Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Пепи, забравяш. че накрая когато смених и хидравличната глава, колата се оправи и заработи като часовник. Това което ме ядоса и доведе до решение да си взема частите и да върна парите, беше държанието и приказките на този човек накрая. Няма как хем да се мъчиш да свършиш работа, хем постоянно да ти повтарят какъв мошеник си бил. Всичко си има граници
    разбира се че има граници,за 17 дни работа се радвам че наи после локализира проблема или какво искаш да кажеш с това че си свалял помпата 4 пъти,нали имаш наи модерния стенд който аз съм сигурен че въобще не си слагал моята помпа на него.И понеже някой е некадърен аз трябва да платя за 4 сваляния и качвания така ли?Ти чуваш ли се за какво говориш.А относно заплахите не е имало такива,казах на пепи че ако на другият ден ако не си получа колата ще се обадя във Полицията.А и между другото за да не сметнеш че е заплаха ти казвам че съм подал и оплакване в НАП.1350 лева без никакъв документ,няма касови бележки,няма фактури. Хайде лека и от мен и да се почерпите с онези 150 лева които пепи можеби скри от мен.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
      разбира се че има граници,за 17 дни работа се радвам че наи после локализира проблема или какво искаш да кажеш с това че си свалял помпата 4 пъти,нали имаш наи модерния стенд който аз съм сигурен че въобще не си слагал моята помпа на него.И понеже някой е некадърен аз трябва да платя за 4 сваляния и качвания така ли?Ти чуваш ли се за какво говориш.А относно заплахите не е имало такива,казах на пепи че ако на другият ден ако не си получа колата ще се обадя във Полицията.А и между другото за да не сметнеш че е заплаха ти казвам че съм подал и оплакване в НАП.1350 лева без никакъв документ,няма касови бележки,няма фактури. Хайде лека и от мен и да се почерпите с онези 150 лева които пепи можеби скри от мен.
      Нашата цел беше да оправим помпата. За това сме я сваляли и качвали толкова пъти. За тези сваляния и качвания, не си платил нищо допълнително, нали така. Каква полиция, те гони не знам. Че кой е крил нещо от тебе, можеше да си вземеш колата когато си искаш, знаеше къде е. От кой да си я получиш, идваш когато си искаш и си я взимаш. Май ти не се чуваш какво говориш. Пепи ми каза, че ти си му оставил парите, въпреки, че изрично му бях казал- връщаш всичко до стотинка. Ако искаш, давай ми на лично съобщение банкова сметка и тия пари ще си ги получиш. Въпреки, че си ги оставил по твое желание. А като пускаш оплаквания, що не се оплака когато от Бош сервиза те оскубаха с 1300лв. без нищо да свършат, НО за разлика от нас не ти върнаха и 1 стотинка. Е, нали си взе парите, какво се оплакваш в нап, аз от тебе пари не съм взел. Но това си е твое право, оплаквай се където искаш де, само не знам какви точно са ти оплакванията...Или така - да си се жалваш по принцип...
      ПП. Модераторите ако искат да разчистват, както преценят. Че тука стана манджа с грозде...
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Колега kelesha, не мога да ти отговоря на ЛС, превишил си лимита...
        Последно редактирано от kiki.t; 11-11-12, 02:27.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
          Каде са тези 250 доволни от вас,аз от цялата тема мога да ги преброя на пръстете на едната ми ръка.А НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ ПАРИТЕ ЗА СВАЛЯНЕТО И КАЧВАНЕТО?Вижте се разберете как да лъжете за да няма разминавания.И отгоре на всичко си ми оставил друга помпа 015 а моята нали беше от най редките и проблемни помпи011.АПепи каза нали има свидетели...... И поседно до допълня колата беше ви докарана на самоход а се наложи да я тегля за та си я прибера от пишман майстора Кирил. А и от БОШ я получих в движение,има разлика нали.
          Че тя темата да не ми е бащиния, та в нея само клиентите да пишат. Форума не е мой, ако си забелязал...А именно така и става, доволните клиенти си заминават и след 2 дни забравят за помпи и прочее, един недоволен да има - гледай какво става.
          Корпусите на всички Опелови ВП-та са еднакви, когато идва нов корпус няма номер на него. После спрямо електрониката и софтуера се набива и номер на корпуса. Така, че това дали съм ти сложил 015 или 011 корпус е все тая. Даже е по добре за тебе. Твоя корпус беше напълно запушен, тоя може и да е добър. Помпата съм ти я сглобявал вчера през нощта, Пепи ми каза, че идваш да си взимаш колата и трябваше по нощите да прехвърлям корпусите. И за това е станало така. Ако толкова държиш, имам някъде из изхвърлените корпуси такъв с надпис 011, а и твоя е някъде там. Мога да ти ги дам ако искаш, не един а два. Само не знам за какво са ти...
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            То хубаво се пише, че "17 дни стояла колата", "това сменено, онова сменено" и т.н., ама гледам тоя пост е от юни месец, а снимките с ремонтирната помпа са от миналата година:

