Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    VP44 e помпата. Nissan Almera с двигател YD22DDT/DDTI.
    Последно редактирано от sparkybg; 22-08-12, 23:11.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от antonioooo Преглед на мнение
      Здравейте колеги,може ли от тази снимка да ми кажете каква е помпата.[ATTACH=CONFIG]485047[/ATTACH] Колата е на един колега Нисан Тино 2.2 и от 8 месеца е в ремонт и не могат да я оправят.В началото казаха,че е ключа и го препрограмираха но изкара само 3 дни,след това вече му казаха,че било помпата и от тогава до сега търси помпа но не намира,2-ра ръка.
      Ако иска и 5-та ръка боклук да търси....Не знам що всеки обира боклуците от моргите, при положение, че помпата се ремонтира/рециклира и става на практика нова.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Благодаря за бързия отговор.Изчетох почти цялата тема но не ми стана ясно може ли да се замени помпата и блока с такива от друга кола,защото сега излезе,че като са ремонтирали блока не са го стегнали добре замасил и....Също,после трябва ли препрограмиране защото имобилайзера и той май бил набъркан там,и може ли по някакъв начин да се махне?Може да са ми малко тъпи въпросите но колите са ми бензинови и нищо не разбирам от дизели.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте, Имам въпрос към Кирил Тодоров:
          Та предстои ми покупка на фронтера 2000г. 2.2 dti предполагам, че няма как да не е с тази помпа на bosch VP44, има ли вариант тази помпа да не се чака да дефектира, а да се подобри предварително...доп. охлаждане или друг ъпдейт.
          И още един въпрос... има ли собственици на които помпата не е дефектирала?
          Не можах да изчета цялата тема, не ми се сърдете, ако сте коментирали тези въпроси.
          Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
          Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
            И още един въпрос... има ли собственици на които помпата не е дефектирала?
            Ей с тоя въпрос изби рибата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Ми сори, но не видях в 57 страници, някой да каза, "на моята кола ГНП-то не е пипано", питам защото, ако проблема е 100% с ГНП и ЕГР, може да мина на вариант 3.2 бензин с газов инжекцион, вместо да изсипвам 1500лв в подмяна на ГНП, ще ги изсипя за газов инжекцион.
              Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
              Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
                Ми сори, но не видях в 57 страници, някой да каза, "на моята кола ГНП-то не е пипано", питам защото, ако проблема е 100% с ГНП и ЕГР, може да мина на вариант 3.2 бензин с газов инжекцион, вместо да изсипвам 1500лв в подмяна на ГНП, ще ги изсипя за газов инжекцион.
                Да де, ама нали не мислиш че писалите в тия 57 страници са всички собственици в България на возила с такава помпа.

                Относно 3.2 бензин срещу 2.2 дизел - аз не бих имал никакви колебания кое от двете да взема.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Естествено, в подобна тема пишат хора които ИМАТ проблеми с помпата. И разбира се, че съвсем не всяка помпа дефектира.
                  Аз лично до кола с газова уредба няма да се докосна. Това е едно постоянно ходене по мъките....
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
                    Ми сори, но не видях в 57 страници, някой да каза, "на моята кола ГНП-то не е пипано", питам защото, ако проблема е 100% с ГНП и ЕГР, може да мина на вариант 3.2 бензин с газов инжекцион, вместо да изсипвам 1500лв в подмяна на ГНП, ще ги изсипя за газов инжекцион.
                    Ето аз ти казвам. Имам такава фронтера на която помпата не беше дефектирала нито един път. И въпреки това я закарах при Кики да и смени транзистора защото имах точно твоите притеснения. С ремонтен комплект от БОШ смени каквото имаше вътре + много по силен транзистор и вече повече от 1.5 години няма и спомен от проблеми, и всичкото това превантивно на работеща помпа. А цената беше мноооого далеч от 1500 лв. в минусова посока.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Естествено, в подобна тема пишат хора които ИМАТ проблеми с помпата. И разбира се, че съвсем не всяка помпа дефектира.
                      Аз лично до кола с газова уредба няма да се докосна. Това е едно постоянно ходене по мъките....
                      Благодаря ти kiki, точно този отговор ме интересуваше, аз също ненавиждам газаджиите, защото прецакват всико останало по колата освен тяхната "система".
                      Имал съм над 11 автомобила от които 3 на газ и си спомням как, през месец ги посещавах, да настройват нещо уж.
                      Явно скоро ще се запознаем, очаквай нов клиент.

