Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична или ръчна скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматична или ръчна скоростна кутия

    Здравейте, нов съм във форума и искам да попитам. Предстои ми закупуване на нов пикап митсубиши л 200 но дилемата е следната автоматична или ръчна скоростна кутия? Автомобила ще се движи 50%/50% асфалт/ черен път повече ме притеснява по черните пътища как ще е по добре спрямо кутията, ще се гази кал все пак. Благодаря предварително?. Уточнявам пикапа ще е модел 2020 г

  • #2
    Автоматична ! Но не роботизирана или вариатор !
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От вносителя казаха обновен 6 степен автоматик. Не е варио, но не зная дали е роботизирана.

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Мани го вносителя, има интернет, търси и чети !

    • #4
      Класическа автоматична. По възможност германска или японска. Щом е 2020, няма начин да е надеждна колкото старите.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #5
        Ако се търси надеждност и черните пътища са по-отдалечени - ръчка.Ако се търси комфорт автомат.
        За мен джип, който не може да пали на скорост не е джип.А когато джипа е някъде на майната си, това е огромно предимство.

        Коментар


        • genadi.tsvetkov
          genadi.tsvetkov коментира
          Редактиране на коментар
          Лошото е,че обикновено се случва ситуация,в която първо трябва да го извадиш от калта и после да го палиш на скорост.

      • #6
        И автоматика е по зле за черни пътища да разбирам.

        Коментар


        • #7
          Ръчна! За в гората е по сгодно.

          Коментар


          • bocho64
            bocho64 коментира
            Редактиране на коментар
            Модел 2020 и гора!?!?!? Не,че няма и такива индивиди ама между гора и черен път с малко капчица има Балкан разлика.

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            ...

        • #8
          Има 1001 теми във форумЪт, изводът който се налага е, че всички "предимства" на ръчната кутия (че не ставала за гората, че не ставала за теглене / качване / спускане / сняг-лед-кал и каквото се сетиш) се изтъкват от хора които НИКОГА НЕ СА ИМАЛИ джип или поне лека кола с автоматик.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Да, Пенчо, ти си точно такъв пример. Нито караш "в гората" освен по някой асфалтов път през такава, нито си имал кола с автомат.

          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Боби, Боби.....ставаш за Ванга, май........

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Ех като се изкаже един собственик на джиип автоматик и прасне опит от първа ръка.Няма проблем с това, че джиипа не се ползва за гора, а предимно служи за гаргара на голфаджиите

        • #9
          Преди не много отдавна на опашка за храна за вкъщи съвсем сериозно изслушах "компетентна" тирада колко скапани са електрически отварящите се и затварящи авто-прозорци. За "вредите" от автоклиматиците и колко гадно е да имаш такъв в колата, вместо да се пържиш в собствен сос - едно време имаше и такива дискусии, гледам позаглъхнаха напоследък.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ръчна! За в гората е по сгодно.
            Карал ли си някога автоматик? Не че нещо, но съм карал карал доста и ръчка и автомат в гората и база за сравнение, категорично не ми липсва... Единствената шибанария на автомата, е че не можеш (ако не е Мерцедес) да го запалиш на скорост.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Николай Колев
              Николай Колев коментира
              Редактиране на коментар
              Малко извън темата но ми стана интересно, как се пали Мерцедес автоматик на скорост. Би ли обяснил?

            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Само някои модели скоростни кутии монтирани на мерцедес имат тая екстра.Към днешна дата са по-скоро рядкост.

            • Двигателист
              Двигателист коментира
              Редактиране на коментар
              Към Николай Колев:
              Не е най-лесно. Имат (имаха) втора помпа на изхода на кутията (към кардана). Но си трябват едно 25-30 км/ч и то за определено време за да вдигне налягане в системата и да запалиш. В смисъл не е като някоя малка "бензинка" с ръчни скорости, дето само като я побутнеш да направи четвърт оборот коляновия и да палне

              П.П.: И понеже съм имал и Трабант, там не е пресилено да кажа, че ако си по-пъргав и стартер не ти трябва

          • #11
            Според оскъдните данни на официалния вносител автоматът е класически с възможност и за ръчно превключване. Аз бих избрал него като голямо удобство. Ако обаче планираш често да си мериш... проходимостта с други извън категорията, взимай ръчка.

            Коментар


            • #12
              Щом е класически - определено автомат. Много по-приятно се кара в гората и по пътя и изобщо навсякъде (:

              Коментар


              • #13
                Благодаря на всички за отговорите. Значи пикапа ще изминава средно по около 100км асфалт и 50 км черен път на ден. Имам стария модел митсубиши пикап 2007 г с ръчни скорости и пак си затъва доволно и съединителя на по 90 хил се сменя. Та затова се чудя тоя автомат дали ще издържа. Няма да ходя по гори, състезания и ловни излети.

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Автомата /класическата АСК/ откъм съединител издържа повече пожеже е в маслена баня и не се опича бързо. За тежки условия изкачвания, теглене е по-добре от ръчна кутия.

              • #14
                Първоначално публикуван от dinko8104 Преглед на мнение
                Благодаря на всички за отговорите. Значи пикапа ще изминава средно по около 100км асфалт и 50 км черен път на ден. Имам стария модел митсубиши пикап 2007 г с ръчни скорости и пак си затъва доволно и съединителя на по 90 хил се сменя. Та затова се чудя тоя автомат дали ще издържа. Няма да ходя по гори, състезания и ловни излети.
                Всичката Хамериканска военно-транспортна техника е с автоматични кутии. Ма, айде те нали са некадърници, ама горките бЪртушки също почнаха да се пънат да слагат автоматици на своите (малко блокирВат, де - при. великата "Армата" на парада, но айде ся, подробности).
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #15
                  Какво им се пените не тез роботи не знам.....

                  6 години си карам 7 скоростния ДСГ на ФВ (уж най най наакания) и е такъв кеф и такъв нисък разход а сравнено на дърпане със същото ФВ ама ръчка 6 скоростна направо е умрело на старта докато нацелиш 6-те предавки моя е след завоя

                  Класически автомат ОК ама да има 8-9 предавки и да е от най най ново поколение - иначе голем разход и вървеж от умрел писмо....



                  п.п. то май ДСГ не е робот де

                  Щото аз робот разбирам една нормална кутия ръчна дето компа мести жилото и сменя скорости....
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • Skorpion_BG
                    Skorpion_BG коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тъй де, то ДСГ-то не е робот! А робот съм карал няколко пъти на рентакар. Ми това за лична употреба няма да си го причиня никога!

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    "Ми това за лична употреба няма да си го причиня никога! "
                    Подкрепям те напълно, печален опит с сапунерка а или б класа беше, абе от онея дето приличат на мерцедес, ама не са баш.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X