Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни утринни неволи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    За сега ползвам едно алуминиево покривало за предното стъкло и съм доволен, няма стъргане и потене на стъклото отвътре като потегля.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #47
      #45.3
      cecoa1 коментира
      Днес, 12:34
      Е добре де, тия бензинови коли нали загряват много бързо, има ли смисъл да пълниш тая печка, пък вероятно и да ходиш допълнително вечер за да сложиш печката?
      Jeep-ките почват веднага да духат топло, "Гранд Черокито" даже има реотани при духалките, но-о-о-о без стъргане на предното, че и на страничните стъкла, без печка вътре не се минава. В зависимост от температурата трябва понякога само да ги забършеш от влагата (ползвам старо перо от чистачка). Печката я пълня в офиса преди да тръгна да се прибирам, нося я в колата и я паля преди да изляза от колата. Сутринта още грее, докато стигна до офиса, вече е изгаснала, взимам я със себе си, зареждам я и пак...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Аз много мразя да стържа стъкла, и даже с моя бавнозагряващ дизел, си чакам да се разтопят. Има ел.нагревател, ама топлото пак си му трябва време. Въпреки това, рядко се налага да чакам повече от пет минути. Затова предположих, че тия твоите ще им трябва доста по-малко, и разправията не е оправдана. Но явно при твоята организация все пак си заслужава.

    • #48
      Реших да пробвам подобна джобна печка и взех такава от линка по-нагоре . Купих някакъв бензин за проба "David Ross " , печката работи но според мен доста дими и мирише . Първа такава ми е , но си мисля , че не е нормално . В стаята се наложи да отворям вратата на терасата.
      Дима е едвам забележим , но все пак...Дали е от въпросният бензин ?

      П.П.Намерих следната тема и ми се изясни въпроса .
      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...ndwarmer/page3
      Последно редактирано от cnc82; 21-01-21, 17:11.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #49
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        П.П.Намерих следната тема и ми се изясни въпроса .
        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...ndwarmer/page3
        Мерси за намирането на темата (аз доста я търсих, за да дам линк в тази тема). Я какви работи пишело:

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        От: Zippo handwarmer?
        Сега остава да я пробваш дали пази колата от скреж по стъклата през нощта и от "Вебасто" ще ти пратят наемни убийци.
        Иначе какво ти се изясни? Идеята на каталитичното горене е да не пуши и да няма пламък?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Не може да бъде!
          Месю льо Гаг да не може да намери нещо из форума, а това е даже цяла тема...
          Има нещо тука.

      • #50
        От както съм с Тиганя, разбрах колко велика екстра е нагревателя в предното стъкло.... И то щото Тиганя тая екстра я няма. Колко гот си беше с Диското, натискаш копчето, пускаш чистачките...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • aldr
          aldr коментира
          Редактиране на коментар
          Като каза за нагревателя ....вчера един колега изрева от такъв нагревател. Форд Рейнджър , чисто нов. Сутринта вика , запалих и пуснах нагревателя да размразява стъклото и докато пиша пътния лист чувам ...пук...пук ...и стъклото паюжина ...

        • artefekt
          artefekt коментира
          Редактиране на коментар
          Марто, да не би да имаш предвид на цялото стъкло. Аз разбрах за участъка под чистачките...

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          Да Миро, цялото. Като се вгледаш, се виждат жичките, съвсем тънички...Натискаш копчето и макс след 30 сек всичкото лед е долу.

      • #51
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        Иначе какво ти се изясни? Идеята на каталитичното горене е да не пуши и да няма пламък?
        Че или аз не правя нещо както трябва или печката е пълно ментеше.

        Изгасна след 20 мин . Запалих я на ново и този път не димеше , само лека светлинка се виждаше .
        За съжаление пак изгасна...опитите продължават.

        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Съветът ми е да я наквасиш яко, направо от шишето с гориво, поне докато е нова печката. Махаш горната част с катализатора и наливаш докато видиш течност над памука. После тази течност пак ще си попие. Слагаш частта с катализатора, накланяш или направо обръщаш надолу и подлагаш пламък от запалка под частта с катализатора. Затваряш в шепи или гасиш лампите, ако вече е тъмно, за да се увериш, че катализаторът свети (тлее). Слагаш капачката, нахлузваш "чорапа" и готово.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря Гагич !
          Не съм я бил заредил хубаво , това количество което първо налях беше около 1/10 от това което после събра .
          Сега вече тръгна и катализатора свети .

