Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на спукано предно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    За спукано стъкло,се спира от движение!

    Не мога да си го позволя някъде из Бг,натоварен с инструменти и кабели ,да не мога да се движа.
    Сменяй стъкла след всяко чукнало ги камъче 300-500 лв. на седмица, кво му плащаш?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

      Сменяй стъкла след всяко чукнало ги камъче 300-500 лв. на седмица, кво му плащаш?
      Да,бе.....прочети какво съм написал....мойто беше станало като стрелбище от точки .....но без пукнатини.

      Проблема беше,че се спука 30-40 см...

      п.п Освен големите точки,около 1 стотинка,цялото стъкло имаше фини точки като все едно е минало песъкоструй,и като падне слънцето от високо,от вътре виждаш като през матиран плексиглас.

      Пак да спомена,за точките на стъклото,никой не ми е правил проблеми,спиран съм ежеседмично...

      От както се появи цепката,три пъти са ме спирали,и три пъти съм се разправял и убеждавал !
      ​​​​​
      Последно редактирано от Roninn; 03-05-20, 10:20.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        Гагич, чухме се с твоя човек по телефона, пратих му снимки, утре живи и здрави ще я прави в неговия сервиз, ще снимам преди и след работата му и дано всичко мине успешно, ще споделя тук и ще кача снимки, стискайте палци да е успешна процедурата.

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

          ...
          п.п Освен големите точки,около 1 стотинка,цялото стъкло имаше фини точки като все едно е минало песъкоструй,и като падне слънцето от високо,от вътре виждаш като през матиран плексиглас.

          ...
          ​​​​​
          В какви приятна пясъкоструйна обстановка шофираме (и дишаме) се вижда най-вече по пластмасовите фарове. То не случайно яко е развит бизнесът пастиране-лакиране-реновиране. Щото от слънцето само жълтеят, но мътнеят - от "абразивите" във въздуха при движение.
          А бащата на здравите сили Стефан (дето вече счита за недостойно да влиза в този форум) в някаква тема беше привел нАучни доказателства за оптическо изкривяване вследствие на деформиране на предното стъкло от обдухване с шосейния пясъкоструй.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            Сега се връщам от сервиза, човека Стоян Николов е определено с голям дългогодишен опит, с моя случай се занимава цели два часа и половина, финала е впечатляващ, отвън не се вижда пукнатината освен под строго определен ъгъл и то едва се забелязва, само от вътрешната страна личи повече но мен не ми пречи, даде ми и документ със сертификат за пред КАТ, ако случайно някой много наблюдателен забележи пукнатината, да му покажа че е залепена професионално.

            Снимки:

            Преди:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200504_125413.jpg
Прегледи:446
Размер:242.4 КБ
ID:6599028


            След:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200504_154138.jpg
Прегледи:447
Размер:273.7 КБ
ID:6599029

            По време на работа:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200504_154322.jpg
Прегледи:482
Размер:488.3 КБ
ID:6599030

            Доволен съм, Гагич, имаш бира за препоръката, жив и здрав да си

            Коментар


            • #36
              Колко струваше ?
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                85 лева, съвсем прилична цена, според мен

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                А колко е ново стъкло питал ли си?
                За витара преди няколко години беше 100-120 лева. Ако и твоето е нещо такова-не си струва лепенето.

            • #37
              А колко е ново стъкло в кобра?
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #38
                Па интернет немате ли? От 200 лв. нагоре са, без монтаж. Айде да приемем, че и монтажът е безплатен - пак е на далавера лепенето.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #39
                  Интересно ми стана за сертификата . Кой го сертифицира ?
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                • #40
                  20-30 лева за лепене бива. За 85 не бих се замислил да сменя стъклото, което най вероятно е около 160-180 кинта.

                  Мда , новото стъкло е 170 лв...
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                    20-30 лева за лепене бива. За 85 не бих се замислил да сменя стъклото, което най вероятно е около 160-180 кинта.

                    Мда , новото стъкло е 170 лв...
                    170 за бяло стъкло най-евтиното, не бих си взел такова стъкло, ако сменях стъклото задължително близо до фабричното зелено, със синята лента и с прозорче за вин номера, струва 257 лева без монтажа: https://store.emk-33.com/product/118...zeleno-ng.html

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      "не бих си взел такова стъкло"
                      Това защо? Какво му е?

                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Коле, на предишната ми работа карах един служебен Мерцедес, оригинално си беше със зелено стъкло и се наложи по ред причини да се сменя със ново, шефа тогава вика слагайте най-евтиното, та сложиха бяло стъкло и без синя лента, е няма да ви казвам през лятото колко гадно напича през такова стъкло, това със сравнение със зеленото стъкло, разликата е огромна, сложи си ръката на слънце през бяло стъкло и после през зелено, огромна разлика в температурата и слънчевия поток, отделно и преливащата синя лента при ниско слънце също е голям плюс, та от опит Коле го казвам.

                      Ако е за прежалено МПС за чукарите, да но иначе...

                    • novatech
                      novatech коментира
                      Редактиране на коментар
                      https://store.emk-33.com/product/118...zeleno-ng.html

                      Е за това говоря , но при друг доставчик , просто ми е на компа в офиса.

                  • #42
                    Рядко има афтърмаркет части по-добри от оригиналните, особено пък такива "много на далавера". Та според мен при тая разлика в цените, в случая лепенето е било по-правилното решение. И не само заради спестените близо 100 лева(вероятно и повече). Просто има прекалено много неща, които може да не станат перфектно, и да "вадят очите" на един що-годе взискателен клиент, при смяна на стъкло. А рекламациите не винаги са възможни.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Често има афтърмаркет части много по-добри от оригиналните, особено за марките и моделите, в които си струва да се вграждат тея части.Цените им често са по-високи от тези на оригиналните, понякога неколкократно.

                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нещо избяга от контекста. Въобще не говорим за случаите на ъпгрейд, а за нормални возила и нормалните резервни части за тях.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X