Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
    След поредната лятна почивка, рекапитулацията е следната за Терано-то от подписа (2.7 TDi' 2001).
    С 90 л. дизелово гориво, при смесено каране, често с включен климатик (главни пътища, планински проход на отиване и връщане, малко градски обиколки в гъстонаселени райони, малко черни пътища до плажа + една следобедна "тапа" около Ахелой, където разходът трябваше да се смята в моточасове), изминахме ~ 1200 км.
    Понеже карам същото и ми стана интересно....този разход някакъв прецедент ли е или редовно се върти там някъде?

    С какви скорости на движение извън градско?

    Прости за интереса, но това е 1 литър под заводските данни, а всички ги знаем те колко са оптимистични по принцип.

    За сведение, аз не съм засичал колко харчи, но впечатленията ми са предимно от споделени в този форум данни. Иначе "на око" съм го докарал, че е под 10

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      Mercedes W164 320 CDI - Чип тунинг
      Градско - 13 литра
      Извън градско - 8-9 литра

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        При мен е без промяна /на газ, на безин нямам представа/ - 17,5-18 спокойно извънградско с около 90 км/ч, 18-20 магистрала /120-130 км/ч/, 22-23 градско, 23-25 по баирите, 25+ в калта...

        П.п.: С два изпарителя съм и не виждам съществена разлика във вървенето между газ и бензин.
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Няколко автомобила които ползвам:
          Шкода Йети 4х4 1,8л, 2015г. бензин турбо 9,6/100
          Шкода Йети 4х4 1,4л, 2016г. бензин турбо 8,6/100
          Исузу ДМакс 2,5 2012г. дизел 11,5/100
          Тойота Хайлукс 2,5л 2014г, дизел 10,5/100
          Разхода е смесен, по равно градско, извънградско и магистрала.
          0+

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
            Няколко автомобила които ползвам:
            Шкода Йети 4х4 1,8л, 2015г. бензин турбо 9,6/100
            Шкода Йети 4х4 1,4л, 2016г. бензин турбо 8,6/100
            Исузу ДМакс 2,5 2012г. дизел 11,5/100
            Тойота Хайлукс 2,5л 2014г, дизел 10,5/100
            Разхода е смесен, по равно градско, извънградско и магистрала.
            А на Тойота Хайлукс / служебна / и дават по норма 8.3 извънградско ...и редовно сме в преразход
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Витара 1,6 16кл, 1998, дълга, испанка, на около 300х км, аванс +5гр.
              Бензин 8,8л/100км с 100-120км/ч.
              Газ 10/100 при същите условия и 15/100 градско. ГИ АГ Зенит.

              Предната ми Витара, същата, но 1993г, японка, с обикновено газово 13,5 в града и извън. Зимата до 16.
              -Това беше стандартната Витара. Сега е с Дуратраци 235/75-15 и дифове 5,125. Извънградското е 12 , градското до 15 газ.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                След тоя пост ме е срам да го напиша ама гранда когато вървеше в комбинация с 5.9 и чарджър с гуми 255 65 16 даде 15 на сто газ извънградско на газ при скорости около 100-110км.
                Градско си даваше 30+ ама то две добрини няма.
                Надявам се скоро да дам актуална информация със зимните гуми и с вече премахнат компресор,но с разни други екстри.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Нещо не ми се вързаха новите гуми с разхода ...
                  Спуках едната есента . Наложи се така или иначе срещу зимата 4 нови .
                  Естественно бюджетно решение ИНСА няква (според мен "д"егенерат) .
                  Шарка като за мен 60%Хасфалт и останалото квот доде.
                  От 6,5 Фръкна на 7,5 . (това е засечка пълно-пълно, по колометраж .Постоянно така се прави .Колата се зарежда до гърловината винаги.)
                  И сякаш взе да се замисля кучето . Преди като му стъпя на врата - гъза на страни , сега се ослушва малко и после потегля като лимузина с капризен баровец вътре .
                  Май ще си търся други гуми .

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Тoyota Rav 4
                    Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
                    от април до сега:
                    20.552 km със 1.225 л - или 5.96 л/100 км
                    45% градско - 35% магистрала - 20% междуградско
                    Изминати:
                    икономично каране - 5,63 л./100 км или 1.616 км. с 91 л.
                    нормално - 5,84 л./100 км. или 15.862 км. с 926 л.
                    магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

                    или 6,49 EUR/100km = 20.552 km за 1.335 EUR
                    ремонти никакви - 1 посещение гаранционно в сервиза + за смяна на зимни гуми
                    Последно редактирано от ivied; 04-12-16, 12:54. Причина: сума

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Разходът ти е много добър. При мен средният разход е твърдо 7/100 , с каране само извънградско и 50 кс по-малко .
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Учуден съм и аз приятно от статистиката - но седнах и изчислих днес по бележките от зареждането - на гърба им бях записвал и маршрутите и отсечките.
                        Последно редактирано от ivied; 04-12-16, 13:08.

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ...
                          магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

                          ...
                          За каква скорост по магистралата става въпрос, защото на едно и също МПС моето "магистрално" е 10.5-11/100 (140-150кмч на темпомат), а на жената 8/100 (90-100кмч)...?

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          ...

                          ремонти никакви - 1 посещение гаранционно в сервиза + за смяна на зимни гуми
                          Е то това оставаше... ремонти на кола 2016г
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Е то това оставаше... ремонти на кола 2016г
                            Историята познава такива случаи. На приятел бмв то 320 дизел на 30 000 км. турбина и секторна кутия.

                            А с тия тазходи ме убивате. Вчера със служебната тойота ярис 1.3 до пловдив и обратно 8 на 100 със скорост под 100/130. Второто само по равно. Супер съм разочарован от тойота, на това малко купе трябва да лети със 113 коня. Същата пръчка е корола версо 2.0 бензин автомат. Даваш газ а тя само бучи и харчи бензин.

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Порше кайен с 2013г. 14.55л/100км среден разход , като най-ниския , който съм постигал е 11.5 , а най-високия 18.6 ( разход за целия резервоар) . Разхода при мен варира според бензина с около 1.5-2 литра , като с шел в пауър рейсинг разхода е най-нисък ,а с масовия 95 е както казах поне 1.5 литра по-висок. Сравнението на горивата съм го правил по един и същи маршрут , който минавам почти всяка седмица 1100км е и карам винаги с еднаква скорост 70% съм на автопилот. Имам и ГАЗ 69 ама нямам представа колко гори мисля , че е около 20 .

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                За каква скорост по магистралата става въпрос
                                130-140 km/ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X