанието, което предлагаш няма да определи "коя кола харчи най-малко", ами кой може да кара най-икономично. За да видиш най-икономичното 4х4 просто разгледай дадения разход от производителя. И ако е Форд, имай едно наум .
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #3
      До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

      Ползата от едно такова сътезание би била срещата и запознанството с нови приятели,както и гореспоменатото барбекюВсичко останало е за сметка на хората,които дават неверни данни.
      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
        Споко, не са верни. Голяма част от хората си засичат разхода, така както дяволът чете евангелето. Например, веднъж Нивата ми беше дала разход 7.6 газ! Но, когато зареждах почти празна бутилка 40 литра на тръгване, някак си в бензиностанцията успяха да вкарат 36-37 литра. После като доливах в почти свършилата бутилка я напълниха с 29 литра. Така ако смяташ само доливането ти дава разход, пред който Приус прилича на УАЗ.

        Горе долу последните години цитираните разходи от производителите доста точно отговарят на реалните. Новото ЦРВ дизел за последните 14000 км даде 6.3/ 100 нафта. По-технически данни е 6.5. Същото е с всички останали и ако някой обявява комбиниран разход надолу далеч от указания от производителя, то той или говори за извънградско или си лъжи откровено.

        Та състезанието, което предлагаш няма да определи "коя кола харчи най-малко", ами кой може да кара най-икономично. За да видиш най-икономичното 4х4 просто разгледай дадения разход от производителя. И ако е Форд, имай едно наум .
        Е,добре. Явно много се лъжа,но за СФ-то дадения разход е 9.6 градско,а аз над 8 не съм се качвал никога (8.5 по БК). И по „пълно до пълно“ и по БК разхода е все под заводския. Също така извънградското е доста под заводското. Да пием за икономичните. ъъъ не псувай бе,заблудените...


        Относно идеята за състезанието. Писта Божурище не я ли изоставиха??? Може да искаме разрешение от общината да я ползваме за опита.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

          Ако е някъде около голямото село - записвам се!

          Коментар


          • #6
            До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

            Горе долу последните години цитираните разходи от производителите доста точно отговарят на реалните. .[/QUOTE]
            Преди около година, може би, "Ауто Билд" правиха изследване доколко данните на производителите съвпадат с действителността. Естествено, в типичния им германски перфекционизъм, опитите са правени по същата методика, която са длъжни да ползват и производителите. Резултатите? Може би "резилтати" - почти всички лъжат, като при някои разликите надвишават 50 %. Няма да споменавам марки да не ме обвините в тенденциозност.
            Та, едно такова състезание бих приветствал. И бих участвал, ако колите се групират в категории така, че да не сравняваме различни поколения автомобили...например..
            00359893488603

            ....нямам си вече LR...

            Коментар


            • #7
              До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

              Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
              Горе долу последните години цитираните разходи от производителите доста точно отговарят на реалните. .
              Преди около година, може би, "Ауто Билд" правиха изследване доколко данните на производителите съвпадат с действителността. Естествено, в типичния ин германски перфекционизъм, опитите са правени по същата методика, която са длъжни да ползват и производителите. Резултатите? Може би "резилтати" - почти всички лъжат, като при някои разликите надвишават 50 %. Няма да споменавам марки да не ме обвините в тенденциозност.
              Та, едно такова състезание бих приветствал. И бих участвал, ако колите се групират в категории така, че да не сравняваме различни поколения автомобили...например..[/QUOTE]

              Там е проблема,че тестовете,които определят разхода на гориво по директива нам си коя, се правят на стенд. Шок,но факт. И стенда задава известно съпротивление на колелата на автомобила,за да симулира отделните „дисциплини“ . Градско,извънградско и вариращи проценти от двете. И така може да варира не с 50%,ами и с повече процента,обаче не значи,че е само нагоре. Аз например съм надолу. Просто няма защо да се съмняваме дали Пежото или Ситроена,БМВ-то,Хонда-та,Хюндая или която и да е модерно кола е постигнала такива резултати. Просто се иска малко търпение. (глас зад кадър- ех голям професор бе) Професор или не е така. Една кола има повече електроника и технология по двигателя и трансмисията си само,отколкото програмата Аполо.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #8
                До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                Че съм дърт- дърт съм, ама не зам защо не ми харесва, някой да ми казва как да си карам колата. И не само да ми казва, а и да натиска педалите. Пък дори да е компютъра дето управлава адронния колайдер в ЦЕРН или приземява совалки.

                Коментар


                • #9
                  До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Че съм дърт- дърт съм, ама не зам защо не ми харесва, някой да ми казва как да си карам колата. И не само да ми казва, а и да натиска педалите. Пък дори да е компютъра дето управлава адронния колайдер в ЦЕРН или приземява совалки.
                  Не става дума за това. Имах предвид прецизността на данните за това колко гориво е нужно,коя скорост (за автоматиците) и тн.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                    Не става дума за това. Имах предвид прецизността на данните за това колко гориво е нужно,коя скорост (за автоматиците) и тн.
                    Ами така де! Няма ли кой да го организира това състезание? Аз за сега не се сещам за подходящ терен, но като се замисля, една обиколка на околомръсното, дали не е подходяща? Примерно тръгване от Шел Бояна и финиш пак там? Ама с ЖПСта.
                    Други идеи?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение

                      Та състезанието, което предлагаш няма да определи "коя кола харчи най-малко", ами кой може да кара най-икономично. За да видиш най-икономичното 4х4 просто разгледай дадения разход от производителя. .
                      Дори и това да е, пак ще се види истината.
                      Предлагам всеки състезател ,да обяви предварително разхода,който смята да получи(обявеният тук).
                      Класирането да е според разликата между прогнозата и резултата.
                      Последно редактирано от Krelion; 25-09-09, 17:27.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                        Ами, малко ли е да се види, кой знае и може, да кара икономично?
                        После ще изнася лекции, ако има интерес!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                          Аз ви предлагам да се отказвате от сега, наскоро в Сузуки подфорума се появи Витара дето харчи 6 на 100.... малиии утепахме конкуренцията
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                            Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                            Аз ви предлагам да се отказвате от сега, наскоро в Сузуки подфорума се появи Витара дето харчи 6 на 100.... малиии утепахме конкуренцията
                            Да не е твоята???
                            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                            Volkswagen Bora AKL

                            Коментар


                            • #15
                              До: Най-икономичен 4Х4-предложение за състезание

                              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                              Да не е твоята???
                              Аз моята каквото и да я правя под 12 не пада пущината, хем само с бензин я храня
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X