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо не стана с моята печка , замина в кофата за смет . След 2 часа човъркане ми писна и я засилих. След като я напълних си тръгна и катализатора светеше , както писах по-рано. Около 20 минути така, но топлина нямаше както в началото , когато димеше . Отделно когато я пълня ми се струва , че изпуска от снадката на резервоарчето .
          Последните опити пък вече въобще не искаше да запали...

          Сега съм решил да взема от тия японските или Зипо , та да видим..

      • #52
        Направих демо-клипче как аз пълня такава печка. В шишето от "Зипо"-гориво има екстракционен бензин:

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Ако още някой си сложи печка в колата против скреж те признавам за инфлуенсър.

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Ами от 5 години слагам, нали виждаш кога ме е осенил въпросният идеЙ: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...ndwarmer/page4
          В кола без подгрев на седалките ("Либъртито" ми, бившата тротинетка "Меган" на сина ми) сутринта все още работещата / работещите печка / печки ги взимам от пода и сядам върху тях

      • #53
        cnc82 коментира
        Вчера, 21:12
        Нищо не стана с моята печка , замина в кофата за смет . След 2 часа човъркане ми писна и я засилих. След като я напълних си тръгна и катализатора светеше , както писах по-рано. Около 20 минути така, но топлина нямаше както в началото , когато димеше . Отделно когато я пълня ми се струва , че изпуска от снадката на резервоарчето .
        Последните опити пък вече въобще не искаше да запали...

        Сега съм решил да взема от тия японските или Зипо , та да видим..
        Избързал си, според мен. И една от моите (първо 4, сега само 3 бр., едната изпадна някъде от джоба ми) изпуска от снадката, но нали вътре има вата, която се напоява, а после и чорап нахлузваш? Протича в процеса на пълнене, после обаче ватата попива, а изтеклото навън бързо се изпарява. През този луфт най-много да дърпа въздух и по-бързо да свършва горенето, но пък ще топли повече.
        Освен това горивото е много "течливо", малко да мръднеш и се излива навън и се разтича по цялата печка, т.е. може и да ти се е струвало, че изпуска.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Така, днес ми дойдоха печките. Едната китаец за 10 лв, а другата Peacock японска за 52 лв.
          На пръв поглед са почти еднакви, китаеца е копирал точно от японската според мен.
          Под кичето на китайчето има нещо като кламер както каза Гагич. На другата е само киче, доста по-качествено изглежда.
          Заредих ги и двете и ги запалих. Всичко се получи от първия път. Греят доста, доволен съм много.
          Чакам да видя като продължителност колко ще топлят.
          И още нещо, на китаеца му почерня кичето като се запали, на японеца не.

          Пуснал съм снимки в темата за зипото, ако на някой му е интересно.

      • #54
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Избързал си, според мен. И една от моите (първо 4, сега само 3 бр., едната изпадна някъде от джоба ми) изпуска от снадката, но нали вътре има вата, която се напоява, а после и чорап нахлузваш? Протича в процеса на пълнене, после обаче ватата попива, а изтеклото навън бързо се изпарява. През този луфт най-много да дърпа въздух и по-бързо да свършва горенето, но пък ще топли повече.
        Освен това горивото е много "течливо", малко да мръднеш и се излива навън и се разтича по цялата печка, т.е. може и да ти се е струвало, че изпуска.
        Възможно е да е така както казваш. Направи ми обаче впечатление, че повечето печки катализатора им е от нещо като киче, докато на тая отвън беше някаква ситна паянтова мрежичка.
        Сега заръчах едно китайче (в темата за печките го има) за 10 лв. от Олх и един японец от Ландмарка на цена 52 лв.
        Та като дойдат, ще споделя как са.
        Днес трябва и да ми дойде шише мед. бензин, глася го за основно гориво.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Преди да я изхвърля от любопитство махнах мрежичката. Отдолу имаше нещо като тънки нишки, не ми приличаха много на метал, но знам ли..
          Отделно целите нишки бяха в нещо като бял прах, може пък и от нишките да се е получил след опитите да разпаля печката.

