Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    колеги трябват ми 2 клапана за VP44 за опел - единият е с дупка вътре, а другият без, номера не мога да ви кажа, ако някой може да помогне да пише на лични или тук?

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      И двата клапана ли ти трябват? Що не пишеш какъв е проблема всъщност ??
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте! Пиша с надеждата да получа съвет за евентуалния ремонт на помпа/електроника vp44/0740504002 на Опел Вектра Б 97 година x20dtl. При покупката на този автомобил преди месец от София електрониката на помпата изпуши и колата ме остави насред най-голямото движение. За жалост вече я бях платил, всички документи бяха оправени. Докато оглеждах колата, тя не даде никакви признаци за скапан блок - 20 минути работи на място, 20 минути я разкарвахме из града, но след като я купихме, мина не повече от 5 км. Веднага се обадих на собственика на автокъщата и той прати пътна помощ, която я закара в сервиз за смяна на горивен филтър. Както може би се сещате вече, колата палеше само когато поизстине блока и работеше около 5 минути. И така върнах се в Сливен, оставих колата и се доверих напълно на продавача. След седмица колата ми беше в Перник на майстор, който смени блока и маркучетата за излишната нафта и колата се оправи. Не знам дали е свалял помпата за тази цел и дали е променял механичния аванс. От тогава са изминати около 600 километра с нея. Преди няколко дни, колата при запалване колата започна да влиза в авариен режим ( светна чека ), но това ставаше само при студен двигател и само 1 път на ден (първото палене). И така няколко дни подред. Купих си оп-ком (китайски) и изведе грешка p1220 Injection Timing Control Excessive/Insufficient Flow Detected, което аз разбирам като недостиг на гориво от авансьора (поправете ме, ако греша). Иначе с електрониката няма проблем, колата загрее ли е пушка и за 82-та си коня си е доста пъргава. Грешката се появява само при първото палене. Понеже прочетох цялата тема, на едно място прочетох, че ако авансьора е корозирал, задира и това може да доведе до изгаряне на транзистор в блока. Имате ли някакви идеи какви мерки трябва да се предприемат, когато посетя майстор, понеже не искам да остана излъган както много хора са написали из повечето форуми.

        пс: В известна степен съм склонен да вярвам на майстора, сменил електронния блок, т.к. в багажника на колата се намира старият... на пръв поглед обаче по него няма нищо изгорено или прекъснато. От друга страна нямам никаква информация какво точно е извършено по колата, понеже принудих продавача да я оправи за негова сметка. Все пак бях минал 5 км, а колата беше зверски мита и според мен това за момента е била основната причина за изгарянето на блока, но сега когато се появява тази грешка не знам на какво да вярвам. В опел клуб има информация за грешката, която варира от задръстена сонда на резервоара до изгорял транзистор в блока... Благодаря предварително за оказаното съдействие.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Проблема може да е комплексен...., най-добре да се свали помпата, да се прочете какво е записала в псг5.На-вероятно ще се наложи разглобяване на помпата. почистване и смяна на авансаторното бутало.Също трябва да се види и вътрешното налягане при 1500 об/мин.
          Ловя бас, че в помпата ще има записана минимум грешка 57.
          Прикачени файлове
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Проблема може да е комплексен...., най-добре да се свали помпата, да се прочете какво е записала в псг5.На-вероятно ще се наложи разглобяване на помпата. почистване и смяна на авансаторното бутало.Също трябва да се види и вътрешното налягане при 1500 об/мин.
            Ловя бас, че в помпата ще има записана минимум грешка 57.