                      Кики каква сума да си приготвя за тази манипулация?
                      Може и на email: vivanovnew@gmail.com ако не искаш да споделяш пред всички.
                      Последно редактирано от CarTest™; 27-08-12, 21:00.
                      Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                      Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
                        Благодаря ти kiki, точно този отговор ме интересуваше, аз също ненавиждам газаджиите, защото прецакват всико останало по колата освен тяхната "система".
                        Имал съм над 11 автомобила от които 3 на газ и си спомням как, през месец ги посещавах, да настройват нещо уж.
                        Явно скоро ще се запознаем, очаквай нов клиент.

                        Кики каква сума да си приготвя за тази манипулация?
                        Може и на email: vivanovnew@gmail.com ако не искаш да споделяш пред всички.
                        Ако колата си върви ОК и на диагностика няма проблеми-карай си и не пипай нищо.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Колеги голямо притеснение имам намерих помпа, но въпросът ми е трябва ли да се ремонтира и какво точно означават тия грешки ? Благодаря предварително
                          Грешките са
                          Total number of fault codes :8
                          81-Fuel quantity solenoid valve,fault
                          Present
                          89-Injection begin,error
                          Present
                          91- Speed signal,error
                          Present
                          94-Selftest,error
                          Present
                          83-Angle sensor/IWZ system,fault
                          Present
                          80-Fuel quantit solenoid valve,output stage error
                          Present
                          255-Unknown DTC
                          Present
                          255- Unknown DTC
                          Present

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Вече "джипката" е на лице...благодарение на КИКИ, Пепи и направи една диагностика и се оказа, че първо ще чистим клапани на колектора...за сега помпата не се обажда....слава богу...че днес оставих около 800лв. за смяна на всички масла и филтри... в скоростите на автоматика, се оказа, че има касетъчен филтър с дебела цена...така се надявах на решетъчна цедка но уви.
                            Благодаря на Кики и Пепи за съдействието, ще се обадя непременно за по бира
                            Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                            Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от high_octaine Преглед на мнение
                              Колеги голямо притеснение имам намерих помпа, но въпросът ми е трябва ли да се ремонтира и какво точно означават тия грешки ? Благодаря предварително
                              Грешките са
                              Total number of fault codes :8
                              81-Fuel quantity solenoid valve,fault
                              Present
                              89-Injection begin,error
                              Present
                              91- Speed signal,error
                              Present
                              94-Selftest,error
                              Present
                              83-Angle sensor/IWZ system,fault
                              Present
                              80-Fuel quantit solenoid valve,output stage error
                              Present
                              255-Unknown DTC
                              Present
                              255- Unknown DTC
                              Present

                              Тая помпа е тотал, или поне електрониката и.....Толкова грешки на куп не бях виждал.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте, имам Ровър 25, 2.0 дизел с помпа ВП44. Имам следният проблем, който от доста време се опитвам да реша, скоро ще ходя и до официалния сервиз на Дару Кар най-накрая, щото никой не може да отговори какво й е на колата. При запалване (безпроблемно) колата си работи в нормалните обороти, след натискане на педала на газта обаче, двигателят не реагира пропорционално, а започва леко покачване на оборотите до 1200 и просто там си замръзват. Колкото и да се натиска педала на газта, те си седят на едно ниво и не реагират. Ходих по какви ли не шарлатани, един вика помпата е, а повечето други въобще и не дадоха становище. Та мисълта ми е, имал ли е някой подобен проблем и възможно ли е да е помпата, като все пак колата си работи и даже от време на време си е карам, без газ само сменям скоростите Ще се радвам ако получа отговор, пък в крайна сметка така и така скоро ще ходя до София в специализирания сервиз на Ровър, ще споделя опита с Вас.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X