            Първоначално публикуван от ИЦОКОСТАДИНОВ Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]341129[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341128[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341127[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]341126[/ATTACH]
            колеги може ли някой да ми каже дали от виждащото се на снимките е поправимо.
            имам ли втори шанс.
            номера на помпата е 0470504011.
            на мястото на което се намира гейта е отчупено самото ъгълче на платката.
            на 17 страница видях един колега беше пуснал снимки че може на още едно място да се използва за гейт(втори шанс).
            ако някои мисли че може да стане моля да пише.вече 5 месеца колата ми е разглобена и съм загубил надежда че може да стане.
            а и никаде не намирам въпросната помпа.
            При тая предистория, няма как нещата да станат като с "магическа пръчка" - бързо и евтино. Иска се разбиране и търпение не само от механика, ами и от клиента, което Вие явно не сте проявили.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Колега kelesha, не мога да ти отговоря на ЛС, превишил си лимита...
              Готов съм и чакам

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                зравейте . Нов съм в форума изчетох цялата тема за 3 дена .Та на въпроса карам фокус 1,8 тдди.Сутрин като паля двигателя работи не равномерно и излиза бял пушек от ауспуха,има и много вибрации.Като подам газ и задържа примерно на 1600 оборота има играене на оборотите и прекъсване.Като загрее проблема изчезва вибрациите и белия пушек.Ходих на диагностика в Мото пфое казаха ми че дава някаква грешка в оправляващия блок .казаха ми да оставя някои ден колата за по дълго при тях да я прегледат по обстоино може и корозия да има там .Сега сте вие ако можете даите мнения и идеи какво да правя.Поздрави Антон

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от anton76 Преглед на мнение
                  зравейте . Нов съм в форума изчетох цялата тема за 3 дена .Та на въпроса карам фокус 1,8 тдди.Сутрин като паля двигателя работи не равномерно и излиза бял пушек от ауспуха,има и много вибрации.Като подам газ и задържа примерно на 1600 оборота има играене на оборотите и прекъсване.Като загрее проблема изчезва вибрациите и белия пушек.Ходих на диагностика в Мото пфое казаха ми че дава някаква грешка в оправляващия блок .казаха ми да оставя някои ден колата за по дълго при тях да я прегледат по обстоино може и корозия да има там .Сега сте вие ако можете даите мнения и идеи какво да правя.Поздрави Антон
                  Това прилича на проблем с аванса. Дай все пак номера на грешката от Мото Пфое.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    За съжаление не пазя диагностиката с номера на грешката.Като че ли има и едно тракане напомня ми когато имах бензинова кола и попадах на лош бензин.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от anton76 Преглед на мнение
                      зравейте . Нов съм в форума изчетох цялата тема за 3 дена .Та на въпроса карам фокус 1,8 тдди.Сутрин като паля двигателя работи не равномерно и излиза бял пушек от ауспуха,има и много вибрации.Като подам газ и задържа примерно на 1600 оборота има играене на оборотите и прекъсване.Като загрее проблема изчезва вибрациите и белия пушек.Ходих на диагностика в Мото пфое казаха ми че дава някаква грешка в оправляващия блок .казаха ми да оставя някои ден колата за по дълго при тях да я прегледат по обстоино може и корозия да има там .Сега сте вие ако можете даите мнения и идеи какво да правя.Поздрави Антон
                      Покарай малко с 1-2л двутактово масло на 1 резервоар..... ако не се оправи най вероятно е аванс на помпата. Но бял пушек е не достиг на гориво а това е много комплексно при VP30 както е при тебе или VP44. Дай да видим грешки от Мото Пфое после можем да ти помогнем
                      Милен Иванов
                      БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                      0887771559, Пловдив

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Бял пушек пуши точно първите 10 секунди после вибрации и после се оправя като загрее.Но е дразнещо това.Като карам на 1 без газ има има от време на време едно предърпване после покои после пак и така.Сега се сетих че като прибирах колата от М.П. понеже ми предстоеше пътуване питах монтьора дали ще издържи 1000 километра с този проблем тои ми отговори че просто зимата ще пали по трудно.Иначе за сега сутрин пали ,гори нормално ,варви нормално ,от време на време пропушва черно .това е.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от anton76 Преглед на мнение
                          Бял пушек пуши точно първите 10 секунди после вибрации и после се оправя като загрее.Но е дразнещо това.Като карам на 1 без газ има има от време на време едно предърпване после покои после пак и така.Сега се сетих че като прибирах колата от М.П. понеже ми предстоеше пътуване питах монтьора дали ще издържи 1000 километра с този проблем тои ми отговори че просто зимата ще пали по трудно.Иначе за сега сутрин пали ,гори нормално ,варви нормално ,от време на време пропушва черно .това е.
                          Значи и в авансатора няма проблем. Най вероятно смуче малко въздух от някъде, провери всички маркучи. Или пък смуче въздух някъде от гарнитура на помпата, проблема е дребен (за сега).
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Значи наи вероятно ще трябва да мина проверка и четене при вас, поне разбирате.Колко би струвал евентуално един такъв ремонт и ще можете ли да хванете проблема .А и от мото пфое ми казаха че имам грешка от оправляващия модул.За сега ще пробвам с 2 тактово масло .

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от anton76 Преглед на мнение
                              Значи наи вероятно ще трябва да мина проверка и четене при вас, поне разбирате.Колко би струвал евентуално един такъв ремонт и ще можете ли да хванете проблема .А и от мото пфое ми казаха че имам грешка от оправляващия модул.За сега ще пробвам с 2 тактово масло .
                              Колега, дай ако обичаш номера на грешката от МотоПфое. Понякога тези помпи имат повече от един проблем, тази грешка ще послужи за ориентация. Проверка лесно ще направим, не бързай за сега.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                За сажаление не ми дадоха разпечатка .Ако имах до сега щях да я напиша грешката.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X