            Мисля, че моята помпа е с psg2 (с големия блок е), ако има някаква разлика... А това авансаторно бутало намира ли се ново (или старо) и на каква цена е ориентировъчно. Също искам да попитам дали ако сложа добавка за почистване възможно ли е да се прескочи тоя ремонт и ако да, колко време ще мога да я карам преди тотално да се скапе цялата помпа.
            Последно редактирано от SOBIESKI; 22-12-10, 18:47.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              С PSG2 си..... ново бутало е 200лв. проблема е че трабва разглобяване, зглобяване и стенд..... още 200лв. мин сваляне качване на помпата.....100лв.
              Милен Иванов
              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
              0887771559, Пловдив

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Здравейте! Аз само да питам...ако някой има желание да ми отговори ще се радвам. Проблем с помпата(според майстора) VP44....колата не пали, няма налягане през дюзите и дава грешка начало впръскване. Транзистора е здрав видимо, след размърдване на крачетата не се късат от никъде. Означава ли това, че електрониката си е заминала напълно или все пак има смисъл да мине диагностика и шанс да се ремонтира? Благодаря предварително

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Mitko8412 Преглед на мнение
                  Здравейте! Аз само да питам...ако някой има желание да ми отговори ще се радвам. Проблем с помпата(според майстора) VP44....колата не пали, няма налягане през дюзите и дава грешка начало впръскване. Транзистора е здрав видимо, след размърдване на крачетата не се късат от никъде. Означава ли това, че електрониката си е заминала напълно или все пак има смисъл да мине диагностика и шанс да се ремонтира? Благодаря предварително
                  Разбира се, че трябва да се види точно какъв е проблема.Това за крачетата на транзистора нищо не значи.И те съветвам да не пипате из електрониката.Като размърдате и скъсате някое краче, верно ще иде на боклука.....Не е това начина за проверка....
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Определено това не е начина за проверка на помпата с размърдването (смени майстора), има си диагностика за тази работа и то на помпата....... с това ти отговарям дали има смисъл да се гледа ИМА ДА. После тази помпа има още 3 елеманта 2 магнитвентила и ъглов сензор? Тях кой ще ги мери? Особено индуктивния
                    Последно редактирано от milennyc; 24-12-10, 08:16.
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Благодаря и на двамата. И аз имах такива предположения, но минах първо мнение да не се окаже, че я разхождам из България без да има смисъл Всеки с късмета си на мене винаги ми се случват по-лошите неща

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Няма защо това е работата и на 2-та да правим помпи така че има кой да се обърнеш София или Пловдив
                        Милен Иванов
                        БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                        0887771559, Пловдив

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Да помпата вече пътува към колегата kiki.t да видим колко голям кърък ще се окажа Нищо лично към теб Милене, просто така или иначе бях говорил с него и преди това, а не обичам да занимавам по 2 пъти за нещо хората без да се възползвам от услугите им А от там на татък ще видим за какво ще се намерят пари че............ голям бюджетен дефицит (за това се и надявах да е прословутия транзистор) ама....... Поздрави на двамата и благодаря още веднъж

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
                            Да помпата вече пътува към колегата kiki.t да видим колко голям кърък ще се окажа Нищо лично към теб Милене, просто така или иначе бях говорил с него и преди това, а не обичам да занимавам по 2 пъти за нещо хората без да се възползвам от услугите им А от там на татък ще видим за какво ще се намерят пари че............ голям бюджетен дефицит (за това се и надявах да е прословутия транзистор) ама....... Поздрави на двамата и благодаря още веднъж
                            То може и да се окаже баш транзистор.....
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Незнам....вече нямам нерви, пари още по-малко след толкова ремонти...... за това се надявах да е той поне смяната можеше да се осъществи ама...... Ще стане ясно като я погледнеш предполагам, и авансатора уж бил задрал ако може да е от него проблема ама ми писна да слушам "баш" майстори и всеки с различно мнение....разколачиха ми цялата кола. Ама нали сме баровци трябва първо най-скъпите ремонти да направим, а накарая да не излезе съвсем друг проблема :X. Както и да е, погледни я ти(поне няма да е на око и да цъкаш философски ) а вторника като ти звънна ще видим кое как, че ако трябва всичко да и се прави може и да не стане на този етап, че много непредвидени разходи излязоха

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Аз нямам притенции към кой ще я пратиш всеки си избира сам. Има работа и за двамата и за още 50 като нас ......
                                Милен Иванов
                                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                                0887771559, Пловдив

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X