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Първо се махат капака и капачето с мрежата. После бавно се пълни с екстракционен бензин. Печката събира около 30 мл. Слага се мрежата. Важно е, да остане суха! Държи се в шепата, за да почне изпарение. Мрежата се нагрява с газова запалка, за да не останат сажди, около 10-15 сек. Усеща се затопляне на метала. Тогава се слага големия капак и се връща в торбичката. Работи около 8 часа.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Явно тая която бях взел нещо е била бъгната или бензина не е ставал . Но други са го ползвали точно тая марка , та повече се съмнявам в печката .
          Не мога да си обясня защо светеше катализатора около 10 мин (уж работи) , а топлина нямаше..?

      • #55
        Значи излизам паля дукатота връщам се за едно шише литър и половина врала вода от бойлера лескам върху предното стъкло пускам чистачките и съм пръв на стопа от квартала . Комшиите първо се плескаха по челото и викаха ......ненормалник ще пукнеш стъклото.....ся ги гледам тичат заран и те с шишетата. Лада 5-ца галф 4 на всичките си щайги така практикувам не съм пекал стъкло

        Коментар


        • pan_rt
          pan_rt коментира
          Редактиране на коментар
          Температурната разлика при барабана е поне 300 градуса... при стаклото не повече от 80 и то все пак е стъкло

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          Най-малката люспичка на стъклото ще доведе до спукване, виждал съм го на живо.Но всеки сам си е господар...

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Размразявал съм така но с топла вода, не гореща, нещо около 37 гр. да кажем. При мен беше - 30 гр. и не ми се виждаше разумно да полея стъклото с 70-80 гр. вряла вода..

      • #56
        cnc82 коментира
        Вчера, 22:07
        Размразявал съм така но с топла вода, не гореща, нещо около 37 гр. да кажем. При мен беше - 30 гр. и не ми се виждаше разумно да полея стъклото с 70-80 гр. вряла вода..
        Уцелил си температурата, явно. Щото малко по-хладка вода - замръзва яко върху стъклото и го обледенява още повече.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Така е, и това ми се е случвало..

      • #57
        Кольо коментира
        27-11-20, 19:59
        Стъкла с нагреватели(предни) не се продават за всяка кола.
        Фордовете си ги имат масово...


        Голяма екстра си е, спор няма. Само дето самият форд тая сутрин при минус осем градуса трябваше да опровергава аксиомата за форд и циганин през зимата с помощ от приятел

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210214_115157.jpg
Прегледи:234
Размер:307.5 КБ
ID:6709103
        Прикачени файлове
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Преди години бях закъсал за автомобил поради катастрофа с моя и взех назаем Форд ескорт дизел.

          Беше зима и Форда задължително се паркираше за през ноща на голям баир надолу за да запали следващото утро

          Лошото беше че баира беше на 2 километра от нас

        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          Въпросният форд е голям пеерас. Три еднакви буса Транзит 2,2 ТДЦИ-двата палят нормално, единият не ще, стане ли под -5. Свещите работят. Още официалният сервиз на Мото Пфое преди години беше вдигнал ръце от него.

      • #58
        Новата кола на жена ми е common rail и като такава се държи като фризер. Трябват десетина километра при сегашните температури, за дойде малко отопление. Закарвам кабел до нея и пускам една духалка за десетина минути, щото едно от нещата, които ненавиждам е стъргане на замръзнали стъкла. Ще и слагам печка.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Даниел Цветков
          Даниел Цветков коментира
          Редактиране на коментар
          308та на жената има ел.нагревател в парното и си тръгва леко топло след около 3-4 минути,но не може да стопли като джиповете-Кросъра и Черито,особено Черито ми прави впечатление,че много бързо загрява мотора.
          Процедирам така-влизам,паля,пускам парното на първа степен и тогава излизам да чистя там квото има за чистене.След няколко минути вътре е отвърнат въздуха, а в Черито си даже топличко.

      • #59


        Аз не бих го направил, ама ей на.....

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Точно 90 и кусур градуса вряла вода не съм сипвал, но до 60-70 градуса безпроблемно на няколко марки и соц и западни..

        • Иванов Иван
          Иванов Иван коментира
          Редактиране на коментар
          И на инпортните стекла нищо им няма.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          На волво ХЦ 90 на няма и 2 години, още беше в гаранция баща ми изля в/у предния прозорец вода с темп 40-50 С и се спука. Смениха го, но дали го пое гаранцията или застраховката-не знам подробности.

      • #60
        Мдааа - кован кристал, нема лабаво..
        Пък и самарата е мъжка, както е казал чукчата.

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Не само кован, но и специален - добива се само от южните склонове на Уралските планини. Като лопатките за реактивни двигатели, като стоманата за цевите на АК и так далее.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X